Višecevni bacači raketa ''Plamen'' i "Oganj"

208

Višecevni bacači raketa ''Plamen'' i "Oganj"

offline
  • yrraf  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 03 Jan 2012
  • Poruke: 2938
  • Gde živiš: Loznica Srbija

Radili su i Tamića 110 u Torpedo sa drugim motorom i kačili ovaj VBR na oklopljenu verziju istog. Samo je upitno koliko je sve to korisno Ukrima obzirom da je raketa Jugo specifikum.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 07 Nov 2013
  • Poruke: 5768

Pa dalo bi se natjerati , odnosno nagovoriti , korisnike da skucaju cca 100000 komada , a nije ta raketica neki tehnološki problem m to se za mjesec dana osvoji proizvodnja na bazi naftaških cijevi, a gorivo je nešto najjednostavnije što postoji.

Samo se ja pitam čemu to može poslužiti sa dometom od 8,3 km. onu drugu većeg dometa zaboravite , to je svemirski brod spram ove kratke



offline
  • boksi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 8011

offline
  • Pridružio: 03 Nov 2009
  • Poruke: 5916
  • Gde živiš: U podrumu,mučim električara...

offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7609

Eво мало егзотике, Огањ из Уганде Very Happy



извор: FAP Trucks - Fabrika automobila Priboj фејсбук група

offline
  • Pridružio: 14 Mar 2017
  • Poruke: 2896

Kad smo im ovo dobavili?

offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7609

Појма немам, у оним међународним извештајима о трговини наоружањем је наводно 8 лансера продато Кипру крајем 80их, могуће да је то био неки реекспорт. Са друге стране, могуће да су лансери из БиХ продати после рата, а могуће и да су продати из Србије.

offline
  • Pridružio: 10 Feb 2012
  • Poruke: 267

Jel ono jos jedan viri sa desne strane slike

offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7609

Да, имају их 6 комада.

offline
  • Pridružio: 15 Nov 2009
  • Poruke: 800

Kos93 ::Eво мало егзотике, Огањ из Уганде Very Happy



извор: FAP Trucks - Fabrika automobila Priboj фејсбук група


Уганда 1988. године

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2082 korisnika na forumu :: 77 registrovanih, 11 sakrivenih i 1994 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: ajo baba, b_z_b, Borkanović, Chainsaw, crnogorac, Dannyboy, darkojbn, dejan1972, Despot Đurađ, dmrdc, Dragon Order, DragoslavS, Electron, esko_hz, EVIDENTICAR, Foxdie, gaga23, goran.vvv, Great White, Hans Gajger, ikan, ivan_8282, jalos, Jeremiah, jukeboxer, kaput21, kenny74, kljift, knutveliki, konstruktor, kozhedub, Kriglord, Kruger, kybonacci, macak44, max power, mercedesamg, Metanoja, Mi lao shu, Mihajlo, Milan A. Nikolic, MiljanXD, mm1811, monomah, Mrav Obrad, museum, nebkv, nenooo, Night, obsc, omen, opt1, ping15, PlayerOne, rakivan, Ray1973, repac, rovac, sasics, Shinobi, shone34, sova72, ssekir75, StefanNS, Stoilkovic, Superastro, Tvrtko I, Valter071, virked, vojnik švejk, Vojo06, volimpivuvolimrakiju, Vrač, wizzardone, Zrcalo, zzapNDjuric99, ZZZ