Leteći tenk - borbeni helikopter Mi-24/Mi-35

144

Leteći tenk - borbeni helikopter Mi-24/Mi-35

offline
  • krunc 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 20 Jun 2012
  • Poruke: 1772
  • Gde živiš: Moslavina

Ispričavam se ako je bilo. Čeh na Zemuniku...





Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 109885

Република Гвинеја (Гвинеја Конакри)



offline
  • Mačak
  • Zavarivač
  • Pridružio: 30 Dec 2011
  • Poruke: 2593
  • Gde živiš: Čačak


Libijac .

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 109885

^^^^Vec postavljen

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 5640

boksi ::Koji ima prednost ovaj sa 2 cevnim topom ili ovaj sa mitraljezom ispod nosa,koje su prednosti pri dejstvu oba modela?



Brate mili...2x30mm i 4x12,7mm
Nebo i zemlja
Što bi rekli, jesu pucali na tebe ikada 😄
Šala mala
Neusporedivo

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 24149

^

U turelu je kasnije postavljen Gsh-23L .Toliko o mitraljezu 12.7mm .Top je i top . Smile

offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11632
  • Gde živiš: Vranje

I to zavisi. Top je dobar protiv zaklonjene pesadije, vozila i slicno.
Ali za "drekavce" u pokretu, kolonu i slicno, nema bolje sprave od vise mitraljeza....

offline
  • Buva  Male
  • Legendarni građanin
  • amater u pokušaju
  • Pridružio: 10 Apr 2010
  • Poruke: 3214
  • Gde živiš: i ja se pitam...

Top ima prednost po pitanju probojnosti i jačine municije.Međutim,mana mu je što je fiksno spojen sa helikoptrom pa se u brišućem letu moraju ponoviti prolazi za dejstvo po višestrukim ciljevima,isto tako nosi manji b/k municije (750 granata).Mitraljez je u prednosti što se pokretljivosti ( u tureli) pa se može dejstvovati po ciljevima koji su raštrkani (npr. pešadija),i nosi duplo veći b/k (1470 metaka).Ali zato ako se naiđe na neka oklopna vozila,mitraljez je znatno slabiji od topa.Što se tiče kadence,tu su rame uz rame jedan drugom.

offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16304
  • Gde živiš: Lublana

dobri covek ::I to zavisi. Top je dobar protiv zaklonjene pesadije, vozila i slicno.
Ali za "drekavce" u pokretu, kolonu i slicno, nema bolje sprave od vise mitraljeza....

Što fali topu 23 mm sa municijom ME "Multi Element" koja ima u bojevoj glavi 24 subprojektila

offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11632
  • Gde živiš: Vranje

Moze i to, ne pravim pitanje, ali se kosi sa pravilima raznoraznih konvencija. Prosto je neverovatno da bi neko optuzio nekog Rusa za krsenje konvencija i prekomernu upotrebu sile, ali bi svaki nas bio osudjen. Pa cak i njegov mehanicar, oruzar, tasta i svastika. A kuce bi mu sterilisali.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1141 korisnika na forumu :: 41 registrovanih, 1 sakriven i 1099 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 6047 - dana 19 Dec 2025 13:40

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: -III-, A.R.Chafee.Jr., alberto, avijacija, bigfoot, blue, bojan581, bolimejoli, Cicumile, Daba75, dearg, Deki Duga Devetka, Djuro2000, Feller, gagidjuric, ikan, kmnmada, Koridor, ladro, lukisa, markolopin, marsovac 2, Milan A. Nikolic, MILO-VAN, Parker, proka89, radza1, sasovsky, SlaKoj, Srky Boy, sspp, stegonosa, user24, vaci, vargas, VekiJ, Vlado82, vukajlo71, yrraf, zeo, |_MeD_|