Lovačko ćoše

18

Lovačko ćoše

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Svi kučići su rasprodati sem jedne lepe ženkice koju je sin zadržao za podmladak i unuku za zanimaciju i igru.
Označio sam je i sa karakterističnim je lisom i belim vrhom oko nosne pečurke..



offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Kako je i red da se prikaže mali isečak iz današnjeg lova i još boljeg druženja na fazanskog pevca..
Gostiju je bilo iz Beograda,Novog Sada i moj veliki prijatelj DMŠ iz Samoša sa svojim Cikom malim minsterlenderom pa je uz mojih troje u lovu bilo čak četir psa te rase a to je velika retkost u celoj Sorabiji da su toliko brojni.A fazana je bilo pa je odstreljn po pevac za sve..



offline
  • Zastitar planete Zemlje i majke Prirode
  • Pridružio: 24 Jul 2012
  • Poruke: 3869
  • Gde živiš: Zemun

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Lovački fruštuk od prošle nedelje a za sutrašnji se svašta sprema jer je i moja slava...

I jedna od nekoliko slika sa mojim ulovom a Lumba ga je uredno donela...

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Da krv nije voda može se videti i sa ovog mog video klipa snimljenog juče u dvorištu po povratku iz lova.
Lovila se fazanka a ja sam malo iz zezanja a malo i radi vežbe šteneta koje sam ostavio za sebe bacio koku i štene od dva meseca i 20 dana ga je donelo kao odrastao pas..
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 16 Jun 2010
  • Poruke: 3188
  • Gde živiš: bela crkva banat

Не можеш ни да идеш на шакала без стручног пратиоца Wink

па и ја сам стручни пратилац Wink а не би имао ништа против да и оба ловочувара пођу, већа шанса да их помлатимо. само неко треба да иде, а они цео дан на терену па једва чекају да виде кревет. руку на срце, и они и управник ловишта су ми рекли да слободно идем, али пошто је терен уз границу не цима ми се са пограничном.

offline
  • voja64  Male
  • Stručni saradnik foruma
  • Pridružio: 10 Okt 2012
  • Poruke: 26254

Isti je problem i kod mene sa pograničnom policijom se traži najava od 24 časa ranije.
Sad ko može toliko ranije da zna da će mu se sve uklopiti da bude slobodan tada i tada u toliko i toliko..
Potom treba da se navata niz od grupovođe pa preko upravnika lovišta do lovočuvara pa kad se svi upoznaju i napiše ti se dozvola da je imaš u prikazivanju pograničnim vlastima mož da se kreneš izvan sela sa oružjem.
Zato se šakal lovi u okviru lovnih dana uz čistu sreću a i jameraenja su skoro pa u potpunosti zamrla i nema ih..
Sve se urotilo od zakonodavaca pa preko raznih dušebrižnika i zaštitara da se sve poštedi od lova a šakal kao da sve to em razume em i obilato koristi i rupe u zakonu a i krivine u lovačkim navikama..

offline
  • Pridružio: 06 Feb 2010
  • Poruke: 2387

Ни као стручни пратиоц не можеш сам да идеш ( и ја сам) Sad
Искрено не памтим ни када сам видео ловочуваре код нас у ловишту. На жалост нико неће да верује да хоћеш да пуцаш само лисице и шакале Sad знам питао сам и ја, јер наилазим на њих кад пуштам пса у толиком броју да је то за неверовати. Уопште страха немају.

offline
  • bibliotekar u penziji
  • Pridružio: 19 Jul 2013
  • Poruke: 3621
  • Gde živiš: ZR

Колико се разумем у етномузикологију, шакал је уљез а не аутохтона врста. Шири се на рачун лисице, па ће на крају бити "На вука повика а шакали месо једу!"?
Тако се по Европи а вала и код нас шири тануки (ракун пас, како га неспретно зову западњаци). Живуљка из источноазијских предела, која се наводно још за време рата разбежала са фарми крзнашица у СССР. Код нас их повремено убије неки ловац, па буде штампи чудо за 3 дана и опет падне у заборав. Немци, на пример, решили да га као уљеза тамане, без пардона. Ноћно живинче, претежно, па се ретко виђа.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 03 Okt 2009
  • Poruke: 1015
  • Gde živiš: Novi Sad

Мени су, кад сам давније дана спремао ловачки, рекле старије колеге да се и вук склања од шакала... Рекли су и зашто, али да ми се пиштољ наслони на главу-не могу да се сетим...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 979 korisnika na forumu :: 79 registrovanih, 7 sakrivenih i 893 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 9191vs, A.R.Chafee.Jr., airsuba, BORUTUS, Boxy, Bubimir, carinko, cikadeda, damir55555, DeerHunter, dekan.m, dendrit86, Despot Đurađ, Dimitrise93, Dixtrix, djuradj, Doc, Dorcolac, Dovla 1980, dulleo, esko_hz, Ezbuck, Glavonja049, ILGromovnik, Ivica1102, Ivoo, Jester, Kobrim, Kontrausluga, Koplje, Laluvr, leopard83, leptirleptir, LostInSpaceandTime, luka35, markolopin, MB120mm, metallac777, Mi lao shu, Miler88, milos97, mino bosanac, Moldovan, Mrav Obrad, narandzasti, nelezele, nemkea71, nikolapetkovic, nixos, pedja2506, pera bager, picknick, Pilence, Promising0, Remarqe, repac, Semberija, Sevatar, simazr, Sitan_Lopov, SlaKoj, Smiljkovich, smuk, Solunac na steroidima, SpaDej, StankoVrankovic, Szigetwar, tecataki, theNedjeljko, Tihi86, umpah-pah, VekiJ, veljko82, vladaa012, xAlex2, Zoran Rapajić, Zorge, Zrcalo, zubri