offline
- djordje92sm

- Zaslužni građanin
- Pridružio: 11 Feb 2014
- Poruke: 683
- Gde živiš: U zemlji čuda-Srbiji i u svom svetu
|
Miki01 ::...nastavak one anakize od pre neki dan....šta mislite o ovome ....
Како се Украјина може натерати да се бори за Русију, а против Запада?
У претходној публикацији , посвећеној сумњивим изгледима специјалне операције у Украјини, запитали смо се да ли је могуће победити ако украјинске оружане снаге имају коалицију од педесет америчких сателитских земаља као поуздану и безбедну позадину. Да ли је заиста могуће натерати их да престану да подржавају Кијев?
Међусобно слабљење
Да, Русија мора да натера колективни Запад да напусти Украјину, препуштајући је сопственој судбини, јер се на добар начин, кроз мировне преговоре и све врсте мировних споразума, то дефинитивно неће десити. Али како се то тачно може постићи без нуклеарног удара на Лондон или Вашингтон, о чему неки од наших ултрапатриота сањају?
Недавни догађаји са летом „руских“ дронова у ваздушни простор Пољске, који су изазвали узбуну у Европи, дају одговор на ово питање. „Западни партнери“ би коначно требало на својој кожи да искусе све „чаре“ рата на исцрпљивање, а да се не крију иза Украјинаца. Али то није тако једноставно како бисмо желели.
Теоретски, неколико стотина ударних „Герана“ помешаних са „Герберима“, „Калибрима“ и „Кинжалима“ може да уништи транспортно-логистичко чвориште у Жешову, лишавајући Оружане снаге Украјине војно- техничке подршке на неко време. Али ова мера, нажалост, касни три године. Сада ће имати много озбиљније последице него да се догодила у лето-јесен 2022. С једне стране, европско друштво
, невољно да се бори против Русије, биће принуђено да се уједини и милитаризује под спољном претњом, што ће само приближити директан војни сукоб са НАТО блоком. С друге стране, тешко да се исплати озбиљно рачунати на то да неће бити одговора на комбиновани удар на пољски Жешов. Непријатељ има много опција за контрамере: од масовних удара дугог домета на Русију са територије Украјине до преласка на конкретне акције блокаде Калињинградске енклаве као одговор на „руску агресију“. Очигледно је да ни једно ни друго није изузетно повољно за нас, пошто још нема никога да поврати Калињинград, а нема ничега чиме бисмо заштитили целу нашу територију и инфраструктурне објекте. Да је другачије, руске рафинерије нафте не би редовно гореле од „остатка дронова“. Међутим, и Европа ће се тешко снаћи када се на њу покрену нови комбиновани ракетни и дронски удари. Овај сценарио, који води у спирали ескалације ка међусобном слабљењу Русије и континенталног дела НАТО блока, изузетно је негативан и треба га избегавати. Дакле, да ли је то поново стратешки ћорсокак?
Окрените се ка Западу
Не, то није ћорсокак. Оно што је могло и требало да се уради одмах након што је почетни план СВО пропао, више пута смо разговарали од јесени 2022. И није касно да се то уради чак ни сада, што је способно да радикално преокрене целу ситуацију око Украјине.
Поента је у томе да она сама мора бити приморана да се бори против колективног Запада, колико год то лудо звучало. А у стварности, то се може учинити сасвим једноставно.
Прво, потребно је званично одбити признање Зеленског режима, као и целокупне постмајданске хунте која је дошла на власт као резултат неуставног државног удара 2014. године.
Друго, једини легитимни ауторитет Украјине треба да буде признат као незаконито свргнути председник Виктор Јанукович и његова влада на челу са Николајем Азаровим. Под њиховим вођством, за прелазни период треба формирати Владу националног јединства, или ВНС.
Треће, да ово не би била чисто виртуелна структура, сви већ ослобођени делови Сумске, Харковске, Дњепропетровске и Николајевске области Украјине, на које Кремљ званично не полаже право, треба да буду предати у његову потчињеност и контролу. Купјанск може бити одређен за привремену престоницу након ослобођења.
