|
Poslao: 10 Jul 2012 09:47
|
online
- stegonosa

- Legendarni građanin
- Pridružio: 02 Avg 2008
- Poruke: 8225
|
KUZMAR ::Mislim da postoji jedna greska u toj informaciji. Nije tender oboren zbog toga vec zbog toga sto se neko istrcao sa rezultatima pre zvanicnog objavljivanja.
Jeste, ali su valjda bili jeftiniji znacajno od Jugoimporta, koji je, da bi spustio cenu na kasniji nivo, morao da skrese listu za nabavku (rezervni delovi i sl.), bar je tako bilo zvanicno objavljeno. Direktne pogodbe dve drzave nije bilo (cak ne znam ni da li je moguca), nabavljeno je preko Jugoimporta.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 10 Jul 2012 10:01
|
offline
- KUZMAR

- Legendarni građanin
- Pridružio: 25 Feb 2011
- Poruke: 5455
|
Zvanicna saopstenja se u svakom slucaju pre objabbljivanja friziraju iz svih uglova da slucajno neko ne bi protumacio pogresno. Koliko je zvanicno objasnjenje u ovom slucaju tacno veoma je upitno. Ali dobro, to je tako bilo, posao je zavrsen, porazeni na tanderu su dobili neke druge poslove i to je to.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 10 Jul 2012 14:00
|
offline
- Voja1978

- Elitni građanin
- Pridružio: 11 Dec 2010
- Poruke: 2383
- Gde živiš: Beograd
|
stegonosa :: Direktne pogodbe dve drzave nije bilo (cak ne znam ni da li je moguca)
Naravno da je moguca.
Zbog neprihvatljivih ponuda, Ministarstvo odbrane obratilo se Vladi i dobijena
je saglasnost da se izvrši neposredna pogodba sa izvodačem remonta. Po
preporuci Vlade Republike Srbije, u poslu posreduje 'Jugoimport SDPR' Beograd,
i to bez provrzije, kao državno preduzeće kvalifikovano za te poslove. U ceo
postupak neprekidno su uključeni stručnjaci Ministarstva odbrane."
ceo tekst na sajtu Transparentnosti Srbija
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Ovde se, doduse, prenosi stampa ali su navodi stigli iz MOD.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 10 Jul 2012 22:58
|
offline
- Toni

- SuperModerator
- Pridružio: 18 Jun 2008
- Poruke: 33451
|
360 stepeni pogled
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 24 Jul 2012 11:28
|
offline
- zixo

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Sep 2006
- Poruke: 23212
- Gde živiš: Beograd
|
Мора једном да почне да лети. Доста је чамио.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 24 Jul 2012 11:28
|
offline
- dobri covek

- Legendarni građanin
- Pridružio: 06 Nov 2010
- Poruke: 11628
- Gde živiš: Vranje
|
Tako odjednom? Nova metla dobro cisti. Dok se ne ofuca od upotrebe ili uvalja u prljavstinu.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 24 Jul 2012 11:32
|
offline
- zixo

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Sep 2006
- Poruke: 23212
- Gde živiš: Beograd
|
Није за то заслужна нова метла. Јер нова власт вероватно нема појма о ПА-34-220Т у ВС Србије. И ништа није одједном. Авион не лети од марта месеца.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 24 Jul 2012 12:16
|
offline
- Pridružio: 22 Feb 2011
- Poruke: 1735
|
Razlog za "pauzu" i nije bio tehničke prirode, drugi su razlozi držali avion na zemlji, ali izgleda, a ništa ovde nije sigurno, da će vrlo brzo početi ponovo da odavlja svoj zadatak.
|
|
|
|
|
|