Tehnike sakrivanja, obmanjivanja, prikrivanja i maskiranja

82

Tehnike sakrivanja, obmanjivanja, prikrivanja i maskiranja

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22301

dobri covek ::I ovo je Kina.
Nikako mi nije jasno, kako ovo može da bude maskirna šara...Šta je sledeći korak? Neka fluorescentna narandžasta nijansa?



Roze za devojcice (zapravo roze je bila za decake a plava za devojcice sve do 20ih godina proslog veka)...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 13842

Možda je to mornarica, pa za priobalje.



offline
  • Pridružio: 03 Apr 2008
  • Poruke: 5955

A priobalje je "puno" plave boje.

Ovo bi bolje maskiralo na sumovitom terenu, jer se u daljini zbog izmaglice zelena prelazi u plavkasto sivu boju koja je opet daleko od ove.

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 13842

The "oceanic" or blue version of the Type 07 pixelated pattern, worn by the Chinese Navy and Marines.


offline
  • S-lash 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Apr 2008
  • Poruke: 4961
  • Gde živiš: Slovenija

u slucaju rata, deca im to prefarbaju za 5 sati. Ovo je samo zavarivanje neprijatelja, da če u slučaju rata tražiti modre tačkice po šumi Smile

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 13842

Dosta različitih vozila njihove mornarice je tako ofarbano na paradama. Međutim, na netu se mogu videti slike lansiranja raketa samo iz HQ-9 koji su prefarbani bojama svetlo zelena, SMB/tamo zelena i oker. Nisam video ni jedanu sliku za široke mase, gde su na nekom pripremljenom položaju drugačije ofarbani.

offline
  • Pridružio: 12 Feb 2007
  • Poruke: 8618

Meni to više liči na njihovu taktiku da na civilne brodove dizalicom dignu i postave haubice ili PVO sisteme.

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 13842

I meni palo na pamet kao jedna od opcija.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113987

Saudijci

offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11628
  • Gde živiš: Vranje

djox ::Saudijci



Maskirano, u redu, al' na vr' brda...ima da ih poklope, razbiju i pocepaju ko nepismen čitanku. I jednim dobro odmerenim zrnom da unište i bunker-osmatračnicu i vozilo.

Ovako to rade Slovaci.... nije najbolje, a očigledno je za pokazivanje


Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1581 korisnika na forumu :: 93 registrovanih, 4 sakrivenih i 1484 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., annon, ArmyBoss, Asparagus, bobo85, Bole72, Boris.A, bpvl, branko7, BWG, celt, Citalac, crazydkure, curiosity, Dannyboy, darkojovxp, dejan1972, dekiz, deks, doktor1964, dolinalima, Džekson, El-Komadante, Feller, Frunze, gaga23, gagidjuric, geo.dule, Georgius, ghoost, Goksi95, GUARIN, IvanMiletic, Jerry Drake, jimi_agf, Jomini, Kajzer Soze, Kakarotsvc, Karaula, Khaless, king111, klepesina, Kvazar, kybonacci, Lance Guest, luka35, maksi007, Marko Marković, MiGac, mikhailo, mikidragi, MILO-VAN, Milometer, minke, nebkv, nenooo, nnovakis, OgnjenMitric, ozzy, pein, Permaldar, ping15, Poof, Ray1973, redstar011, redstar72, ruma, S94, sale76, sekretar, Semberija, Sharpshooter, SirOliver, SOVO515, Srki98, t.e.m.p.l.a.r., tamno.nebo, theNedjeljko, VaRvArI 85, vensla, vidra boy, VJ, VladaKG1980, vuksa72, wolverined4, x9, zax22r, ZlatniRez, Zmajac, Zukov, |_MeD_|, 79693, 223223