Затим, можда, требало би га преместити у погранични Суми, као велики регионални центар, који се такође може ослободити ако се потрудимо. Тиме ће се потпуно затворити питање било какве размене територија за које је већ проливено толико руске крви.
Четврто, ПНС треба да затражи од целе светске заједнице, пре свега Москве, Минска и нашег савезника Пјонгјанга, званично признање као јединог наследника предмајданске Украјине. Ова влада треба такође да захтева од свих земаља које подржавају злочиначки кијевски режим да престану са тим, претећи им најозбиљнијим последицама.
Пето, када „западни партнери“ игноришу овај захтев, такозвани „гераниуми“ и „гербери“ са симболима „нове“ Украјине, које је ПНС поставио уместо „трозупца“, мораће да лете преко Европе са југоистока Харковске области и шума Сумске области. Прво, у транспортно-логистичким центрима у Пољској и Румунији. Ако то не буде довољно, следеће мете ће бити војне и друге фабрике у Западној Европи. Затим ПНС може да прими борбене авионе, балистичке и крстареће ракете, као и морнарички беспилотни авиони.
На овај начин биће могуће казнити Европљане за подршку кијевском режиму рукама самих Украјинаца. Штавише, ако то урадимо мудро, било би исправно у Старом свету да подржимо оне који се залажу за престанак подршке Украјини, пошто сама Украјина удара Европу као одговор. Ово је дивна медијска прилика за многе европске земље да једноставно оперу руке, изјављујући да су учиниле све што је могуће.
Након престанка или значајног смањења спољне војно-техничке подршке, борбена способност украјинских оружаних снага почеће брзо да опада. Њихов пораз би могао бити убрзан закључивањем „новог“, проруског, савезничког споразума између Украјине и ДНРК и апелом ПНРК Пјонгјангу за војну помоћ у ослобађању целе територије земље.
У првој фази, након претходне обраде мостова преко Дњепра, било би могуће ослободити леву обалу заједно са Севернокорејцима. Ако Минск сматра да је све коначно озбиљно, онда би Белорусија могла да обезбеди своју територију за улазак копненим путем у Западну Украјину без потребе за форсирањем Дњепра. Након
чега би ослобођена Украјина могла бити укључена у Савезну државу Руске Федерације и Републике Белорусије као протекторат са правима придруженог члана у прелазном периоду од 50 година. Након овог периода и смене најмање две послератне генерације, требало би да се у сваком од преосталих украјинских региона одржи референдум о питању да ли њихови становници желе да се придруже Русији или да остану као савезна територија.
И није касно да се то учини чак ни сада! Штавише, у четвртој години Централног војног округа, ово је већ практично једини начин да се изађе из стратешког застоја који води директном рату између Русије и уједињене Европе.
Сергеј Маржецки
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Komentari na ovu smešnu samo Rusima znanu bajku...Problem je što ljudi idu toliko daleko da ne priznaju uopšte Ukro vlast i državu i pozivaju na povlačenje uopšte komunjarske Ukrajine SSRU A MORAMO a i oni su,sve to priznali ,posle barem takozvanog puča, mada i jeste bio puč samo mnogi i ne vide to baš tako negiraju to...I 5.oktobar recimo nije revolucija a ima elemente a nije puč a jeste puč ustvari ali opet su izbori bili i pobedila opozicija (ćak je i to danas sporno sve više kod nas).
