Moskovski metro

1

Moskovski metro

online
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Fotoreportaža sa Moskovskog sajma "Eksp-Siti Trans 2010"
Pogledajte sa čim će rusi da se prevoze u budućnosti....

PS - valjda neće ovo da zastari kad budemo menjali kompozicije za Beovoz Wink

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 20 Dec 2009
  • Poruke: 1300
  • Gde živiš: u kanalizaciji sa Nindza Kornjacama

i ja se nadam ovo je vrhunski.A u najavi kosta pola od cene zapadnih konkurenata.



offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 765
  • Gde živiš: Smederevo, Andor,svratim ponekad

Ko zna kada cemo mi da menjamo vozove,kod nas su jos u modi oni iz WW2 Cool

offline
  • Pridružio: 20 Dec 2009
  • Poruke: 1300
  • Gde živiš: u kanalizaciji sa Nindza Kornjacama

Vala brate ti kad lupis lupis za sve pare.
Kod nas se furaju vozovi koji su se furali i svuda sa kraj sedamdesetih.
Lokomotive su za duze rute Kraiova (one plave) koje su slozile za najbolje lokomotive proizvodjene u istocnom bloku,a one cuvene crvene su Rade Koncar,licencno proizvodjene Kraiove,i sve su pravljene sa kraja sedamdesetih i pocetka osamdesetih.
Sa druge strane one plave koje se koriste u lokalu,pa i u metrou,su sovjetske RVR.
E sad,sto je nasa zeleznica imala vecu prosecnu brzinu 1930. nego 2010.-to je druga prica.

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 765
  • Gde živiš: Smederevo, Andor,svratim ponekad

archer ::Vala brate ti kad lupis lupis za sve pare.
Kod nas se furaju vozovi koji su se furali i svuda sa kraj sedamdesetih.
Lokomotive su za duze rute Kraiova (one plave) koje su slozile za najbolje lokomotive proizvodjene u istocnom bloku,a one cuvene crvene su Rade Koncar,licencno proizvodjene Kraiove,i sve su pravljene sa kraja sedamdesetih i pocetka osamdesetih.
Sa druge strane one plave koje se koriste u lokalu,pa i u metrou,su sovjetske RVR.
E sad,sto je nasa zeleznica imala vecu prosecnu brzinu 1930. nego 2010.-to je druga prica.


Ma sala brate,ali vozovi su nam jadni,ovde u Smederevu su opasni Mr. Green Mr. Green Mr. Green

offline
  • Pridružio: 20 Dec 2009
  • Poruke: 1300
  • Gde živiš: u kanalizaciji sa Nindza Kornjacama

ma znam.Ali nasa zeleznica je imala prosecnu brzinu od 42km/h 1930 a 34km/h 2010.
Cisto poredjenja radi.

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 765
  • Gde živiš: Smederevo, Andor,svratim ponekad

Zar necemo da pravimo neke nove vozove ili da remontujemo.

offline
  • Pridružio: 20 Dec 2009
  • Poruke: 1300
  • Gde živiš: u kanalizaciji sa Nindza Kornjacama

ne znam od cega cemo da pravimo nove vozove,od kartona?
Lokomotiva je slozena koliko i tenk-pa i vise.120 tona celika transformatora,elektromotora,reostata,kondenzatora itd.
Nemamo mi potencijal da proizvodimo ni parne lokomotive a kamoli elektricne.
Sto se tice remonta to vec ne znam.Mnogo bi bilo logicnije da se kupe nove.
Ove su odsluzile svoje,i bile su dobre,sta vise odlicne dok su trajale.

offline
  • Pridružio: 17 Sep 2010
  • Poruke: 765
  • Gde živiš: Smederevo, Andor,svratim ponekad

A ova saradanja sa Slovenijom?

offline
  • Pridružio: 20 Dec 2009
  • Poruke: 1300
  • Gde živiš: u kanalizaciji sa Nindza Kornjacama

Videcemo sta ce biti.....

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 895 korisnika na forumu :: 69 registrovanih, 6 sakrivenih i 820 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 9191vs, A.R.Chafee.Jr., Aleksandar Tomić, aleph_one, Apok, ArchaBasha, Badja, bbogdan, blatruc82, Boris90, brandža84, Bubimir, celik, Cirkon, cuvarkuca, Darth Malak, Dixtrix, djonsule, dmitarche, dolinalima, Duce, flavius89, gajasvi, Gogi_avio, Great White, gregorxix, igorpet, jalos, Jester, Jozo74, Kalem, KimiMR, king111, Konda, Lieutenant, M74AB3, Mae, Medojed, MikeHammer, miki kv, Milan A. Nikolic, Milan Miscevic, milanpb, milenko crazy north, milutin134, monomah, nisamBot, nixos, nobutado, novator, Orc, Papadubi, peradetlić, pisac12, Pururin, radza1, raso76, Remain, Resnica, RJ, Savantije, Singidunumac, Tvrtko I, uruk, vathra, Velizar, voja64, Wehicle, 79693