Artiljerci, pomoc!

2

Artiljerci, pomoc!

offline
  • EOD 
  • Legendarni građanin
  • UES
  • Pridružio: 03 Okt 2011
  • Poruke: 3574
  • Gde živiš: Tanhauser Gate

imam 15kom 130ki na čekanju za poligon pa reci ameru ako nema pametnijeg posla... Very Happy



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 13 Feb 2011
  • Poruke: 2819
  • Gde živiš: tamo daleko...

Blago tebi! Mene ubi dosada na poslu...



offline
  • EOD 
  • Legendarni građanin
  • UES
  • Pridružio: 03 Okt 2011
  • Poruke: 3574
  • Gde živiš: Tanhauser Gate

mene ubi vrućina

offline
  • Pridružio: 03 Okt 2009
  • Poruke: 1015
  • Gde živiš: Novi Sad

lajavi krelac ::KAd mogu Ameri da smisle skracenicu poput APFSDS sto ne bi i mi GPDGG! Zvuci zajebano!
Mene ubi ova rečenica! Mr. Green

A je l' primate vi neme posmatrače prilikom tog vatrometa? Mr. Green

offline
  • vrabac 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 30 Dec 2010
  • Poruke: 4957

ERFB-BB Kalibarni Projektil Povećanog Dometa (sa Generatorom Gasa) ispalo bi dakle
KPPD(GG) i koristi se dakle približan prevod sa engleskog (koji je i maternji jezik projektila ovog tipa)
zbog Deda Bula.
Ovaj tip projektila ne treba mešati sa projektilom M 84 za Nore koji je sa takozvanim optimizovanim aerodimnamičkim otporom ali on i dalje ima i vodeći i osloni prsten kao klasični projektili čak i kada bi imao ugrađen generator gasa to nije ta grupa.

offline
  • EOD 
  • Legendarni građanin
  • UES
  • Pridružio: 03 Okt 2011
  • Poruke: 3574
  • Gde živiš: Tanhauser Gate

to bi bila granata 155mm sa generatorom gasa:

offline
  • Pridružio: 13 Feb 2011
  • Poruke: 2819
  • Gde živiš: tamo daleko...

U stvari, gasogeneratori su svedski izum. Svejedno, meni nije potreban direktan prevod vec naziv kako su ovi projektili (BB a ne ERFB-BB) krsteni u JNA. Posto su kod nas napravljeni 80-ih godina, do literature, ukoliko uopste postoji, je jako tesko doci.

offline
  • vrabac 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 30 Dec 2010
  • Poruke: 4957

Mrsko mi je da proveravam ali KPPD je možda i službeno...

offline
  • EOD 
  • Legendarni građanin
  • UES
  • Pridružio: 03 Okt 2011
  • Poruke: 3574
  • Gde živiš: Tanhauser Gate

obilježavanje PRETIS-ove 130mm TF granate M79 sa gasogeneratorom prema oznakama vjerujem da je ova rađena za izvoz

offline
  • Pridružio: 12 Feb 2007
  • Poruke: 8618

Šta mu dođe ovo DU u oznaci TNT/DU?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 934 korisnika na forumu :: 43 registrovanih, 3 sakrivenih i 888 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., b_z_b, bakovaca, Bbbggg1979, bbrasnjo3, bojanM84, BUDDAR70, C-Gun, CHARLIE JA., Dare, Darth Malak, Deki Duga Devetka, Demi87, djonsule, Dorcolac, Dovla 1980, Džekson, GeoM, JimmyNapoli, Jose, Kibice, Kobrim, Kruger, kutija11, ladro, ljuba.b, LostInSpaceandTime, Nemanja Opalić, Nikoletina Bursac, Orc, Panter, Polifon, Prečanin30, Promising0, Radula, sap, Sarmat, Srky Boy, stegonosa, Tas011, xAlex2, XBMC, Zorge