|
Poslao: 16 Dec 2014 09:15
|
offline
- Pridružio: 24 Maj 2013
- Poruke: 312
|
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Strasno.
Sami ulazak na aerodrom u Donjecku Givija ali se moze videti kako je aerodrom izgledao pre sukoba .
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 16 Dec 2014 09:31
|
offline
- Pridružio: 24 Maj 2013
- Poruke: 312
|
Nisam primetio ovaj snimak ranije ali se radi o jedinici Prizrak gde Stevan iz Kovina prica pred kamerom a vide se zastava Srbije I cetnicka zastava.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 16 Dec 2014 11:10
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 39638
|
Лавров: Нове санкције Русији непријатељске
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Украјина од ЕУ тражи новац, од Русије примирје
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Ко је зауставио "Јужни ток"
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 16 Dec 2014 11:31
|
offline
- MB120mm
- Legendarni građanin
- Pridružio: 18 Feb 2013
- Poruke: 6161
|
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Pripreme za *primirje*...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 16 Dec 2014 11:33
|
offline
- Pridružio: 16 Dec 2014
- Poruke: 37
|
Ovo primirje je stvarno a ne ko prosla i sad je monotonija nastupila. Pozdrav iz Prvomajska
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 16 Dec 2014 12:12
|
offline
- radoznao

- Zaslužni građanin
- Pridružio: 30 Nov 2011
- Poruke: 660
|
Šta se ovdje dešava.? koliko sam shvatio neka rotacija ukrajinske vojske na aereodromu u Donjecku. Jel to dio dogovora kod zadnjeg primirja?
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 16 Dec 2014 13:53
|
offline
- cezar 35

- SuperModerator
- Pridružio: 19 Feb 2006
- Poruke: 11141
- Gde živiš: Banja Luka
|
radoznao ::Šta se ovdje dešava.? koliko sam shvatio neka rotacija ukrajinske vojske na aereodromu u Donjecku. Jel to dio dogovora kod zadnjeg primirja?
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Izgleda da je poslednja runda razgovora o primirju ozbiljno shvacena na obe strane, al' ono sto upada u oci je cinjenica da su razgovarali o primirju, a ne o miru sto ukazuje da je nastavak sukoba izvestan u bliskoj buducnosti.
Mi tesko mozemo znati tacan sadrzaj razgovora kod poslednjeg primirja, ali....
Kijev je u privrednom kolapsu, preti mu pobuna naroda u zapadnom i centralnom delu, vojska je odavno moralno klonula, a ova situacija na aerodmu verovatno je dogovorena sa Novorusima za neki ustupak na drugom mestu, jer je ukrajinskoj vojsci aerodrom jedini svetao primer celokupne borbe. Uporno su ga drzali, ginuli i u ukrajinskim glavama postao je simbol odbrane cele Ukrajine od "zlih Rusa". U tom smislu ja vidim njihovo prisustvo na aerodromu, a ne u nekom vojno-strateskom.
Da bi "produzio" vlast, Kijev je prisiljen na primirje, dok su Novorusi pritisnuti iz Moskve.
Ono sto je za Novorusiju sada vazno je da odrzi borbeni moral, da jos ojacaju jedinice vojske, da ih Rusija materijalno i humanitarno podrzi i da Rusija po svaku cenu spreci naoruzavanje i vidnno jacanje ukrajinske vojske od strane Zapada.
Poslednja rezolucija americkog Kongesa, mada nije obavezujuca, mi se uopste ne svidja. Tom rezolucijom Ameri dizu ulog i dovode sukob na vrlo visok nivo. Ako Obama "ozakoni" rezoluciju ova primirja ce postati besmislena i gledacemo rat sa nesagledivim posledicama.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 16 Dec 2014 14:05
|
offline
- Gavrilo Milentijević
- Komandir stanice milicije Gornje Polje
- Pridružio: 12 Feb 2005
- Poruke: 37725
- Gde živiš: ovalni kabinet
|
radoznao ::Šta se ovdje dešava.? koliko sam shvatio neka rotacija ukrajinske vojske na aereodromu u Donjecku. Jel to dio dogovora kod zadnjeg primirja?
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Ja koliko sam shvatio iz snimka, ovo nisu ukrajinci već borci DNR
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 16 Dec 2014 15:47
|
offline
- Pridružio: 01 Jul 2014
- Poruke: 306
|
RJ ::radoznao ::Šta se ovdje dešava.? koliko sam shvatio neka rotacija ukrajinske vojske na aereodromu u Donjecku. Jel to dio dogovora kod zadnjeg primirja?
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Ja koliko sam shvatio iz snimka, ovo nisu ukrajinci već borci DNR
Ruska televizija,DNR zastava,ukrajnske vojne oznake...meni tu nije niš jasno.
Ko drži aerodrom u ovom stadiju opće? Nisam u toku.
|
|
|
|
|
|