Ukrajina kao novo globalno odmeravanje snaga, 2014 - 2026. godina

1762

Ukrajina kao novo globalno odmeravanje snaga, 2014 - 2026. godina

offline
  • Pridružio: 14 Jul 2014
  • Poruke: 837

WS2 ::Izdajnik ::Za sve koji imaju vremena.
Izašla je nova studija o Frackingu od David Hughes.
Čitav ovaj san o USA kao najvećem proizvođaču nafte bi se za 2-3 godine mogao pretvoriti u razočarenje. Od 7 najvećih Fracking Polj su već 4 pri kraju (Haynesville Shalle,Fayetteville Shalle, Woodford Shell i Bernett Shell). Za sadašnju produkciju zadržat moraju sve dublje da buše, ali sto dublje idu dobijaju sve manje nafte.
Ako se uzme u obzir da su sa Saudijcima dogovorili spustit cijenu nafte ispod 70 Dollara po Baleru i Rusi i Iranci da bi zakrpali rupe u Budgetu preplavili su svjetsko tržište Naftom, za ocekivat je da mnoge Fracking Firme propadnu. Fracking Nafta je skuplja za vadit i isplativa je tek kod odredjene cijene Nafte.
Sad je pitanje tko ce duže izdržat Rusi ili Amerikanci?

mucim se da nadjem vezu sa naslov teme.. Bebee Dol
iranci, saudijci, bareli I rupe..


Veza sa naslovom teme je sljedeća.
Rusima dvije stvari prave glavobolju.
1. Napad na Njihovu Valutu koja pada i pada i vodi do bježanja Kapitala iz zemlje.
2. Niska cijena nafte na tržištu pri čemu kod Rusa nastaje ogromna rupa u Budgetu.
Kod druge točke je veza. Ako Ameri sebi pucaju u koljeno mogla bi cijena nafte opet da poraste.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 14 Jul 2014
  • Poruke: 837

Slobodarko ::Izdajnik ::Izgleda da je 93. Brigada sa desnim Sektorom zauzela Oplytne sjeverno od Donjezka? Blogeri javili sinoć. Zna li NETKO nešto o tome?

Jel spominju mozda dal je naci garda usla u Slavljansk ?
Selo je u rukama nazi garde od Jula . Pogledaj jos jednom datum tog bloga koji citiras.

Linija u zoni aerodroma ide Peski - pista + novi terminal - jedan deo Spartaka ( u drugom je opolocenje ) i zavrsava se u Adijevki. Selo Opitne je 4km u pozadini ukra i iza linije Peski-pista-Spartak I da su to kojim slucajem opolocenci drzali to bi znacilo kraj za tu liniju na kojoj su Ukri.

Evo ti otprilike fronta zadnjih 2 mes a obrati paznju gde je selo ( 4 km vise piste ) i to im je zila kucavica koja povezuje Adijevku i Peske

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


Zahvaljujem



offline
  • Pridružio: 31 Jan 2014
  • Poruke: 1697
  • Gde živiš: na zalasku sunca

Доњецк, најјача паљба од примирја у Минску


Интензивна артиљеријска ватра избила је рано јутрос у Доњецку. Детонација су биле најјаче од када је у Минску потписано примирје.

Оружана ватра у близини центра града Доњецка почела је ноћас у два сата по локалном времену и чула се у наредна два сата, навели су извештачи агенције АФП са лица места, преноси Танјуг.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 10 Jun 2014
  • Poruke: 336

pein ::eto sad su ih i oni videli
ОЕБС приметио тенкове на истоку Украјине
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


Biće i letećih tanjira, sama da mi preuzmemo predsedavanje:

offline
  • sezan  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 29 Dec 2008
  • Poruke: 3123
  • Gde živiš: Kragujevac

Группа командира Рязани работает на южном направлении

offline
  • Pridružio: 29 Jun 2009
  • Poruke: 3510

lijenština ::Ovo sam video na jednom Ruskom sajtu. I stvarno Gugl prevodilac to tako radi.

Govori Srpski da te ceo svet razume. Laughing


Ахахахаха баш испробо Laughing Laughing Laughing ма то се неко поигро Ziveli

offline
  • sezan  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 29 Dec 2008
  • Poruke: 3123
  • Gde živiš: Kragujevac

Ono što sam pominjao skoro u vezi organizacije artiljerijskih jedinica...
Impresivno za tako malu vojsku poluobučenu ,i tako malu i mladu "državu" ...
Dobro izmontiran klip..

Артиллерийская дуэль. Ополченцы/ДНР/ЛНР/Новороссия.

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39638

zarobiše još 1 bulat
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 14 Jul 2014
  • Poruke: 837

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Naši zarobili Bulata.

offline
  • Pridružio: 14 Jul 2014
  • Poruke: 837

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ukrajinci javili 02.11. Da su osvojili drugi kat terminala na aerodromu i tamo vije njihova zastava. Zna li NETKO nešto o tome?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1006 korisnika na forumu :: 18 registrovanih, 1 sakriven i 987 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 9k38, Asparagus, avijacija, bobomicek, Bubimir, DaliborVukadinovic, Drugsparrow, Džekson, farabut, Gogi_avio, mikrimaus, Milos82, Mis uz pusku, superwhy, Szigetwar, Vojo06, Vozd0714, wolverined4