Nabavka novih visenamenskih aviona za RV i PVO vojske Srbije

2141

Nabavka novih visenamenskih aviona za RV i PVO vojske Srbije

offline
  • Luka 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 14 Mar 2011
  • Poruke: 3148

Srle993 ::Jedino od koga bi dobili nesto je SAD, ali da se uvedu sankcije Rusiji, prizna Kosovo i udjemo u NATO Laughing
Dobili bi ku*činu kao i uvek do sada.



offline
  • Pridružio: 24 Nov 2021
  • Poruke: 3572

drimer ::Nešto gledam sastanak Vučića i Makrona na ovom sastanku izgleda da su rafali dogovoreni do detalja.

moze neki izvor?



offline
  • Pridružio: 02 Nov 2010
  • Poruke: 949

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Vest od 25. Marta ove godine sa zvaničnog naloga naše ambasade u Francuskoj.

Erik Trapije direktor Dasoa na sastanku u našoj ambasadi u Parizu sa našom ambasadorkom.

Citat:
Састанак у резиденцији између амбасадора 🇷🇸 и господина Ерика Трапијеа, генералног директора
@Дассаулт_ОнАир
- развој стратешког партнерства између 🇫🇷 и 🇷🇸 у свим областима остаје наш приоритет...


Mogli su samo da "pričaju" o Rafalima (eventualno i o nekoj novoj "nebeskoj čezi" za Vučka tipa neki novi Falcon itd).

Ne verujem u "slučajnosti"....ovaj gospodin (stari lisac i jedan od poslednjih CEO-a "starog kova" u današnjem vremenu) ne ide na sastanke ovog tipa "tek tako" tj. reda radi...

offline
  • Pridružio: 24 Nov 2021
  • Poruke: 3572

Hvala na informaciji gavrilon, znaci nastavlja se sa Rafalom sasvim sigurno, oduzilo se fino.

offline
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8115
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

Ko je pratio govore Vucica , vidio je da spominje da nema prijatelja u svetu ali eto Makrona bi upitao da pomogne povodom pritisaka na Balkan ili nesto u tom kontekstu.

Tako da sve indikacije vode u tom pravcu jer su avioni i politika bas vezani.

offline
  • Pridružio: 22 Okt 2008
  • Poruke: 636

Моја нека теорија да ћемо јако брзо-али јако јако брзо имати нових вести…догађаји говоре и прилог томе а и мислим да се само чека формирање владе (данас је Вучевић предложен за премијера) па да се почне са реализацијом….

online
  • Pridružio: 02 Avg 2008
  • Poruke: 8227

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Citat:Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da će sa predsednikom Francuske Emanuelom Makronom, sa kojim treba da se sastane, pričati o nabavci borbenih aviona "rafal", ali da to neće biti najvažnija tema...

offline
  • Pridružio: 21 Maj 2012
  • Poruke: 2320

.............................

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39686

U videu AV reče ako budemo kupovali Rafale kupovaćemo nove a ne ko Hrvati polovne a ako ne nabave Rafale nabaviće nešta drugo.

offline
  • Pridružio: 24 Nov 2021
  • Poruke: 3572

ista prica ko i pre, mozda je ovo zanimljivo:

Izjavio je da veruje da će Srbija u budućnosti nabavljati kombinovane lovačko-bombarderske avione koji će moći da gađaju ciljeve na zemlji i ciljeve u vazduhu i imati dobre performanse, ali da će oslonac biti na dronovima.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1385 korisnika na forumu :: 64 registrovanih, 5 sakrivenih i 1316 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: AirSremac, Andrija357, Bbbggg1979, Bickoooo, Bobrock1, bojan313, CHARLIE JA., Cvijo_ue, dankisha, dejan1972, Demi87, Doc, Dogma21, dok80, Flanker-G, Frunze, g_g, Great White, Grebostrek, iceburn, ILGromovnik, Ivica1102, jalos, Još malo pa deda, Kadzo, Kajzer Soze, king111, leopard83, lord sir giga, ludvig 78, MegaVLAdaR, Metanoja, Mihajlo, mikrimaus, Milan A. Nikolic, Miler88, MILO-VAN, Nomica, novator, OgnjenMitric, Papadubi, Pekman, PlayerOne, precan, repac, sarma, shlauf, skok, SMF, Smiljkovich, Sonic, sony771, Stefan M, stegonosa, Troja, Tvrtko I, Ulzana, Vanderx, vrag81, wulfy, Yugol33, zziko, Đurđevdan, 79693