|
Poslao: 20 Avg 2024 12:54
|
offline
- šumar bk2

- Legendarni građanin
- Pridružio: 24 Maj 2005
- Poruke: 4082
- Gde živiš: Beograd
|
powSrb ::Понтони које Руси граде јер су мостови срушени у Курској области Украјинци редовно надгледају и гађају технику около дроновима.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
To su oni požari koje je video satelit.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 20 Avg 2024 13:23
|
offline
- Pridružio: 09 Sep 2014
- Poruke: 1527
|
Курски правац: уништавање украјинских оклопних возила у округу Суџански и Корењевски
што је познато од 14:00 20.08.2024
У Курској области напета ситуација се наставља дуж целе линије фронта. Непријатељ напада колонама оклопних возила у разним областима, под ватром оклопних возила Оружаних снага Русије и авијације.
🔻У округу Глушковски, украјинске формације покушавају да ударе на понтонске прелазе, укључујући и ФПВ беспилотне летелице. Непријатељ објављује сателитске снимке, тврдећи да је успео да онеспособи један од два прелаза на реци Сеим.
🔻У округу Кореневски, украјинске оружане снаге су још једном покушале да се учврсте у селу Коренево. Колона украјинских оклопних возила је чак успела да прође аутопутем на источној периферији села у правцу Никипеловке, где је уништена (хттпс://т.ме/варриорофнортх/2200) прецизним ударима ФАБ-а из тхе УМПЦ.
🔻У округу Суџански разјашњена је конфигурација фронта у области Малаја Локни. Предњи положаји руских трупа били су под ватром из борбеног возила пешадије Мардер (хттпс://т.ме/два_мајорс/50208) 1А3 95. ваздушно-десантне бригаде Оружаних снага Украјине. Тако руске оружане снаге тренутно држе линије у области Николајевке и Старе Сорочине.
Северно од Руског Поречног фронта је такође разјашњена. По свему судећи, након што су оклопна возила (хттпс://т.ме/рибар/62855) Оружаних снага Украјине напала ФПВ дроновима у самом селу, украјинске формације су успеле да путују даље ка северу. Данас су изведени ваздушни удари (хттпс://т.ме/варриорофнортх/2203) на непријатељске положаје у шуми код села Нечајев.
На југозападу је неколико непријатељских оклопних аутомобила успело да стигне до села Руска Конопелка. Ово је вероватно иста опрема која је недавно нападнута (хттпс://т.ме/рибар/62900) на фарми Агроном од стране ФПВ дронова. Оружане снаге Украјине су упали у заседу, најмање једно возило је уништено (хттпс://т.ме/русицх_арми/16640) из непосредне близине ватром из аутоматског топа БТР-82А.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Avg 2024 13:27
|
offline
- Pridružio: 20 Jun 2018
- Poruke: 2332
|
Citat:
Kad sam ja to pricao prije 7 dana bilo je da ja hocu da naoruzavam civile i da ih tjeram da izginu glupo
Било је глупо прије 7 дана - а глупо је и данас.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Avg 2024 13:43
|
offline
- zoran MKD

- Legendarni građanin
- Pridružio: 21 Jan 2010
- Poruke: 3774
- Gde živiš: Makedonija
|
Али ефекат
карикатуре Путина и Украински тенк у спавачој соби
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Avg 2024 14:16
|
offline
- grenadir
- Počasni građanin
- Pridružio: 28 Mar 2022
- Poruke: 885
|
- 24Ovo se svidja korisnicima: bokisha253, mnn2, Trinitron1, ladro, bladesu, Romibrat, Panter, kybonacci, kolle.the.kid, Bubimir, Bubimir, Bubimir, raptorsi, Prašinar, MiG-29M2, Bobrock1, Nemanja.M, zixmix, srbijaiznadsvega, djordje92sm, Stija zmija, rovac, brundo65, amaterSRB
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici] --- Veliki požar ( 10 000 m2 ) u skladištima firme Eurotex u Brasovu .. Gori oprema, koja bi trebala, da se prebaci u Ukrajinu.. Dronovi, medicinska oprema, optika i druga vojna oprema...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Avg 2024 14:45
|
offline
- Pridružio: 08 Sep 2010
- Poruke: 1295
|
Bobrock1 ::https://x.com/ArmchairW/status/1825674600023470297
GP":Ovdje se nema što vidjeti, samo da Rusi sada imaju mogućnost istovremenog napada na pokretne mete na svojim JDAMski klizećim bombama.
"Negdje u Kursku," siguran sam da ga je netko već geolocirao."
Nova mogučnost klizečih bomba. Izgleda impresivno. Naravno, da ovde ima šta da se vidi i to če imati itekako veliki utjecaj na tok rata.
Inače ruje još 9 kilometara od Pokrovska. Treba napomenuti, da posle Pokrovska, prema zapadu, ima samo stepa, do Pavlovgrada, Oko 100 kilometara.
Неко од колега је већ писао да је Павлоград следећи на реду и да његовим посједањем пада Запорожје.
Мислим да је то погрешно.
Павлоград је предстража(аванпост) Дњепропетровска.
Запорожје,можемо бити сигурни, не може да се доводи у оперативно полуокружење док год је Дњепропетровск у украјинским рукама,а уз то,мислим да ће руси избјегавати рушење у Запорожју.
Какви би могли бити руски планови за Дњепропетровск и како ће изгледати тактика(врло компликовано)вођења те операције,кунктатор и ја се сагласисмо да је прерано о томе.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Avg 2024 15:13
|
offline
- bokisha253

