Minobacači na lakim vozilima

9

Minobacači na lakim vozilima

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22287

Sa 8 mina ce se bas usreciti od pucanja.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29318
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Sve ove iranske jdinice na motorima su uglavnom hajdučke, tj prepadnog tipa. Onaj po kome raspale sa tih osam sigurno neće biti srećan, a još manje ako im odmagle na tom motoru Wink
Triumph sa minobacačem Ordnance ML 3-inch prototip iz 1941.



offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29318
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Jordanski KADDB 120 mm recoilless mortar

offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16327
  • Gde živiš: Lublana

Zanimljivo, samo mi se ne sviđa način za manipulisanje elevacije.

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29318
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Denelov M6 60mm

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29318
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Evo rešenja za MB 120mm

offline
  • celik 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 08 Maj 2010
  • Poruke: 1714

Bez automatskog punjaca, po meni, jednostavno nema smisla.
Kod SORE, vec postoji slicna zadnja stopa, mozda bi to vrsilo posao?


offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16327
  • Gde živiš: Lublana

aramis s ::Evo rešenja za MB 120mm


Jel se može pomicati stabilizaciona ploča MB (br. 46) levo i desno ili polukružno, pa da se MB može okretati po pravcu?

online
  • Pridružio: 06 Avg 2010
  • Poruke: 608

@aramis

cije je ovo resenje... ocigledno je crtez deo nekog sireg dokumenta u kome su data objasnjenja ovih pozicija

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29318
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Sliku sam našao ovakvu kakvu sam preneo na nekom ruskom forumu. Minobacač je RT-120, znači neka država koja ga ima u naoružanju.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1038 korisnika na forumu :: 81 registrovanih, 7 sakrivenih i 950 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Aleksa 3215, AleksSE, Bgorando, Bickoooo, Boris.A, Bosnjo, Cicumile, CikaKURE, CraniumWhite, debeli, Despot1, djile1, Djokkinen, Djota1, Duh sa sekirom, dule10savic, Dzigy, Džekson, Flanker-G, Gitzherai, GORDI, Igritelj, ivan979, jalos, joca83, Kajzer Soze, Lazur_01, luka35, MarkoDzimi, MB120mm, Meklejn, mercedesamg, mexo, Mi lao shu, miki kv, mikidragi, mileta4, Milun24, Moldovan, mrvica78, nenad81, neutrino, NNPD, Nole, nuke92, oldtimer, Paklenica, Papadubi, peradetlić, PlayerOne, Pohovani_00, Posmatrac77OKB, Prečanin30, Pururin, raptorsi, Rebel Frank, Rogan33, rovac, sap, Saša 74, Sharpshooter, shiro, ShtagodShtagod, skok, sombrero, ssekir75, StalniPromatrač, stegonosa, Stoilkovic, Tandrkalo, Tanjagre, umpah-pah, vathra, Velički, vlada035, vobo, Vrač, Zimbabwe, zivojin32, ZlatniRez