Ukrajina kao novo globalno odmeravanje snaga, 2014 - 2026. godina

2365

Ukrajina kao novo globalno odmeravanje snaga, 2014 - 2026. godina

offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11628
  • Gde živiš: Vranje

Ko o cemu, baba o krompirima... kazu u mom kraju, tamo daleko....tako i prasenko, k`o nekada siklgruber, o novom, strasnom oruzju koje ce doneti pobedu...

Istovremeno, po mrezi se pronose vesti o tome da su Ujedinjeni arapski emirati demantovali vesi o slanju oruzja u ukradinu, odnosno da sporazum o vojnotehnickoj saradnji uopste ne predvidja slanje oruzja...
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Naravno, u ukradinskim novinama i na sajtovima o tome nema ni reci, a sa arapskim se bas ne snalazim. Zna li ko nesto vise?

Mozda su ukradinci umesto namrgodjenog prasenka trebali da posalju veselog Ljashka...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 07 Apr 2012
  • Poruke: 1504
  • Gde živiš: Iznad zvijezda

Jos par slika napustene tehnike iz debalceva.









offline
  • Pridružio: 26 Apr 2014
  • Poruke: 2146

САД планира да пошаље у Украјину најмање 300 војника у оквиру сарадње са украјинском армијом, каже се у документу објављеном на сајту америчких државних набавки САД.
Амерички војни персонал ће се налазити у „Међународном центру за подршку миру и безбедности, на Јаворовском полигону у Лавовској области у оквиру здружене војне мисије. Према документу, она је планирана за период од 5. марта до 31. октобра 2015. године — укупно 8 месеци“.
Амерички документ
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 08 Avg 2014
  • Poruke: 1378

Trofeji iz Debaljcevskog kotla ili zimska rasprodaja

offline
  • Pridružio: 14 Jul 2014
  • Poruke: 837

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Za sve ljubitelje taktike je Saker napravio analizu uspjeha i neuspjeha obje strane. O Ukraincima neću trošiti rijeci. Svak si može Članak pogledat na Internetu. O ANR kaže da nije sve kako bi trebalo bit. Pogotovo neke Milicije se nisu jos uspjele snaći u novoj vojsci. Zabilježeno je vise odbijanja zaposjesti i slabe koordinacije. ANR ima slabost izvest napad kod jake protivničke topničke vatre. Pobjedu je donijelo topništvo. ANR treba 4 minute da odgovori na UA napad dok UA treba 15-20 minuta za odgovor. Zato su njihove žrtve veće. Članak se isplati pročitat.

offline
  • Pridružio: 14 Jul 2014
  • Poruke: 837

pein ::Juče je u vrhovnoj radi naš omiljeni lik i najveći vojni stručnjak nad stručnjacima. Progurao jedan ekonomski projekat koji bi omogućio ukrima da ne služe vojsku al prvo da plate. Imaš dengi neideš u kotao nemaš dengi krčkaš se u kolu na ruski način. :-D
Amerika (SAD) procenila inflaciju u Ukraini na 272%.
MO DNR: snage ukro wermahta razmeštaju tešku tehniku mesto da je povuku.
Pa ovim ukrima se stvarno žuri u kotlove i kotliće da što bolje naoružaju AHP mada provokacijaje manje nego tokom jesenjašnjeg primirja slabije i manje se gađaju gradovi Novorusije.



Inflacija od 272% je bila jos nekako podnosiva dok je padala Rublja. Posto Ukrajina jos uvijek najviše trguju sa Rusima. Ali u Februaru se Rublja stabilizirala i za 14% porasla i to zadaje glavobolju Ukrajinskom Budgetu. Kiew se nada sada dobiti najmanje 10 Mlrd od obećanih 17 da bi dobila jos koji mjesec života.

online
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39632

Ukrainci zabranili Poljaciwa da uđu u Ukrainu da odaju počast žrtvama u Volinskog masakra

offline
  • Pridružio: 19 Sep 2013
  • Poruke: 3448

"Amerika razmatra zamenu za Porošenka
"Politička klima u Ukrajini i situacija u Debaljcevu, kao i implementacija Minskog mirovnog sporazuma izuzetno su nestabilni i ukazuju da ukrajinski predsednik Petro Porošenko nije u potpunosti pod kontrolom Kijeva" kaže ugledni američki istoričar Stiven Koen."
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 13 Nov 2010
  • Poruke: 425

MARIUPOLj - Jedan od komandira ukrajinskog neonacističkog bataljona „Azov“ stradao je u bizarnoj nesreći u selu Širokino. Nesreća se dogodila nedelju dana pre početka primirja!
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Mačak
  • Zavarivač
  • Pridružio: 30 Dec 2011
  • Poruke: 2591
  • Gde živiš: Čačak

Hrvatski dragovoljci izginuše bez zrna baruta?

Izginuše u sudaru sa spomenikom.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1407 korisnika na forumu :: 91 registrovanih, 8 sakrivenih i 1308 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: ajo baba, ArchaBasha, Areal84, Avalon015, avijacija, b_z_b, bigvlada, Bobrock1, bojan_t, bojcistv, bpop, Ca6otep, cekic, coaaco, cuvarkuca, DaliborVukadinovic, Dare, Desmond, Djokislav, dok80, dolinalima, dule10savic, DuškoMraz, efektiva, ElGenius, Ezbuck, g_g, gagidjuric, Georgius, Gitzherai, Gogi_avio, goran.vvv, Goxy1, Great White, Hans Gajger, Helket, ILGromovnik, Jeremiah, Kalem, Kototamopeva, kozhedub, kunktator, Kurgan, kybonacci, Lance Guest, Lazur_01, lord sir giga, Lucije Kvint, Marko43, markolopin, mean_machine, Medojed, mikidragi, mirkoro, MiroslavD, Mladen55, mm1811, mrvica78, N.e.m.a.nj.a., nikoladim, pablojepao, padamacki, Paklenica, Pantaaa, Parker, pein, Piani Jazzer, ping15, PlayerOne, Podljub, Polifon, Regrut Boskica, Remain, royst33, Shinobi, ShtagodShtagod, skok, skvara, Smiljkovich, Smor, Snorks, strn, uruk, vazduh, Veless, veljkovicdani, vidra boy, VJ, zlizo, |_MeD_|, 1324