Slike Vojske Kraljevine jugoslavije

2

Slike Vojske Kraljevine jugoslavije

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20874

...............



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20874

..............



offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20874

...............

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20874

.............

offline
  • Pridružio: 25 Nov 2015
  • Poruke: 9

Novi sam na ovom forumu. Mislim da ce mi mozda neko moci pomoci.
Imam od dede staru vojnu iskaznicu iz vremene kraljevine shs.
Bio je u vojsci 1938./1939.
Vidim da je bio u Ovim jedinicama:
1) konjacki puk "car dusan" i
2) konjacki puk "obilic"

Dali neko zna gde mogu dobiti vise informacije o ovim jedinicama, dali negde ima slike...

S postovanjem

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20874

.............

offline
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 16625

VJ,
ово су слике из Првог светског рата.

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20874

Разуме се..

Предложио сам преименовање теме у Војска Кнежевине Србије / Краљевине Србије и Војска КСХС / КЈ..

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20874

...........

offline
  • Pridružio: 25 Nov 2015
  • Poruke: 9

Napisano: 06 Jan 2016 21:11

moj djed, 2.eskadron konjacki puk obilic nis 1938./1939.



Dopuna: 06 Jan 2016 21:20

----evo i nesto iz vojnicke isprave


Dopuna: 06 Jan 2016 21:25

Dali mozda neko ima vise informacije o ovom puku ?

moj djed, bio je u ovim pukovima ...

2.eskadron konjacki puk obilic nis
2.eskadron 2.konjacki puk car dusan virovitica

DALI MOZDA NESTO VISE ZNA O OVIM PUKOVIMA ???
GDJE I TKO IMA DOKUMENTE O OVIM PUKOVIMA (ARHIV itd.) ???

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1251 korisnika na forumu :: 104 registrovanih, 4 sakrivenih i 1143 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: acov34, Apok, Asteker, black venom, bojan_t, boromir, branko87, Bubimir, cifra, Cirkon, Coabelgrade, Daba75, darkojbn, dejan1972, dejankm, dejanlule72, dj.ape, djile1, Dogma21, Dovla 1980, dskrlec33, Duschi, Džekson, Georgius, ghoost, glada, goran.vvv, Gorilo_1991, Helket, ivan1973, jalos, jimi_agf, Joint Chief, Jozo74, Kajzer Soze, Kenanjoz, kolateralnasteta, Kontrausluga, Kosmos Banja Luka, Kozara1, kunktator, Kvaka22, Lazarus, lcc, Lucky 6, lukac, m0nstrum_, mainstream, Maki1981, Manjane, Medojed, mercedesamg, Mi lao shu, Mihajlo, Miki01, Milan Miscevic, Miler88, Miletić Zoran, MiloradKomadic, moldway, Ndsk, nenooo, Nepopravljivi, nixos, nnovakis, NorthWind, nuke92, oldtimer, Pavel Medved, pein, Pekman, Piani Jazzer, pobeda, PoolbegD02, Prle90, probisic, radza1, s putnik, sabros, Sami_1ali, samo_citam, SamoGledam, samojednoimeznam, saputnik plavetnila, Sarmat, sasics, Shinobi, Slingshot, Srki98, ssekir75, starlights, tecataki, Tvrtko I, VBoss, vidra boy, vidra1, vjetar, Vladoj, voja64, Vrač, vuksa72, wulfy, XBMC, ZlatniRez