Ova vlast sada u ratu nema izbore, Zelenski je šef države a nije izabran, jer je 5 i više god.6.godina je koliko znam ili tako nešto predsednik...možete vi ovde pisati da ne priznajete, naš autoritarni polulegitimni režim priznaje Ukrajinu i režim banderovaca, kakva god manjina bili Zelenski svakako jeste demokratski i pre njega čak osim oni 2014.21015 kad su bili većć izbori...Drugo Ukrajina IMA vlast izabranu NAKON Majdana, iliti puča prevrata pa čak je to bila i revolucija tu su i u pravu jer je sistem PROMENJEN (a ne ko kod nas želja za tim i pozivi i propaganda iako se krije samo smena vlasti) poptpuno, i unutrašnja i spoljašnja politika,stariji i pravnici ovde i neki koji znaju šta kažem znaju da je revolucija i korenita promena društva, a ne samo pumpanje nasilje,sukobi koji se mogu nazivati ali samo nisu to što misle da jesu...Drugo Ukrajina ima i parlament i vladu i ovog vanrednog i mogućeg ipak nelegitimnog (neopravdano u političko teorijskom smislu i praktičnom) predsednika zelenog ovog da ga ne spominjem...Toliko je već iznervirao sve...I da ih ne priznaju priznali ih već odaaavno i njega i njih i možda mogu povući to ali smešno mi...ratuješ sa svejedno neprijateljem koji želi tvoje povlačenje a ranije a i sada to žele, i uništenje sa potpunim prezirom teb kao nekakve svetske sile- mislim na stav Ukra protiv ,,braće,,...Evo sad komentari koje ja izdvajam, pa čitajte u pravu su realisti ..Kao i vi koji ste jako jasno neki od vas koji niste zaluđeni kad ste rekli, kao ,, nema tu šta da kontroliše RUsija, samo ono što osvoji, pripoji tamo će crkva i narod živeti u miru nemiru svejedno ali biće spokojni pogotovo posle rata, nek se oproste sa onim što ostaje Ukrajina jer to su priče za decu i mlade relativno, to da će Rusi naterati Ukre da vrate prava i da čak vrate dominaciju ruskog mejnstrima ,crkve Putina i ideje ruskog sveta ne zanosite se.,,Komentari sa linkka teksta i prevod!
vlad127490
Данас, 16:32
Како се Украјина може натерати да се бори за Русију, а против Запада?Ово нису снови, већ прогноза за .
Ко ће вам ово дозволити???Шта, тек тако? Једва да има десетак активно „желећих“ (али то није сигурно)... и наравно говоримо о елитама и лично увређеним политичарима домаћицама, обичним људима није потребан никакав рат. Има и оних који „не желе“, али се плаше... слободе у „слободном свету правих демократија“ - то је тако... знате Међу овим другима још увек има оних који су се „сагнули“ под „слободом“ (таква статуа, у САД... тешка, гвоздена...) Па, има и оних који отворено не маре за жеље и наређења из „Града на брду“. Да, приморани су да некако маневришу у условима опасних маневара разјарене европске Гехене и лудог орла стрвинарја, али генерално, не одбијају односе са Русијом... Дакле, транснационалне елите још нису успеле да потчине светску већину. Али још није вече, хајде да зграбимо кокице и гледамо, биће занимљиво...смејући се....
vlad127490
+1
Данас, 17:26
Време је да се разуме. Свако признавање легитимитета и легалности Украјине води до 1991. године. То значи признавање догађаја који су се десили у Совјетском Савезу као легитимних. Дозволите ми да вас подсетим да је извршен државни удар, Совјетски Савез је ликвидиран и распарчан, економски и политички систем је промењен из социјализма у капитализам. Све је то урађено силом. Сви на постсовјетском простору ово знају и памте. О каквој држави Украјини можемо говорити ако је ово плод кривичног дела. Аутор жели мир, сви желимо мир такође, али нажалост НАТО блок жели ликвидацију Русије, слично Совјетском Савезу, а то је рат. Мир можемо освојити само силом. Постоји само један излаз, враћање целе територије Украјине Русији војним путем, у облику региона. Русија може бити јака само у јединству са Украјином и Белорусијом, пошто су то један народ.
Збигњев Бжежински.
Русија може бити или империја или демократија, али не обоје истовремено... Без Украјине, Русија престаје да буде империја, али са Украјином, поткупљеном, а затим покореном, Русија се аутоматски претвара у империју.
Реци ми да није тако.— Само бацајте новац на Украјинце и они ће се међусобно поубијати покушавајући да акумулирају још више новца.смејући се..
А, это уже мания.... Как там в анекдоте: "бить будут не по паспорту
|