|
Poslao: 09 Nov 2014 10:57
|
offline
- Izdajnik
- Počasni građanin
- Pridružio: 14 Jul 2014
- Poruke: 837
|
WS2 ::Izdajnik ::Za sve koji imaju vremena.
Izašla je nova studija o Frackingu od David Hughes.
Čitav ovaj san o USA kao najvećem proizvođaču nafte bi se za 2-3 godine mogao pretvoriti u razočarenje. Od 7 najvećih Fracking Polj su već 4 pri kraju (Haynesville Shalle,Fayetteville Shalle, Woodford Shell i Bernett Shell). Za sadašnju produkciju zadržat moraju sve dublje da buše, ali sto dublje idu dobijaju sve manje nafte.
Ako se uzme u obzir da su sa Saudijcima dogovorili spustit cijenu nafte ispod 70 Dollara po Baleru i Rusi i Iranci da bi zakrpali rupe u Budgetu preplavili su svjetsko tržište Naftom, za ocekivat je da mnoge Fracking Firme propadnu. Fracking Nafta je skuplja za vadit i isplativa je tek kod odredjene cijene Nafte.
Sad je pitanje tko ce duže izdržat Rusi ili Amerikanci?
mucim se da nadjem vezu sa naslov teme..
iranci, saudijci, bareli I rupe..
Veza sa naslovom teme je sljedeća.
Rusima dvije stvari prave glavobolju.
1. Napad na Njihovu Valutu koja pada i pada i vodi do bježanja Kapitala iz zemlje.
2. Niska cijena nafte na tržištu pri čemu kod Rusa nastaje ogromna rupa u Budgetu.
Kod druge točke je veza. Ako Ameri sebi pucaju u koljeno mogla bi cijena nafte opet da poraste.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 09 Nov 2014 10:58
|
offline
- Izdajnik
- Počasni građanin
- Pridružio: 14 Jul 2014
- Poruke: 837
|
Slobodarko ::Izdajnik ::Izgleda da je 93. Brigada sa desnim Sektorom zauzela Oplytne sjeverno od Donjezka? Blogeri javili sinoć. Zna li NETKO nešto o tome?
Jel spominju mozda dal je naci garda usla u Slavljansk ?
Selo je u rukama nazi garde od Jula . Pogledaj jos jednom datum tog bloga koji citiras.
Linija u zoni aerodroma ide Peski - pista + novi terminal - jedan deo Spartaka ( u drugom je opolocenje ) i zavrsava se u Adijevki. Selo Opitne je 4km u pozadini ukra i iza linije Peski-pista-Spartak I da su to kojim slucajem opolocenci drzali to bi znacilo kraj za tu liniju na kojoj su Ukri.
Evo ti otprilike fronta zadnjih 2 mes a obrati paznju gde je selo ( 4 km vise piste ) i to im je zila kucavica koja povezuje Adijevku i Peske
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Zahvaljujem
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 09 Nov 2014 11:37
|
offline
- amaterSRB

- Elitni građanin
- Pridružio: 31 Jan 2014
- Poruke: 1697
- Gde živiš: na zalasku sunca
|
Доњецк, најјача паљба од примирја у Минску
Интензивна артиљеријска ватра избила је рано јутрос у Доњецку. Детонација су биле најјаче од када је у Минску потписано примирје.
Оружана ватра у близини центра града Доњецка почела је ноћас у два сата по локалном времену и чула се у наредна два сата, навели су извештачи агенције АФП са лица места, преноси Танјуг.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 09 Nov 2014 12:11
|
offline
- cottus gobio
- Ugledni građanin
- Pridružio: 10 Jun 2014
- Poruke: 336
|
pein ::eto sad su ih i oni videli
ОЕБС приметио тенкове на истоку Украјине
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Biće i letećih tanjira, sama da mi preuzmemo predsedavanje:
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 09 Nov 2014 12:16
|
offline
- sezan

- Legendarni građanin
- Pridružio: 29 Dec 2008
- Poruke: 3123
- Gde živiš: Kragujevac
|
Группа командира Рязани работает на южном направлении
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 09 Nov 2014 12:36
|
offline
- sezan

- Legendarni građanin
- Pridružio: 29 Dec 2008
- Poruke: 3123
- Gde živiš: Kragujevac
|
Ono što sam pominjao skoro u vezi organizacije artiljerijskih jedinica...
Impresivno za tako malu vojsku poluobučenu ,i tako malu i mladu "državu" ...
Dobro izmontiran klip..
Артиллерийская дуэль. Ополченцы/ДНР/ЛНР/Новороссия.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 09 Nov 2014 14:01
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 39638
|
zarobiše još 1 bulat
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 09 Nov 2014 15:25
|
offline
- Izdajnik
- Počasni građanin
- Pridružio: 14 Jul 2014
- Poruke: 837
|
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Ukrajinci javili 02.11. Da su osvojili drugi kat terminala na aerodromu i tamo vije njihova zastava. Zna li NETKO nešto o tome?
|
|
|
|
|
|