|
Poslao: 18 Jun 2024 21:55
|
offline
- mercedesamg
- Legendarni građanin
- Pridružio: 08 Avg 2019
- Poruke: 7076
|
Citat:Од 15. јуна потрошачи могу наручити сателитске снимке. Савезни органи извршне власти, регионални органи извршне власти, организације, грађани и други заинтересовани потрошачи имају могућност наручивања података преко Геопортала Роскосмоса: хттпс://гптл.ру/
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 18 Jun 2024 22:00
|
offline
- Pridružio: 27 Mar 2022
- Poruke: 177
|
Kako ratne tako i financijske bitke idu mic po mic ...
Rusija sigurno nije sama, juan udara na dolar i vidicemo da li ce se zapljena Ruskih sredstava obiti amerima o glavu ...
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 18 Jun 2024 22:01
|
offline
- Pridružio: 10 Maj 2024
- Poruke: 253
|
JOntra ::
Svaki hebeni grad u Ukrajini zavsio ko Alepo. Poklase se za ono Rabotino, ostavise po korpus vojske i tehnike za zaseok od dvajs kuca aa da od njih ni kamen na kamenu nema. U ovom ratu fali jos sarin i eto materijala za 10 toma Remarka.
Mislim da nema veceg prokletstva u obe vojske od imati cina, kako li je samo vodnicima, porucnicima, kapetanima samo oni znaju.
Ali su Rusi dobili svaku od tih krvavih bitaka. Po svemu sudeći dobiće i ovu. A ukrajinski rezervoar vojnika se prazni... Na žalost jako surovo.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 18 Jun 2024 22:40
|
offline
- 357magnum
- Ugledni građanin
- Pridružio: 01 Mar 2014
- Poruke: 387
|
kunktator ::Nije nikakav problem roju dronova dati instrukciju tipa "ajte napolje i napadnite svaki Abrams i Bredli na koji naiđete u prostoru tom i tom". Dronovi bi to i uradili, čak bi usput i smislili najbolju taktiku (ako ima dovoljno dronova i dovoljno vremena). Nije teško kad se protivnička oprema vizuelno razlikuje od tvoje. Trenutno, problem je neometana komunikacija sa velikim protokom podataka, a između dronova unutar istog roja.
Što se prepoznavanja tiče, eno ga YOLO naprimer, svako može da proba:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
A diskusiju o prepoznavanju oblika, rojevima i borbenoj upotrebi, možemo nastaviti na drugoj, odgovarajućoj temi. Imamo li je?
Samo sto ce za pocetak prvo stradati svi kokosinjci i po neki poljski wc po ukrajini.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 18 Jun 2024 23:15
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 38312
|
Увече је непријатељ почео да објављује прилично занимљиве информације. У почетку су се појавили прилично нејасни извештаји о неочекиваним успесима Оружаних снага Русије у области Торецка. Према речима непријатеља, руске јединице су у време ротације Оружаних снага Украјине успеле да направе продор на сектору фронта који је остао статичан од 2014. године.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 18 Jun 2024 23:47
|
offline
- Pridružio: 20 Jun 2018
- Poruke: 2306
|
Napisano: 18 Jun 2024 23:25
Georgius :: Украјински авиони нису оборили ни један руски авион. Крстареће и дронове јесу.
Ја не бих био баш толико сигуран. Увјерен сам да су Урки оборли 1, или чак 2 авиона првих дана рата, мада за један постоје сумње да је то ипак било обарање БУК-а, а не Укро авијације.
Dopuna: 18 Jun 2024 23:47
Apok ::Украјинци кукају да се Амери ваде што обука иде споро и што ће имати само 20 пилота обучених до краја године.
Овдје се дешава чудна ствар, као и са одобрењем војне помоћи Украјини зимус.
Амери су скоро пола године чекали да одобре нову туру војне помоћи Украјини (иако је најзначајнинја опрема/оружије/оруђе/муниција ишла ван процедуре...)
Сад је слична ситуација са пилотима. Опет амери због неког разлога коче, саботирају обуку. До сада је већ требало брдо укро пилота да буде спремно, али очито амери имају виши циљ.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 18 Jun 2024 23:53
|
offline
- Apok

- Elitni građanin
- Pridružio: 27 Apr 2013
- Poruke: 2482
- Gde živiš: Beograd
|
Амере брине Кина. Ал опет да нису могли ни један авион да им дају чудно. И са тенковима се стисли и дали шаку абрамса тек пошто су остали дали тону других. Нешто они знају што очигледно ови из Европе не знају.
Ланцет у објективу Украјинског дрона.
|
|
|
|
|
|
|
|