Haubica D-30 122mm

19

Haubica D-30 122mm

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22267

Na prvoj fotki dzebana sa generatorom gasa ili samo "vuce" dim za sobom?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 24 Sep 2013
  • Poruke: 5280

@bojank
Vrlo moguće. Probao sam maksimalno usporim i rekao bih da ovako lep i kao strela prav trag je od GG.



offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113831


Citat:Ukrainian soldiers fire D-30 122mm howitzer in the direction of Toretsk, Ukraine on December 08, 2024.
Photo by Diego Herrera Carcedo/Anadolu via Getty Images.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113831


Citat:Ukrainian Army Ural 4320 transporting D-30 122mm howitzer with blown barrel

online
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39632

Work of the 1429th repair battalion in the Zaporizhzhya direction.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113831

Citat:Russian Army D-30 122mm howitzer removed from storage, December 2024 period.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113831


Citat:Soldiers of the Rifle Battalion Special Unit of the Main Department of the National Police in the Zaporizhzhia region fire a 122-mm howitzer D-30 at Russian troops positions in the Zaporizhzhia direction, Ukraine, on January 11 2025.
Photo by Ukrinform/NurPhoto via Getty Images.

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22267

Zasto li su skinuli tockove?

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Da ne beže dalje nakon dejstva..

offline
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 16625

bojank ::Zasto li su skinuli tockove?
Видео сам још један скорији снимак где су скинути точкови.

Две ствари ми падају на памет:
- Лакше је за маскирање.
- још битније, код контрабатирања точкови ће сигурно да страдају и код лаког оштећења, што онда значи да неће моћи да га евакуишу. А по потреби могу да их брзо врате брже него да их мењају.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1423 korisnika na forumu :: 75 registrovanih, 10 sakrivenih i 1338 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 33 bren, 357magnum, A.R.Chafee.Jr., alternator, ArchaBasha, b_z_b, baltazarxx, bigvlada, bojcistv, bpop, Ca6otep, cenejac111, Cirkon, Dare, Djokislav, djonsule, Doc, doktor097, Duce, dule10savic, DuškoMraz, Grebostrek, Hans Gajger, havoc995, helen1, Helket, igorkozar83, Ikica977, ILGromovnik, JK, JOntra, konstruktor, Kototamopeva, kreker, kunktator, Kurgan, leptirleptir, LostInSpaceandTime, M74AB3, markolopin, mačković, Medojed, Mihajlo, miki69, mm1811, mnn2, Moldovan, Ne doznajem se u oružje, nebidrag, neutrino, oldusername, opt1, Oscar, Parker, pein, Piani Jazzer, pirke96, pisac12, PlayerOne, pobeda, Ray1973, scimitar19, Semberija, StalniPromatrač, synergia, Szigetwar, The Joker, uruk, v82, VJ, vlahale, Warrior, XBMC, Zoran1959, Zrcalo