Vazduhoplovne akcije u Aprilskom ratu 1941.god.

5

Vazduhoplovne akcije u Aprilskom ratu 1941.god.

offline
  • Zidam zgrade i fasade .......... I armiram, betoniram. Utovaram, istovaram i nikad se ne odmaram
  • Pridružio: 14 Dec 2005
  • Poruke: 28422
  • Gde živiš: Na istoj adresi ali promenih četiri države

Korišćeno je više varijanti Me-109.
Prvi primerci i prve verzije koje je nabavila Vojska Kraljevine Jugoslavije je varijanta Me-109E.
Prvih pet Me-109E stižu na zemunski aerodrom 18. avgusta 1939. god. Iste godine je potpisan ugovor o nabavci ukupno 100 avaiona. Isporuka nije išla po planu i postoji nejasnoća koliko smo ustvari ukupno imali Me-109E. O detaljima isporuke i ukupnom broju (koji se ipak kreće oko 100) možemo u zasebnoj temi jer je Meseršmit svakako zaslužuje.
Probni letovi i preobuke su obavljeni kod nas.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 16 Dec 2008
  • Poruke: 134
  • Gde živiš: srbija brale

Да врло занимљива тема живо ме интересује како су наши пилоти оценили тај авион у односу на постојећу флоту.



offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27355
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Ima prilično materijala o ovome. Strpi se,svakako ćemo postovati.

offline
  • Pridružio: 16 Dec 2008
  • Poruke: 134
  • Gde živiš: srbija brale

Evo jutrošnje reportaže iz novosti.Jeste da nema preterane veze sa aprilskim ratom ali pokazuje karakter ljudi u vazduhoplovstvu bez obzira na etničku pripadnost ostali su verni državi u kojoj su živeli.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27355
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Da se ovo dogodilo u Americi, Holivud bi snimio novu seriju ''Vetrovi rata''. To samo život ovakava scenarija može da napiše. Mlađo, hvala ti za ovaj tekst, promaklo bi mi jer ne pratim ''Novosti''.

offline
  • Pridružio: 16 Dec 2008
  • Poruke: 134
  • Gde živiš: srbija brale

Mislim da ovakvi tekstovi potvrđuju priču da ljude treba deliti samo na loše i dobre, etnička pripadnost nije bitna. Eto jedan nemac u vrhuncu moći svoga etničkog naroda ostaje veran svojoj državi još kao oficir vojske na braniku otadžbine.

Sva zahvalnost autoru teksta i želim mu što više reportaža sa ovom tematikom.

offline
  • Pridružio: 30 Apr 2008
  • Poruke: 1617

Aeroklub oldtajmera je najavio da bi trebalo da rekonstruishu IK-3 kao i josh neke avione,pretpostavljam da je jedan od njih i S-49C

offline
  • Zidam zgrade i fasade .......... I armiram, betoniram. Utovaram, istovaram i nikad se ne odmaram
  • Pridružio: 14 Dec 2005
  • Poruke: 28422
  • Gde živiš: Na istoj adresi ali promenih četiri države

offline
  • Pridružio: 16 Jan 2007
  • Poruke: 800
  • Gde živiš: 42.47°N 19.28°E

Evo još malo sjećanja...



offline
  • Zidam zgrade i fasade .......... I armiram, betoniram. Utovaram, istovaram i nikad se ne odmaram
  • Pridružio: 14 Dec 2005
  • Poruke: 28422
  • Gde živiš: Na istoj adresi ali promenih četiri države

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1029 korisnika na forumu :: 81 registrovanih, 9 sakrivenih i 939 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Aleksa 3215, AleksSE, Bgorando, Bickoooo, Boris.A, Bosnjo, Cicumile, CikaKURE, debeli, Despot1, djile1, Djota1, DonRumataEstorski, Dorcolac, dradex, Duh sa sekirom, dule10savic, Dzigy, Džekson, Flanker-G, g_g, Gitzherai, GORDI, Igritelj, ivan979, jalos, Kajzer Soze, Kobrim, luka35, MarkoDzimi, MB120mm, Meklejn, mercedesamg, Mi lao shu, miki kv, mikidragi, mile.ilic75, mileta4, Milun24, mrvica78, nenad81, neutrino, NNPD, Nole, nuke92, nuki1234, oldtimer, Paklenica, Papadubi, PlayerOne, Pohovani_00, Posmatrac77OKB, Pururin, raptorsi, Rebel Frank, Rogan33, rovac, sap, Saša 74, Sharpshooter, shiro, ShtagodShtagod, skok, sombrero, ssekir75, StalniPromatrač, stegonosa, Stoilkovic, Tandrkalo, Tanjagre, umpah-pah, vathra, Velički, vidra boy, vlada035, vobo, Vrač, Zimbabwe, zivojin32, ZlatniRez