Suhoj Su-35 Flanker-E

3

Suhoj Su-35 Flanker-E

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2008
  • Poruke: 13028
  • Gde živiš: Srbija

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Dopuna: 25 Jan 2009 16:27


















Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 12 Feb 2007
  • Poruke: 8618

Gledajući kokpit i snimke na youtube primetio sam da Rusi preferiraju palicu između nogu dok amerikanci istu stavljaju na desnu konzolu. Ima li neki razlog ili je u pitanju navika ruskih pilota. Posebno ako je FBW u pitanju, to je onda samo joystick.



offline
  • Pridružio: 16 Okt 2008
  • Poruke: 2245

@vlada78
Slika kokpita koju si postavio ne pripada SU-35, vec Typhoonu.

Sliku kokpita SU-35 mozes videti recimo na:
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Sto se tice palice za upravljanje - americki pristup je da ona bude sa desne strane, kako bi pilot lakse upravljao avionom pod velikim G-opterecenjima (upravlja avionom pokretima sake, a ne cele ruke).
Sa druge strane, Rusi su radili istrazivanja vezana za polozaj palice i dosli do zakljucka da je covekov prirodni centar gravitacije bas u sredini i da je bolje da palica bude ispred, u osi sa telom pilota.
Ko ce ga znati - razlicit pristup je i na Rafale-u i na Typhoonu...

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33465





offline
  • Pridružio: 07 Jul 2007
  • Poruke: 3942
  • Gde živiš: Ruma

Može li neko da objavi listu svih Su-35 ali u sledećem obliku:

Verzija - broj nos - broj rep - kamuflaža - kanari

UBM - 901 - na - braon/oker/zelena - ne
UBM - 902 - na - braon/oker/zelena - ne
??? - 02 - 722 - t.plava/siva - da
??? - 801 - 801 - s.plava/siva - da
??? - 703 - 350 - s.plava/siva - da

i tako redom...

Ja i dalje nikako ne mogu da po'vatam sve avione iz porodice Su-27.
'Ajde nekako znam očiglednu razliku Su-32/Su-34 u odnosu na ostale, kao i Su-33, ali već je problem kod Su-30, Su-35 i Su-37

Zamolio bih one koji su voljni da popune ev. brojeve za Su-35 da isto učine i za Su-32/34 i Su-37 budući da te teme već postoje....

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33465

Sto se tice ove teme....
SU-35 je napravljen sa kanardima,prvi avioni su bili prepravljeni SU-27,trenutno imas 5 SU-35 sa kanardima u Ruskoj akro grupi vitezovi i imaju prosto brojeve 1,2,3,4,5,onda je dosao SU-35BM(velika modernizacija),sa 3D potiskom i oni nemaju kanarde i ima ih dva 901 i 902.

offline
  • Pridružio: 27 Jul 2006
  • Poruke: 2074

Citat:trenutno imas 5 SU-35 sa kanardima u Ruskoj akro grupi vitezovi i imaju prosto brojeve 1,2,3,4,5
Јел може нека фотка?

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33465

Eto ti na pocetku teme slika

a ima i ovo,vec je Vlada-M postavio jednom




offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

zasto BM nema kanarde?

offline
  • Pridružio: 07 Jul 2007
  • Poruke: 3942
  • Gde živiš: Ruma

I koji su onda sa brojevima 703 (350), 709, 305 (371)=ima 5 zvezdica kod kabine, 501?

I čemu na primer 703 na nosu, a na repu 350, pa posle samo na 703.
Čemu UBM 901 u braon/oker/zelenoj boji a UBM 902 u svetlo/tamno sivoj?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 3485 korisnika na forumu :: 45 registrovanih, 2 sakrivenih i 3438 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Abebe Bikila, AleksSE, cemix, Cirkon, Czrweni, Darko Jovanovic, Devil city 1989, doom83, ElGenius, Feller, gaga23, GT, HawX, hyla, Incognito, Istman, Ivan Gajic, Kriglord, Laluvr, Lap720, littlebunny, Macalone, Metanoja, mgolub, MiGac, Mile14, Miler88, Muki 123, Parker, Polifon, ShtagodShtagod, simicnenadbg, SirOliver, Slingshot, Tastatura ratnik, theNedjeljko, tritonus, Tvrtko I, vaso1, vazduh, virked, vukan0799, XBMC, zlaya011, 800077