Švedska samohodna haubica Archer

9

Švedska samohodna haubica Archer

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22281

Japanci imaju gadne zakone oko izvoza. U teoriji moze (nesto su kao omogucili pre par godina), u praksi mora da prodje toliko peripetija da Amere bas briga da se zezaju.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 02 Jun 2013
  • Poruke: 3876

Hrčak

Ajd da cepidlačimo. 😀 Nije nekih 5-6 prototipova je predato vojsci na testiranje. Zvanično nije još u upotrebi.



offline
  • Pridružio: 14 Mar 2017
  • Poruke: 2896

Ali i dalje je jako dosadan dizajn. Very Happy

offline

Da ne odem u off al da pitam jel moguče, da naša Nora od svih navedenih naj razprostranija u svetu 😃

offline
  • Pridružio: 14 Apr 2014
  • Poruke: 1500

Не знам дал је могуче, али није разпространија. Разпространији је француски Цезар, убедљиво.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113884

Kod amera...snimci su na linku
Citat:Soldiers from the Swedish Armed Forces demonstrate the highly mobile Archer Artillery System to US troops on Nov. 15, 2021, at Camp Atterbury, IN.
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33450

Bataljon sa 12 haubica u punom sastavu.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29317
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Setih se slike i svog pitanja sa sedme strane. Izgleda da su bateriju zbog automatizacije, umrežavanja i MRSI sveli na 4 oruđa. Nekadašnji artiljerijski puk A9 iz Bodena su podelili na dva(A8 u Kristinehamn i A9 Bergslagen) sa po dva bataljona(diviziona) sa po 12 Archera. Ukupno 48 haubica, 24 izvorno švedskih i 24 norveških, neisporučenih.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113884

Kod svajcaraca usla u uzi krug za nabavku
Switzerland downselects BAE Systems’ Archer for self-propelled howitzer program
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113884

Svedjani hoce jos
Sweden commits to buying more Archer 155mm howitzers
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1036 korisnika na forumu :: 71 registrovanih, 6 sakrivenih i 959 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: -III-, 015, aleksmajstor, Apis Dr, Ba4e, Belac91, Blair, blatruc82, bobor, bojcistv, boromir, cenejac111, coaaco, darionis, darkkran, Despot Đurađ, djonsule, Djota1, doragan, dozorni, Drugsparrow, Duce, dukajov, fijufijukrozkapiju55, Glavonja049, goran.vvv, Great White, howyesno, Jager715510, jalos, Jester, jodzula, Još malo pa deda, koneks, Kruger, LostInSpaceandTime, Lucije Kvint, MB120mm, milan47, milenko crazy north, mishkooo, Mićko, mkukoleca, Moldovan, nisamBot, nixos, Panter, Pavel Medved, Pururin, rakivan, redakzver, S-G, sasa87, Sass Drake, Sharpshooter, Sirius, Siti2, skvara, Sky diver 29, SpaDej, Srdjan46, sslay, sspp, stegonosa, stokssone, Teodorasim, Tvrtko I, Velibor Radoja, Velizar Laro, Vlada1389, zokilivac