Ko ce pobediti na indijskom tenderu

1

Ko ce pobediti na indijskom tenderu

Koce pobediti na MMRCA

  • Rafale
    71% [38]
  • EF2000
    28% [15]
  • Ukupno glasova : 53
offline
  • Pridružio: 30 Okt 2007
  • Poruke: 994

Posto ocekujem nalet uporedjivanja misljenja clanova,da ne bi smo punili temu o tome e o je ovde.Iznosite svoja misljenja,svadjajte i prepucavajte Laughing



offline
  • Pridružio: 30 Okt 2007
  • Poruke: 994

Ja glasam za rafala.Indiji koriste mirage i sledi mu modernizacija.Mislim da je u uslovima rata ili necega mnogo jednostavnija upotreba kombinacija rafala i miraza i da ce modernizacija miraza ici u tom pravcu.



offline
  • Sale  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 30 Jul 2010
  • Poruke: 1674
  • Gde živiš: Z-moon

Ja baš nisam u toku oko ovog tendera, ali "iz rukava" veće šanse dajem Rafale-u.
Mislim da će i Indijci proceniti da se radi o boljem avionu od EF.

offline
  • Neimar i savremeni farmer.
  • Pridružio: 24 Nov 2010
  • Poruke: 12167
  • Gde živiš: U sremu voljenome...

дефинитивно рафал, јер је по мени бољи од ЕФ....све је могуће, па чак и да којим случајем амери победе са Ф18....

offline
  • Pridružio: 03 Apr 2008
  • Poruke: 5955

Glasao sam za Rafal-a jer mi se vise dopada. Wink
Mada ne bih jos uvek iskljucio ostale kandidate koji ucestvuju na tenderu, jos uvek se nista ne zna.

offline
  • Pridružio: 02 Jan 2010
  • Poruke: 1457

Рафал,а ни ЕФ2000 немају ни могућност ласерског навођења нити им је кацига улази у стнадардну опрему,радар им је гори и од Ф16ИН,Ф18,МИГ35,а и од Грипена НГ тако стварно ми ништа није јасно око тог тендера.

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Sve sto si naveo da nemaju vrlo brzo ce imati.

offline
  • Pridružio: 02 Jan 2010
  • Poruke: 1457

zixo ::Sve sto si naveo da nemaju vrlo brzo ce imati.

Који Рефал или ЕФ 2000 онда улази у понуди Индији овај стандардни или модернизовани???

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Modernizovani. A znas i sam da nemas ni ''pravi'' MiG-35 kao i to da nemas serijski F-18SH sa poboljsanjima koja su prikazali na Aero India 2011.

Takodje F-16 Block 70 ne postoji.

offline
  • Pridružio: 23 Dec 2006
  • Poruke: 12669

I sta sad biva sa MiG-35? Jel ce opstati kao projekat ili ide pod led? Lepo ja rekoh da su trebali vise da zapnu.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 6989 korisnika na forumu :: 89 registrovanih, 5 sakrivenih i 6895 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: _Rade, amonsrb, ArchaBasha, Avalon015, b_z_b, Badja, bigfoot, bladesu, bobomicek, bojank, Borski1977, bpvl, Brankojle, brufen, Cicumile, damir55555, darionis, dendrit86, Dixtrix, Djokislav, Djokkinen, Djota1, DrNeoCortex, Džekson, fireball021, Glavonja049, Goran 0000, goxin, Imperator_Aleksandr_lll, jaeger, jalos, Jecmendo, Jeremiah, JohnDoe, Jozo74, K-1A, Kawasaki1000, Krin, kybonacci, larix, LostInSpaceandTime, Mcdado, Medojed, Meklejn, miki69, Miler88, MILO-VAN, Milometer, milos.cbr, Mićko, mm1811, Motocar, mustangkg, nebojsag, nekdo, nesa1962, Niki2024, Nomica, OKT, Orc, Papadubi, Petar888, Pururin, rodoljub, RommelBL, rovac, ruma, S-G, saputnik plavetnila, Sevatar, Sharpshooter, t.e.m.p.l.a.r., tamno.nebo, theNedjeljko, tomo2, Topaz9, Tribal, Tumansky, ujke, vidra boy, VJ, Vlada78, vladaa012, Voice1, Volkhov-M, ziggga, Zmaj Tolak, Zmajac, 1107