Sukob u Maliju

5

Sukob u Maliju

offline
  • medicina
  • Pridružio: 29 Dec 2010
  • Poruke: 1706
  • Gde živiš: Srbija, Levač

hm, znači sever krenuo protiv juga, a franci podržavaju južnjake i sad su severnjaci nadrljali???



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113831

Napisano: 13 Jan 2013 18:21

Trenutno se bombarduju polozaji oko gradova Léré, Tombouctou, Douentza.

Citat:Towns of Léré, Tombouctou, Douentza bombed.
"Winesses are describing a real fire flood..." Serge Daniel - France 24 reporter Mali.


Britanski transportni avion C-17 sleteo je u vazduhoplovnu bazu Evreux,gde ce primiti francuske trupe sa opremom i iste prebaciti do aerodroma Bamako u Maliju.


Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Prva zrtva francuskog vazdusnog napada


Citat:High representative from Ansar Dine abdel krim dead.

Dopuna: 13 Jan 2013 19:54

Cetiri francuska borbena aviona Rafale izvrsili su prve
vazdusne udare u Malija,na grad Gao i nastavili su
napade i na druge ciljeve u dubini teritorije
koja je pod kontrolom islamista.



Citat:Four Rafale fighter planes coming from France targeted and destroyed several targets Sunday, including logistics depots of Islamist rebels in northern Mali, near Gao, announced the French Ministry of defense.

"The French fighters targeted and destroyed this Sunday, January 13th, multiple targets in northern Mali near Gao, including training camps, infrastructure and logistics depots constituting the rear bases of the terrorist groups," one can read in a statement.

"This mission was carried out by four Rafale which flew from France and will reinforce the French presence," says the text, confirming the information provided by witnesses in the area.

"The aim of France is to lead a relentless struggle against terrorist groups, preventing any new offensive of these groups to the south of Mali, threatening the stability of this friendly country, and reducing their capacity wherever it will necessary, "the statement said. (Yves Clarisse)


Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 01 Jan 2012
  • Poruke: 43
  • Gde živiš: ZG

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • fin 
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 06 Nov 2012
  • Poruke: 741

Napisano: 13 Jan 2013 20:12

Prema ovome šta je nacrtano naoružani rafale-ovi za borbu preleteli Alžir Question Question

Dopuna: 13 Jan 2013 20:14

djox - Alžir slobodno prepustio svoj vap za prelete ili kako Question

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113831

Po njihovoj skici tako ispada da su tom rutom dosli,
trazim da vidim potvrdu toga.

offline
  • Pridružio: 11 Dec 2008
  • Poruke: 24

Alžir dozvolio korišćenje svojeg vazdušnog prostora

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113831

fin ::Napisano: 13 Jan 2013 20:12

Prema ovome šta je nacrtano naoružani rafale-ovi za borbu preleteli Alžir Question Question

Dopuna: 13 Jan 2013 20:14

djox - Alžir slobodno prepustio svoj vap za prelete ili kako Question


Dozvolili im

Algeria authorises France to use airspace for Mali raids
Citat:AFP - Algeria has authorised French warplanes to use its airspace for bombing raids in neighbouring Mali, French Foreign Minister Laurent Fabius said on Sunday.

Fabius was speaking after French Rafale fighter jets bombed Islamist bases near Gao in northern Mali from their base in France.


Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Na linku ima i snimci

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • vrabac 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 30 Dec 2010
  • Poruke: 4957

Što se čudiš, bilo je očekivano.

offline
  • medicina
  • Pridružio: 29 Dec 2010
  • Poruke: 1706
  • Gde živiš: Srbija, Levač

daaaaaaaa ja pisao na prvoj strani...

Elem biće ovo interesantno jer idu sami, zamislite da negde zarobe nekog francuskog vojnika ili pilota, pa snimanje klipova, pretnje ucene... Zato oni imaju LEgiju, nema zarobljenika.

offline
  • Pridružio: 30 Avg 2011
  • Poruke: 757

Sad opet medijski mrak, mislim da u istoriji ovakvih apsurda nije bilo isti ti francuzi par stotina kilometara dalje obučavaju iste ove sa kojima se bore. Najbitnije pitanje razlog rata je nafta, voda ili nešto treće ?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1058 korisnika na forumu :: 68 registrovanih, 6 sakrivenih i 984 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: advokat84, Antoni S, ArmFPGA, b_z_b, bakovaca, blankspace, blatruc82, Bodin86, bojan1234, bojcistv, brandža84, Cicumile, Cirkon, Citalac, comi_pfc, cuculo, darkojovxp, debeli, Df410, Djota1, doktor097, Dovla 1980, dukajov, ElGenius, goranvas, ikan, Ikica977, Jose, Koser, Krin, Lance Guest, Lazarus, LostInSpaceandTime, Lucije Kvint, ludiagresivan, MarkoD, Marky, mile33, Nemanja Opalić, neutrino, Nikolajevic, nisamBot, OKT, pein, Peruta, Pilence, PMsnow, proka89, Radio operater, raptorsi, Ripanjac, sap, saputnik plavetnila, Sharpshooter, Sićko, Spinosa, sspp, stefan95, stokssone, taomaster, TheDictator, tm, Tvrtko I, umpah-pah, vlahale, Vozd0714, Wehicle, Žrnov