Američke POVR

31

Američke POVR

offline
  • Pridružio: 06 Feb 2010
  • Poruke: 2475

Heh, upravo na Minken bojna temi teče "2 minuta zašto je Džavelin sranje".
Jednog dana ova nesreća prođe nadam se nekim trezvenim i nenavijačkim prebrajanjima, analizama i statistikama.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33463

Od sada ce proizvoditi samo poslednju F verziju a nova raketa je za sve tipove meta.

Citat:Speaking to Janes..representatives confirmed that #Javelin production had completely switched over to the FGM148F model, which was developed under the Spiral 2 improvement programme. Any new customers/existing customers, would now be receiving this model"

"The F-Model combines multiple features such as blast frag and high-explosive anti-tank into a single warhead We’re helping prepare our warfighters for any mission by reducing the need for different rounds for different targets" ~ David Pantano Lockheed Javelin Program Director


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 18 Nov 2017
  • Poruke: 1444

sakota79 ::Heh, upravo na Minken bojna temi teče "2 minuta zašto je Džavelin sranje".
Jednog dana ova nesreća prođe nadam se nekim trezvenim i nenavijačkim prebrajanjima, analizama i statistikama.


Tu analizu nase oci nece nikada videti tj. mozda za 30ak godina. Cak i o Korejskom ratu postoje i dandanas razne statistike...

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39682

Rusi koriste Jeveline koje su zarobili od ukra protiv ukra.
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

+ Posle i ne čudi što oće da rade monitoring

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33463

Citat:Ukrainian troops using a US-supplied FGM-148 Javelin ATGM against a Russian armoured vehicle (Claimed to be a BTR APC) in the South.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 18 Nov 2017
  • Poruke: 1444

Pise se da se prodaju Javelini po internetu...cak objavili oglase sa slikama. A kad krenu stingeri da se prodaju i koriste za napade na civilne avione opet ce se praviti blesave...

offline
  • ja nesum radijo, ja sam neki veliki dr.mr.
  • Pridružio: 29 Jul 2014
  • Poruke: 4541

Daj da se sakupimo da pazarimo koji za potrebe foruma Mr. Green

Taman kolege raketasi da imaju sta da seciraju i zanimaju se, a mi da citamo Laughing

Moze i koji stinger ako pretekne koji dinar Cool

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22298

Stinger je bio na VTI-u jos '90ih.

offline
  • ja nesum radijo, ja sam neki veliki dr.mr.
  • Pridružio: 29 Jul 2014
  • Poruke: 4541

Mani VTI, od njih selameta nema za nas na forumu Laughing

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113963

Tajland,Albanija,Norveska i Letonija pazarili Javelin
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Citat:The United States has approved the possibility of selling the FGM-148 Javelin anti-tank missile in the form of Foreign Military Sale (FMS) to the Royal Thai Army since July 2021, consisting of 50 launch kits and 300 rockets. The amount is about $83.5 million, which is unlikely to be provided in this amount.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2363 korisnika na forumu :: 82 registrovanih, 6 sakrivenih i 2275 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 6.5lapua, A.R.Chafee.Jr., alex71, bavar357, Boris90, Borski1977, Bubimir, coaa, crazydkure, croato, Dixtrix, Djota1, djuradj, dok80, dolinalima, DonRumataEstorski, Dorcolac, DragoslavS, dushan, Džekson, feanor, GaleDJ, Georgius, Glavonja049, goran.vvv, Helket, igorkozar83, Jeremiah, Jeremija98, kalens021, kaput21, kori, kybonacci, Lep1na, ljubo70, LostInSpaceandTime, markolopin, mat, Mihailo Gazdić, miki kv, Milan A. Nikolic, Milometer, miodrag, mir, Moldovan, Mrav Obrad, Nele79, Nikoletina Bursac, OgnjenMitric, Oscar, Parker, Petar25, pfc74, ping15, pisac12, porticco, Qvazimodo, read-only, repac, ruma, sap, sarma, sasa87, shiro, Stevan Visoki, stevo svinja, tanakadzo, TangoSix, taomaster, Tila Painen, tomo2, Tribal, vathra, veljko82, yrraf, YugoSlav, Zastava, zeka013, Zoran1959, zvomar, 79693, 800077