Nasi vojni avioni negde iznad nas

392

Nasi vojni avioni negde iznad nas

offline
  • Mačak
  • Zavarivač
  • Pridružio: 30 Dec 2011
  • Poruke: 2591
  • Gde živiš: Čačak

nebkv ::Danas popodne cetiri Super Galeba u bliskom smaknutom poretku dosta nisko nadletali Kraljevo u par navrata Very Happy

I Čačak su nadletali u niskom letu , verovatno vezbaju za Uzice , išao je MI - 17 sa padobrancima .
Pokušao sam da ih snimim medjutim leteli su mnogo nisko pa se ne vide od krovova .



offline
  • nebkv 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 30 Mar 2007
  • Poruke: 3543

Danas je poletelo ako sam dobro izbrojao pet Super Galebova ali su skoro odmah nakon poletanja krenuli u skolske krugove sa produzavanjem i tako sve do sletanja u nekoliko ciklusa.Verovatno da se utrosi gorivo a ujedno i odradi jedan od segmenata redovne obuke
Ocigledno se u zadnjem momentu odustalo od preleta u Uzicu jer je vreme zaista bilo lose,niska oblacnost,kisa
Evo par fotografija,i niihov kvalitet je u skladu sa vremenskim uslovima









offline
  • Pridružio: 30 Avg 2009
  • Poruke: 334
  • Gde živiš: Bečkerek

29-ka je negde oko 11h preletela nisko u blizini Zrenjanina

offline
  • aleksa 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 05 Okt 2011
  • Poruke: 7

Pre 10-ak minuta, nisko iznad Niša mi-8/17 u pratnji 3 gazele.

offline
  • zox-ni 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 23 Maj 2011
  • Poruke: 28
  • Gde živiš: Nis

Napisano: 17 Apr 2014 11:48

Da,Mi 8 i tri gazele u formaciji strela,verovatno sa Ladjevaca u Nis,nakon jucerasnje proslave...

Dopuna: 17 Apr 2014 13:18

Nebkv jel padala kisa dok su leteli? Slike su sasvim ok sa sivom pozadinom Smile

offline
  • nebkv 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 30 Mar 2007
  • Poruke: 3543

Da,u jednom momentu mi je objektiv bio mokar,nisam imao sa cime da ga obrisem pa sam odustao od daljeg fotografisanja
Te tri Gazele koje su otisle u Nis mora da su HO jer ih u Ladjevcima nema bas toliko koliko ih je bilo na paradi.Cak je pre nekoliko godina nakon lakseg udesa jedne,mislim 712 ili 719 bila da tako kazem kriza u eskadrili kada je taj tip Gazele u pitanju

offline
  • zox-ni 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 23 Maj 2011
  • Poruke: 28
  • Gde živiš: Nis

Pa da pretpostavio sam da je bilo kise jer je ovde u to vreme bila provala oblaka koja je trajala nekoliko sati...
Te tri gazele su bazirane u Nisu,gama nema od 2006-7,kada je rasformirana 712.pohe Skorpioni,sve su se pripojile Senkama u Ladjevcima...

offline
  • Sale  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 30 Jul 2010
  • Poruke: 1674
  • Gde živiš: Z-moon

Helić SAJ, pre sat vremena:

offline
  • Pridružio: 04 Feb 2011
  • Poruke: 177

Napisano: 22 Apr 2014 12:32

Dve Gazele u paru nisko preko Dunava, od Višnjice ka Batajnici.

Dopuna: 22 Apr 2014 12:46

G-4 zaokret iznad Pančeva pa negde ka severu, izgubio se u oblacima Very Happy

Ovo je verovatno vraćanje četvorki i Gazela iz Kraljeva?

offline
  • rokers 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 26 Dec 2012
  • Poruke: 2

An 26 oko 19 h iznad Le iz pravca juga ka severu

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 914 korisnika na forumu :: 66 registrovanih, 6 sakrivenih i 842 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., ArchaBasha, b_z_b, bobo85, BOXRR, cenejac111, Chainsaw, deLacy, Denaya, dinamik, djuradj, Draganeli, drale12, drimer, Duce, dzada, Flanker-G, Gall, HrcAk47, iceburn, igorpet, ikan, Ivica1102, jalos, jarovitt, Jaz, Jecmendo, JOntra, Kajzer Soze, lanishtefm, m94j, MaksicZoran, Metanoja, milenko crazy north, Miler88, Milometer, Milos ZA, Mrav Obrad, nebidrag, nevjerna beba, OgnjenMitric, OKT, pein, raptorsi, repac, rovac, S-G, saputnik plavetnila, Shinobi, shone34, sickmouse, Smiljkovich, ss10, stegonosa, stokssone, tm, tuf, vathra, vladom6, vrgudinac, wolf431, Zavulon, zemljanin, Zoran1959, Zrcalo, 79693