Ukrajina kao novo globalno odmeravanje snaga, 2014 - 2026. godina

361

Ukrajina kao novo globalno odmeravanje snaga, 2014 - 2026. godina

offline
  • Pridružio: 19 Feb 2006
  • Poruke: 11141
  • Gde živiš: Banja Luka

bojank ::cezar 35 ::@mirbat...
...Ako se dobro secam istorije, Francuska je u vreme DeGola istupila iz Nato saveza 1966...


Nije istupio iz nato, istupio je iz nekih od komandnih struktura, svi vec potpisani sporazumi su nastavili da vaze.


@Srky Boy....
Citat:Francuska nije nikada istupila iz NATO pakta, vec iz njegovog komandnog lanca,

Da, u pravu ste. Ipak se radi o izlasku iz komandnih struktura Nato-a.
Hvala na pojasnjenju Ziveli



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 08 Avg 2012
  • Poruke: 596

nadlijetanje Mig -a u Slavjansku neki dan

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • S2M  Male
  • Legendarni građanin
  • No pasarán – Sie kommen nicht durch
  • Pridružio: 21 Nov 2009
  • Poruke: 6801

dobri covek ::Citat:...Anketu je među 3232 osobe u osam regija proveo Međunarodni institut za sociologiju iz Kijeva, a objavio dnevnik Djerkalo Tyjnia....

Uz dužno poštovanje kolegi koji je objavio post, pitam se koliko je merodavno što objavi neko iz Kijeva, a tiče se dela ukrajine u kome se ljudi bune protiv režima u Kijevu. Postoji li uopšte takav institut? Ko na (ili u) njemu radi? A posebno, je li tri hiljade ljudi dovoljno reprezentativan uzorak da bi se izvukli bilo kakvi zaključci?
Pa tu vest nije objavio ni B-92! A oni jedva čekaju da objave bilo kakvu vest koja ide na štetu Rusiji.

Mjerodavno je u toliko sto to citaju i slusaju gradjani UKR i sto je to dio propagandnog rata.

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27348
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Wiesel092 ::Ima li kakvih vesi o vraćanju vojne opreme sa Krima Ukrajini?Negde sam pročitao da je odluka suspendovana,a juče na B92 je pisalo da se uveliko vraćaju brodovi i avioni...

Писало на Б92.... GUZ - Glavom U Zid

online
  • Pridružio: 05 Apr 2009
  • Poruke: 3840
  • Gde živiš: JAGODINA

djox ::Ukrajinski brodovi napuštaju Krim

Citat:Svi brodovi ukrajinskih pomorskih snaga napustili su zaliv Sevastopolj i zaliv Donuclav, saopštila je pres služba v.d. predsednika Ukrajine Oleksandra Turčinova

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


A nigde jedne slike konvoja ili bilo šta.
Ko li je novinar???? I kako li je došao do informacije... . Bebee Dol

offline
  • Gama  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 14 Jun 2004
  • Poruke: 4389

Advance: Ženevsko primirje pred raspadom, Jatsenjuk od SAD-a traži "stvarnu potporu" i bavi se baukom restauracije SSSR-a, američki ambasador: "Nema tu vojnog rješenja, nadjačani ste"

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

Sirius ::Wiesel092 ::Ima li kakvih vesi o vraćanju vojne opreme sa Krima Ukrajini?Negde sam pročitao da je odluka suspendovana,a juče na B92 je pisalo da se uveliko vraćaju brodovi i avioni...

Писало на Б92.... GUZ - Glavom U Zid


Zna li neko, jel sva oprema vec predata, odnosno jel ostalo nesto od naoruzanja ukrajinske vojske na Krimu da su Rusi zadrzali? Npr. neki MiG-29 i S-300 Razz

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27348
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Mercury ::Sirius ::Wiesel092 ::Ima li kakvih vesi o vraćanju vojne opreme sa Krima Ukrajini?Negde sam pročitao da je odluka suspendovana,a juče na B92 je pisalo da se uveliko vraćaju brodovi i avioni...

Писало на Б92.... GUZ - Glavom U Zid


Zna li neko, jel sva oprema vec predata, odnosno jel ostalo nesto od naoruzanja ukrajinske vojske na Krimu da su Rusi zadrzali? Npr. neki MiG-29 i S-300 Razz


Ја видех, управо овде, слике украјинске флоте. Ниједан брод није још дигао сидро. За остало - не знам, али знам Русе. Што би они сад били каваљери и давали оружје у руке непоузданом комшији? Колико год буду могли, отезаће, а онда ће наћи правни основ да им не врате. Ми још не знамо шта је све пописано и потписано из времена распада СССР...

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

Znam da su tovarili neki oklop na kamione i vozove.E sad veliko je pitanje sta ce biti sa onim MiGovima koji su u glavnom neoparativni, tesko da su i njih uzeli Smile

offline
  • Pridružio: 14 Dec 2010
  • Poruke: 1382

Pitanje je da li će na kraju krize Ukrajina uopšte imati izlaz na more.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 962 korisnika na forumu :: 50 registrovanih, 1 sakriven i 911 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: ArchaBasha, bbogdan, Blade, bpvl, BrusLi, BUDDAR70, bukefal, CHARLIE JA., cyprus, djuradj, dragisa dragisa, Feller, GT, ikan, IQ116, K-1A, kovac9mm, kunktator, kutija11, ladro, Lazarus, leopard83, loon123, marko.markovic, MarkoD, mat, Milan A. Nikolic, Miler88, Moldovan, Natuzzi, pein, Pekman, PMsnow, Pururin, radza1, raketaš, RD84, Ripanjac, RommelBL, royst33, S-G, sasics, Savantije, Srna, stefan95, US_Rank_0, VekiJ, vladulns, zubri, Zukov