|
Poslao: 22 Mar 2024 01:22
|
offline
- kljift
- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Okt 2009
- Poruke: 7404
|
U vezi rijeka i ogranicenih vodenih povrsina Rusi imaju dosta iskustva. Imao je SSSR Dunavsku flotilu, a i sada imaju na Amuru. Bez overengineering - a ali da radi posao. Mada pored BPL, vodjenih 155mm granata, pa i PORVa nece biti bas prijatno. Mada - mozda se i nesto uradi.
Sto se tice ukrajinske PVO, pored Lanseta, Sahida i planirajuce - jedrecih bombi imaju zaista veliki zadatak. Do dolaska svega ovoga na scenu bili su dosta "konkurentni". NASAMSa, Mica VL, nema bas mnogo u upotrebi. Patriot je vec rasireniji. Neke zemlje su nekada odustajale od razvoja sopstvenih sistema PVO, bilo nepotrebno. Ne znam kako stoji Juzna Koreja sa svojim stokovima. Kad je jedna Velika Britanija morala da pravi "pracku" sa ASRAAMom. Steta sto Svedjani nisu proizveli veci broj RBS 23, mogao je ovdje da dozivi svoj debi.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 22 Mar 2024 05:58
|
offline
- panzerwaffe
- Super građanin
- Pridružio: 29 Jun 2011
- Poruke: 1318
|
Izgleda su Rusi malo odlučili da kazne Ukre pa su noćas tukli po EE sistemu, npr po hidroelektrani u Zapo.
FAFO.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Mar 2024 07:42
|
offline
- Srle993
- Legendarni građanin
- Pridružio: 24 Nov 2021
- Poruke: 3572
|
evo i video:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
⚡🔥⚡DneproGES, as an electricity generating plant, is completely out of service.
All or most of the engine rooms, as well as the airlock lifting devices, were destroyed.In the near future, the DneproHES cannot be restored.
At the DneproHPP, the ability to control the sluices to control the water level was lost.
At present,the dam has not suffered critical damage⚡🔥⚡
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Mar 2024 07:59
|
offline
- Pridružio: 31 Mar 2020
- Poruke: 176
|
Da se nadovežem na ovaj post iznad.
Ova Hidroelektrana je najveća u Ukrajini i dobar dio regiona, pored struje, je ostao i bez interneta
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Mar 2024 08:03
|
offline
- S2M

- Legendarni građanin
- No pasarán – Sie kommen nicht durch
- Pridružio: 21 Nov 2009
- Poruke: 6802
|
Citat:At the DneproHPP, the ability to control the sluices to control the water level was lost.
Mislim da je ovo još važnije od same proizvodnje el.energije.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Mar 2024 08:07
|
offline
- NewOrder
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 21 Feb 2022
- Poruke: 22
|
Excalibur13 ::...Obavestajna priprema invazije na Ukrajinu je bila u Crnoj Gori 2019, odnosno kako ce reagovati narod koji je decenijama bio pod socijalnim inzinjeringom, e tu su ih Zapadnjaci navukli na finjaka, a glavni i odgovorni za tu operaciju se nalazi u ruskom zatvoru jos od sredine 2022. zbog neuspeha, ako se dobro secam...
Daj čovječe, uporno protežiraš nekakve besmislene konstrukcije, prosvjetli, barem nas u CG šta si htio tu da kažeš? Ako si mislio na 'državni udar' - to se desilo 2016, a glavni akteri su vaši Sinđa, Paja i ostali, kao i imaginarni Šišmakov/Širokov, Popov koji postoje jedino u medijima duboke države i njihovim obavještajnim službama...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Mar 2024 08:15
|
offline
- Pridružio: 31 Mar 2020
- Poruke: 176
|
Evo i Zeleni se raskukako na nedostatak PVO i pogođene elektroenergetske objekte.
GP
Зеленски: Око 60 дронова камиказа и 90 пројектила разних типова испалила је руска војска на украјинске енергетске објекте у ноћи 22. марта
Неопходне службе већ раде у свим градовима погођеним нападом, рекао је председник Украјине. Он је позвао савезнике да убрзају испоруку система противваздушне одбране како би заштитили украјинске градове од напада руске војске.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Mar 2024 08:18
|
offline
- Pridružio: 13 Feb 2020
- Poruke: 680
|
Mislim da je udar na hidroelektranu pocetak ofanzivnih operacija Rusa.. nema interneta. Nema kontrole nivoa vode. Nema struje u dosta mesta.. logistika i komunikacija za grupaciju na Zaparozju i nizvodno sigurno otezane. E sad da vidimo sta sledi.
Ps. Ipak je brana ostala citava. Unisteni su neki objekti.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Pogodjen i unisten kod Harkova neki zavod Elektrotjazmas koji proizvodi turbogeneratore i hidrogeneratore za sve elektrane u Ukrajini..
Imate na linku gde se sve koriste u Ukrajini.
Ovo mi deluje kao pocetak neke vece operacije...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Mar 2024 08:24
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 39701
|
Kljift Ukro arta se javi tu i tamo dohako joj Lancet veća opasnost za eventualni prelazak Dnjepra su FPV dronova, bar smo se nagledali snimaka šta su rusi radili ukrima tokom prelaska u Krinki.
Pre neki dan nalete na vest na TG da se sprema udar na hidroelektranu međutim činilo mi se kao patka ili ti lažna vest, al eto demantovaše rusi i malo zbombaše Zaporošku HE.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 22 Mar 2024 08:36
|
offline
- Koridor
- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Feb 2015
- Poruke: 3540
|
- 26Ovo se svidja korisnicima: Milometer, NewOrder, Bobrock1, Kibice, zoranbig, proleter373, Toper, Mcdado, panzerwaffe, stankolich, mkukoleca, Bubimir, Komentator, Alibaba1981, pein, rovac, djordje92sm, slonic_tonic, W123, darkangel, amaterSRB, GrammaticalAnalysis, brundo65, doklevise, BraneS, sovanova95
Registruj se da bi pohvalio/la poruku!
Bilo je vrijeme za samarcinu. Tuci centar Belgoroda VBR-om i misliti da neces dobiti po tintari je suludo. Sve i jedno svjetlo ugasiti pa onda termalnim dronovima naci agregate tj komandna mjesta...and then lights out...
|
|
|
|
|
|