|
Poslao: 17 Avg 2017 10:22
|
offline
- VES 11119

- Ugledni građanin
- Pridružio: 05 Dec 2014
- Poruke: 331
- Gde živiš: Zemun
|
amstel ::@VES 11119
nisam video ovaj post .odlicno sto si postavio ove slike.samo ovo treba RTS da uradi,u cilju informisanja ovog jadnog i godinmama laganog naroda.
Ма РТС отпиши, тамо Енглези воде програм. Него од уста до уста, мало интернет мало прича и допреће до неког броја људи.
2008 рецимо, ортак и ја на демонстрацијама испред скупштине упарадили се ко на сабор да смо пошли, шајкаче, кокарде, шалови... урла она маса око нас ,,Косово је Србија" заставе лево и десно, Ненад Јездић са бине рецитује ,,Овамо онамо, за брда она..." тек у неком тренутку другар дигне три прста али раширена и маса нас поцепа, шалим се. Размахао се он кад неко га потапше по рамену. Окренемо се ми кад неки старији господин, млада господо јел знате ви да то није аутентичан Српски поздрав...и крене целу ту причу.
Углавном заинтригирао ме је, нисам му поверовао на прву али сам онда почео да копам по нету, по неким књигама и да видиш чуда, човек био у праву
Шта је поента, њега није коштало ништа да нам објасни 5 минута, сад ми(ти, ја, сви који знају) даље ширимо истину управо овако од уста до уста од форума до форума и едукујемо људе
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 09 Sep 2018 23:00
|
offline
- robertino
- Elitni građanin
- Pridružio: 04 Sep 2012
- Poruke: 2296
- Gde živiš: Rijeka
|
Opet Bosanci prave probleme 😂😂😂😂😂. [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 10 Sep 2018 00:05
|
offline
- Pridružio: 09 Jan 2012
- Poruke: 39655
|
Nebi im smetalo da imaju bar 10 tih troprstih novčanica.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Sep 2018 19:49
|
offline
- Hetzer

- Ugledni građanin
- Pridružio: 16 Feb 2008
- Poruke: 388
- Gde živiš: kragujevac
|
Koliko se secam iz srpske pravne istorije i prve ustavotvorne skupstine i njenog opisa a to mi ostalo urezano da su se skupstinari iznasnjavali podizanjem tri prsta ...
Nisu samo kod nas tri prsta bila popularna 90-tih i Albaniji takodje narocito na jugu iste ..
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Sep 2018 22:29
|
offline
- Gavrilo Milentijević
- Komandir stanice milicije Gornje Polje
- Pridružio: 12 Feb 2005
- Poruke: 37727
- Gde živiš: ovalni kabinet
|
Švajcarska vatikanska garda
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Sep 2018 23:22
|
offline
- Pridružio: 05 Jan 2012
- Poruke: 1252
|
Ovde na forumu nas ima i starijih i mladjih,jer moze iko da se seti da je bilo kada od nekog svog pra ili cukun dede ili od bilo kog starca ikada cuo da su podizali tri prsta u vezi bilo cega(osim kad se krste naravno).
Ja tako nesto nikad cuo nisam niti sam ikada upoznao nekog a da je taj od nekog to cuo.Zaista izrazavam sumnju da su nasi preci uopste podizali u vazduh tri prsta i ako zanemarimo 90te godine i masovnu upotrebu toga,sva ostala objasnjenja da je to nesto nase iz davne proslosti mi lici na neku domastanu istoriju.Moguce je da gresim ali sam posao od proste cinjenice da bi neki deda u Srbiji valjda,ako ne znao,ono bar cuo za to od svog dede itd.
Zakletva sa podignuta tri prsta je klasicna germanska stvar,imaju takve spomenike na sve strane sirom Svajcarske i Austrije.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 12 Sep 2018 09:09
|
offline
- Recce
- Stručni saradnik foruma
- Pridružio: 18 Apr 2011
- Poruke: 6367
|
Krusarac ::Ovde na forumu nas ima i starijih i mladjih,jer moze iko da se seti da je bilo kada od nekog svog pra ili cukun dede ili od bilo kog starca ikada cuo da su podizali tri prsta u vezi bilo cega...
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 12 Sep 2018 09:33
|
offline
- Kos93

- Legendarni građanin
- Pridružio: 11 Sep 2007
- Poruke: 7609
|
Мислим да су три раширена прста настала 9. марта када је Вук Драшковић набрајао три захтева и викнуо да треба да се испуне сви, и онда је маса дигла исто три прста и почела да виче сви, сви, сви. То се после примило код народа масовно пошто се у истом периоду у целој источној европи дизала два раширена прста (викторија) а нама је опет тај поздрав био омражен зато што су га користили хрвати и албанци на својим демонстрацијама. После су се три прста омасовила на ратиштима као некакав српски поздрав.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 12 Sep 2018 09:57
|
offline
- zixo

- Legendarni građanin
- Pridružio: 27 Sep 2006
- Poruke: 23212
- Gde živiš: Beograd
|
Скоро прочитах да се староверци у Русији крсте са два прста.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 12 Sep 2018 22:52
|
offline
- ssekir75
- Legendarni građanin
- Pridružio: 16 Jun 2010
- Poruke: 3189
- Gde živiš: bela crkva banat
|
Kos93 ::Мислим да су три раширена прста настала 9. марта када је Вук Драшковић набрајао три захтева и викнуо да треба да се испуне сви, и онда је маса дигла исто три прста и почела да виче сви, сви, сви. То се после примило код народа масовно пошто се у истом периоду у целој источној европи дизала два раширена прста (викторија) а нама је опет тај поздрав био омражен зато што су га користили хрвати и албанци на својим демонстрацијама. После су се три прста омасовила на ратиштима као некакав српски поздрав.
тачно тако.
|
|
|
|
|
|