- Počasni građanin
- Pridružio: 26 Nov 2023
- Poruke: 743
|
Ma mislim da se ide na kolaps ukrajinske armije, ne na osvajanje.
Po mom mišljenju odlična analiza dvojca sa "Durana"
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Avg 2024 15:13
|
offline
- Pridružio: 01 Mar 2022
- Poruke: 192
|
grenadir ::https://x.com/runews/status/1825813965319881121 --- Veliki požar ( 10 000 m2 ) u skladištima firme Eurotex u Brasovu .. Gori oprema, koja bi trebala, da se prebaci u Ukrajinu.. Dronovi, medicinska oprema, optika i druga vojna oprema...
Izuzev par naloga na tviteru, niko to nije potvrdio, guglaj Brašov i vatra, ništa ne izbacuje. najverovatnije patka, čak je u komentarima više njih reklo da ništa nisu čuli o tome.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Avg 2024 15:16
|
offline
- Stoilkovic
- Ugledni građanin
- Pridružio: 07 Avg 2016
- Poruke: 302
|
MORF formira tri nove grupirovke - Kursk, Brjansk i Belgorod. Cilj je zaštita granice.
Pitanje je da li će to biti skroz nove grupirovke ili će Sever podeliti na ove tri nove.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 20 Avg 2024 15:18
|
offline
- panzerwaffe
- Super građanin
- Pridružio: 29 Jun 2011
- Poruke: 1314
|
Относительно потенциальных планов противника.
Помимо активных действий в Курской области и потенциальных вспомогательных ударов на границе Белгородской и Брянской областей, противник предпринимает определенные меры по концентрации сил для потенциального удара на Запорожской АЭС. Удар может представлять из себя комбинированную операцию.
1. Сосредоточенная в районе Приморского и Каменского группировка наносит удар в стык частей между Днепром и Работинским выступом с целью прорыва к трассе Токмак-Васильевка и как минимум блокировать Васильевку.
2. Одновременно с ударом (возможно, с оттяжкой в 2–3 дня от первого дня наступления) осуществляется высадка десанта в районе Энергодара или ЗАЭС (более вероятен Энергодар). Курская операция в этой связи окончательно будет переведена в разряд отвлекающей.
3. Задача — захватить Энергодар, ЗАЭС, Васильевку, Днепрорудный. Для этих целей противник может использовать до 8 бригад, включая 3 бригады морской пехоты, до 100–120 танков, порядка 450–500 различных ББМ + части усиления.
4. Неудача с прорывом к Курской АЭС может ускорить начало реализации второй попытки переломить ситуацию в крайне неудачно развивающейся для ВСУ летней кампании. На текущий момент отмечается концентрация резервов противника в районе Запорожья и Приморского.
5. Вероятность того, что противник снова рискнет на этом направлении, достаточно высока. Желание противника перехватить инициативу не стоит недооценивать, им растрачены далеко не все резервы. В свою очередь, неудача с реализацией данной операции будет иметь для ВСУ крайне печальные оперативно-стратегические последствия.
В целом, расхолаживаться не стоит, до конца летне-осенней кампании еще более месяца, и у противника еще имеются ресурсы для того, чтобы попытаться сделать еще как минимум 1 серьезный ход. Наша задача — этот ход не пропустить и реализовывать наши преимущества.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|