Ukrajina kao novo globalno odmeravanje snaga, 2014 - 2026. godina

452

Ukrajina kao novo globalno odmeravanje snaga, 2014 - 2026. godina

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 112229

Citat:На телевышке в Константиновке




Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 112229

Citat:НА артёмовской трассе возле АТП



offline
  • Pridružio: 29 Feb 2012
  • Poruke: 346

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 112229

Citat:Fars News Agency Iran: "Groups of Saudi & Chechen militants sent to Ukraine by the Saudi intelligence agency to help the Ukrainian army"

offline
  • Pridružio: 23 Jan 2014
  • Poruke: 320

vlada123 ::Kako javlja Rusija 24, opet krenule borbe u Slavjansku. Federalisti pokusavaju da potisnu vojsku hunte sa pregradja grada.


Do sada nismo vidjeli ni jednu sliku uništenog oklopnog vozila. Pale gume i avtobuse. Čini se da se nikome ne ratuje. Izgleda, kao da sukob na nekom nivoju se zaustavio. Možda i zato Lavrov danas poziva, da je još moguč politički sporazum.

online
  • Pridružio: 31 Jan 2014
  • Poruke: 1690
  • Gde živiš: na zalasku sunca

Sr.Stat. ::Вест из Курира.


Slobodan Milošević na barikadama Foto RIA Novosti

14.03 - Fotografije bivšeg predsednika Jugoslavije i Srbije Slobodana Miloševića osvanule su danas na barikadama pristalica federalizacije u Kramatorsku, javlja RIA Novosti.


Stig'o Sloba,biće veslo

offline
  • WS2 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 01 Okt 2012
  • Poruke: 4062

I hunti je postalo jasno, da branitelji nisu bas tako naivni i "obicni"..zato se hunta jos uvek ljigavi oko "oslobadjanja" gradova i proglasava borbu protiv terororizma u soptsvenoj drzavi.
moguce( Mr. Green ) je da se nadju - iza malo kompleksije oruzane sisteme za protivoklopnu ili protivvazdusnu borbu, ubaceni ruski specijalisti koji mogu da sruse avion ili helicopter i da odvale tenak ili BTR i s time da nabiju strah posadama kada saznaju da ovi pbunjenici mogu da ih kokaju kadgod udju na njihovu teritoriju.
Da ne pijem votku, to bi i ja tako organizovao...
Putin, ne pije Mr. Green

Zato , mozda nije za iznenajdjenje , naizgled prenaoruzana ukrainska vojska u ocajnickom pokusaju da popravi svoj zauvek srusen imidz. Oni dobro poznavaju kapacitet i sposobnost vojnike koje su se spremali za globalni masovni rat i imali obuku ili bar videli kako izgledaju borbena tehnika i oruzje vrhunskog kvaliteta, od boljih vremena. Nesto kao JNA: regruti su imali obuku i upotrebljavali tehniku, koju danas mnogo od republika ne moze da dozvoli u posed.. imalo se , obucavali se..i mornarice, i avijacije ( ali prave!!) i kopnene vojske. I svako koji je sluzio ili radio u takvoj vojsci,bar dok je isao na vezbama TO posle vojske, ima osnovu za PRAVILNO rukovanje oruzjem. Takav je slucaj i sa federalistima. Zato, i ne treba ocekivati izbrzanu reakciju oficijalne Moskve. Ako mogu civili da obrane svoje gradove od specijalaca, sa helikopterima i avionima, Moskva moze samo da bude zadovoljna a NATO da cvili od nemoci..

S druge strane, masovna predaja ukrainskih vojnika i policajaca moze da donese i ljude koji rade za Kijev ...To je po meni, mozda najslabija karika odbrane federalista.. Ubaceni, mogu da precizno prenesu lokaciju, broj i naoruzanje branitelja..

offline
  • Pridružio: 24 Maj 2005
  • Poruke: 4082
  • Gde živiš: Beograd

WS2 ::vidite ovog svestenika, nosi VDV majicu ispod.. Mr. Green
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


To i ja pomislih juče u sebi,POPE ZAKOPČAJ SE DO GRLA,PRIPUCAĆE NEKA BUDALA SA OKLOPNJAKA....

offline
  • pavlo  Male
  • Super građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2011
  • Poruke: 1074

salemur :: Totalno neusporedive situacije. Da je po tim primjerima Ruska vojska bi odavno bila u Ukraini. Nepozvana.
Danas je sasvim drugačije vrijeme, svatko snima sa mobitelom, svatko gleda na internetu. Na osnovu toga se formira mišljenje. CNN i slični više nemaju gotovo nikakvu ulogu u formiranju javnog mišljenja. Sa Tijananmena nisam vidio ništa, a znamo da se desilo.
Bez obzira šta god mislili Puč na Crvenom Trgu nije smio proći. Rezultat toga je da je danas Rusija ekonomska i vojna sila, dok su ostale držve iz bivšeg SSSR-a, bez pomoći Rusije postale ekonomski i politički patuljci i nevažne države. Da je uspio vjerojatno bi SSSR danas bio u stanju u kojem se trenutno Ukraina nalazi, a sa SSSRom iRusija. U ekonomskom i političkom kolapsu.

Na tom tragu je sada Rusija u Ukraini


Ne slazem se.
U redu zaustaviti jedan vod, ali celu brigadu nikako. Ne bi se kretali istim koridorima, a manje grupice protestanata bi se resavele u hodu.Postoji hiljaduijedan nacin za to.
Sta vredi mobilni telefon ako nemas pristup Internetu? Nisu Rusi blesavi.

Citat: Nisam nigdje vidio snimku da je netko stao ispred Abramsa. Zašto? Zato jer tamo gdje su oni ulazili javnost ili ih je pasivno ili pozitivno dočekala. Preduvjet toga je pobjeda u psihološkom ratu.

Prica za malu decu. Pozitivno docekali okupatore i nevernike. Ma da.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 112229

Slovjansk

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1023 korisnika na forumu :: 64 registrovanih, 8 sakrivenih i 951 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 4thFlavian, A.R.Chafee.Jr., amaterSRB, Bbbggg1979, bbogdan, Belac91, bolenbgd, Boris90, Botovac, celt, Cicumile, Cirkon, Dannyboy, desmeki, djukapfc, DJUNTA, DonRumataEstorski, Dzoni2412, engel, Hamo77, Hans Gajger, Insan, ivan_8282, ivran064, Iwo Jima, Jan, JaV, Još malo pa deda, Lance Guest, ljubo70, marera, Mickey91, Moldovan, Myamoto Musashi, Pegggio, Pekman, raster12, S.Palestinac, samocitam, saputnik plavetnila, Sevatar, Sharpshooter, Shilok, SK66, SlaKoj, Snorks, Solunac na steroidima, ss10, superwhy, taz1cl, theNedjeljko, tmanda323, Topcider, Trpe Grozni, tubular, uruk, vaso1, Vlad000, Vlada1389, vzd1389, Vzor50, XBMC, zokizemun, Zorge