Suhoj SU-30 Flanker-C/G/H

282

Suhoj SU-30 Flanker-C/G/H

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113970

Venecuela



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 18 Apr 2005
  • Poruke: 218

Malo da pitam......u nekim komentarima se spominju reč "bort" pa neki broj a ponekad vidim i npr. "plavi" pa zatim broj..........Šta znače ti izrazi?Vidim i sam da je povezano sa ruskim avionima...



offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

^

Evo da se malo pojasni kolega mada je bilo vise puta ali eto ...

Dakle izraz Bort ( kod Bugara je recimo Bord ) oznacava sam avion kao sredstvo ( jednom sam pomenuo kako je taj izraz zanimljiv po tome sto se koristi i u drugim stranim jezicima npr na engleskom kazemo `Baby on board` sto ce reci beba u vozilu/autu itd ) .

Znaci taj izraz Bort je za avione ,helikoptere i ostala vojna sredstva /vozila ...

Bort broj ( Bort namer na ruskom ) jeste broj tog vozila /sredstva a boja je boja tog broja ,npr `Bort broj 01 plavi` itd .

Valjda je sada jasnije .... Smile

offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16329
  • Gde živiš: Lublana

Da nije "Bort" naziv za inventar odnosno inventarni objekt ili predmet.

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

@jazbar

Pa sta je to nego opet neko sredstvo /vozilo ,dakle isto , na isto se odnosi . Smile

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113970

Venecuela

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

^

Mozda tek sad uvidjam da vertikalci na dnu imaju razlicite usisnike . Smile

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113970

Dzemgi
Jul 2013


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24129

Napisano: 05 Jan 2014 18:18

^

Takodje indonezanski ,na stajanci






Dopuna: 05 Jan 2014 18:21

Sta je ovo podveseno ispod krila MKK ?


offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Да није можда вежбовна Х-59 ако постоји?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1190 korisnika na forumu :: 84 registrovanih, 6 sakrivenih i 1100 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., alex71, ALEXV, Apok, Avalon015, Baždaranac, berste23, bojan_t, BSD, cojapop, Colt D, Comyymoc, deLacy, Djota1, Dogma21, DonRumataEstorski, Dorcolac, drimer, Džekson, Electron, Feller, galico, Gheljda, Glavonja049, goran.vvv, Istman, ivan979, Jager715510, Jeremiah, K a s p e r, Kajzer Soze, kalens021, klepesina, koom0001, Lester Freamon, mean_machine, Metanoja, mgolub, Michellefromrezistance, milanpb, milos97, mrvica78, nelezele, nemkea71, nevjerna beba, nnovakis, OgnjenMitric, oldtimer, Orc, Papadubi, Pavel Medved, Pekman, Piicoki, PuškeiPlavuše, rajkoplje, repac, S-G, Sagotolio, saputnik plavetnila, sekretar, Shinobi, Simonsen23, Sirius, skok, skvara, Slingshot, Smiljkovich, trutcina, Tvrtko I, umpah-pah, USSVoyager, vazduh, Veless, veljkovicdani, vespa nikola, vidra boy, Vlada78, vrgudinac, wulfy, zmajbre, Zoran1959, Zrcalo, zule2, šumar bk2