MIL MI-8/MI-17

296

MIL MI-8/MI-17

offline
  • nebkv 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 30 Mar 2007
  • Poruke: 3543

Jesu to stari helikopteri,dosta korisceni ali je jasno da ih je danas moglo biti vise u upotrebi s obzirom da su ukupno nabavljena 93 komada
Trenutno je u resursu samo 6 primeraka od gornje cifre sa tendencijom jedino da ih bude manje Sad
Inace brojevi ovih osmica bi trebali biti 241,308,312,355,362,404,407 s tim sto je jedan broj visak



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113970

Tajland



offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Казањ, август 2014. спремни за Авганистан



Иначе да поновимо да је Авганистан примио у наоружање 63 оваква хеликоптера.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113970

Irak

offline
  • Pridružio: 14 Jan 2015
  • Poruke: 89

Napisano: 29 Jan 2015 14:01

HRZ I PZO












Dopuna: 29 Jan 2015 14:03

...i još jedna....

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113970

Zambija pazarila Mi-17,C-27J,L-15,SF-260TW

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • nebkv 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 30 Mar 2007
  • Poruke: 3543

Napisano: 30 Jan 2015 18:25

sasans23 ::Већ виђена слика.




Али су занимљиви коментари испод ње са фб-а.


Fotografije nekih od ovih Mi8 sa gornje slike mozemo videti i na ovom sajtu
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Verovatno pre prevlacenja na civilni deo

Dopuna: 30 Jan 2015 18:42

Uz te fotke sa 99 posto sigurnosti mogu reci da su ovih sest Mi8 s leva na desno 312,407,241,355,404,362
Pitanje je da li na Niskom aerodromu ima jos neka rashodovana osmica,ako gledamo spisak mozda 308?

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113970

Argentina

offline
  • Pridružio: 16 Okt 2008
  • Poruke: 2245

Casopis "Air International", februar 2015-e:

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Mozda bi trebalo da bude u temi o Ukrajini, ali brzo ce biti "pregazen", pa sam ga zato stavio ovde.

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Who upgraded Syria's Mi-17s?

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1606 korisnika na forumu :: 50 registrovanih, 7 sakrivenih i 1549 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., baltazar01, Bojan198527, bojank, Bokiboks, Brada64, Chainsaw, CHARLIE JA., Citalac, comi_pfc, Djota1, Džekson, EVIDENTICAR, Flanker-G, Frunze, gagidjuric, glados, GT, Hitri, JOntra, kasikaz, Konda, kreker, Krusarac, ljuba.b, markolopin, Mi lao shu, milenko crazy north, milos.cbr, musa, nelezele, nenad81, Orc, Paklenica, Pekman, proka89, raso76, Ray1973, repac, SamoGledam, samsung, Siti2, sosko, stagezin, tamno.nebo, tomo2, Vanderx, Zdenko, zlatkoa987, Zvonkozvonko