Leteći tenk - borbeni helikopter Mi-24/Mi-35

24

Leteći tenk - borbeni helikopter Mi-24/Mi-35

offline
  • 14. Oktobar - Krusevac
  • Pridružio: 24 Feb 2009
  • Poruke: 1446
  • Gde živiš: Krusevac



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 11 Feb 2009
  • Poruke: 3322
  • Gde živiš: Gola Plješevica, SFRJ 8)

Muzejska klasika Ziveli Zaljubljen



offline
  • 14. Oktobar - Krusevac
  • Pridružio: 24 Feb 2009
  • Poruke: 1446
  • Gde živiš: Krusevac

offline
  • Pridružio: 07 Jul 2007
  • Poruke: 3942
  • Gde živiš: Ruma

offline
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7400

Kakvo je odrzavanje Mi 24, Sovjeti su imali problema sa njime u Avganistanu. Da li je istina da pri punom opterecenju borbenim kompletom dolazi do rapidnog habanja cetvorokrakog rotora?

offline
  • Pridružio: 24 Maj 2006
  • Poruke: 193
  • Gde živiš: Frankfurt; Vrnjacka Banja

DJORDJE-NO-1 ::


ako je ovo aktuelna slika......zasto su ga tako zapustili. nije mi jasno. ako vec nemaju para za odrzavanje i remont trebali bi barem da konzervisu i skladisu negde u nekom hangeru za bolja vremena.

offline
  • Pridružio: 21 Maj 2008
  • Poruke: 16630

Ljudi,
Jeste li gledali emisiju kada ekipa "kastomizuje", odnosno pravi limuzinu od američkog helikoptera? (limokopter).

Ala bi izgledala limuzina od Mi-24, vozač bi bio glavna faca Smile

offline
  • Pridružio: 11 Feb 2009
  • Poruke: 3322
  • Gde živiš: Gola Plješevica, SFRJ 8)

kljift ::Kakvo je odrzavanje Mi 24, Sovjeti su imali problema sa njime u Avganistanu. Da li je istina da pri punom opterecenju borbenim kompletom dolazi do rapidnog habanja cetvorokrakog rotora?

Sa cime sovjeti nisu imali problema u Afghanistanu? Laughing
Kod Mila je glavni rotor 5to kraki i zadnji 3kraki,a licno nikad nisam cuo da je sa tim bilo problema,mada iskreno receno u češkoj nikad nisam vidio 100 % naoruzanog Mil- 24. Il je bio pun vojnika plus tam vam 1 lanser na 1krilu il po dvije protiv enkovske rakete al nikad ne posada + puno naoruzanje na sva 4 nosaca.

offline
  • Pridružio: 03 Apr 2008
  • Poruke: 5955




Mi-35 M-3

offline
  • Pridružio: 03 Apr 2008
  • Poruke: 5955

Yap , pa oni ga prizvode. Very Happy Very Happy
Zadnja modifikacija Mi-24 serije. Nemam nesto vremena , ali i iz daljine se vide neke modifikacije , a kad budem mogao postavicu i podatke o modifikacijama.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 4692 korisnika na forumu :: 80 registrovanih, 9 sakrivenih i 4603 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 4fat, A.R.Chafee.Jr., aleph_one, AMX72, Avalon015, bato_banjaluka, bbogdan, bbrasnjo3, Beria, Betty25, blue, Bobrock1, Boris90, boromir, branko7, BSD, Cicumile, cikadeda, comi_pfc, Comyymoc, crnirocko, croato, Dare, darkojbn, Despot1, dj.ape, Djota1, DonRumataEstorski, dule10savic, elenemste, Flanker-G, Goga, Haris, hyla, JOntra, Kajzer Soze, komenski, lcc, lord sir giga, luka35, M74AB3, Marko Marković, MaschinenPistole, mexo, Mi lao shu, milanpb, nuke92, pasko2025, pein, pfc74, Phalanx, PITT, PO1974, pobeda, rakivan, RD84, Rogan33, ruma, S-lash, saputnik plavetnila, Semberija, Simulink11000, Siti2, SlaKoj, stefanmpurtic, suponik, synergia, Titan, troki1971, Tvrtko I, Ugljesa99, ujke, umpah-pah, uruk, Vlado82, Vlajman1957, Walkers, WELJKO, zillbg, Zrcalo