Ubijen Osama Bin Laden

14

Ubijen Osama Bin Laden

offline
  • Pridružio: 27 Jan 2010
  • Poruke: 86

Jedan šugavi vehabija manje.



online
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37728
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Ovaj SEAL tim je izgleda najbolja i ujedno najsmotanija specijalna jedinica američke vojske - ni ovu akciju nisu mogli da izvedu bez rušenja helikoptera....

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]




Citat:Pakistani soldiers remove the wreckage of a helicopter covered with it tarpaulin from a compound, where locals reported a firefight took place overnight in Abbotabad, located in Pakistan's Khyber Pakhtunkhwa province May 2, 2011. Al Qaeda leader Osama bin Laden was killed in a firefight with U.S. forces in Pakistan on Sunday, ending a nearly 10-year worldwide hunt for the mastermind of the Sept. 11 attacks. Obama said U.S. forces led a targeted operation that killed bin Laden in Abbotabad north of Islamabad.



offline
  • Pridružio: 10 Feb 2010
  • Poruke: 3824

A što prezident sedi u ćošku, Ruzvelt nikad nije sedeo u ćošku.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 114002





Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • N-60  Male
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 28 Jul 2006
  • Poruke: 313
  • Gde živiš: Titograd

RJ ::Ovaj SEAL tim je izgleda najbolja i ujedno najsmotanija specijalna jedinica američke vojske - ni ovu akciju nisu mogli da izvedu bez rušenja helikoptera....

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]




Citat:Pakistani soldiers remove the wreckage of a helicopter covered with it tarpaulin from a compound, where locals reported a firefight took place overnight in Abbotabad, located in Pakistan's Khyber Pakhtunkhwa province May 2, 2011. Al Qaeda leader Osama bin Laden was killed in a firefight with U.S. forces in Pakistan on Sunday, ending a nearly 10-year worldwide hunt for the mastermind of the Sept. 11 attacks. Obama said U.S. forces led a targeted operation that killed bin Laden in Abbotabad north of Islamabad.

Ajde leba ti kakve veze SEALs tim ima sa rusenjem helikoptera? Svoju obucenost su pokazali a za helikopter treba pitati pilote i eventualno one koji su ga odrzavali. Inace pominje se da su piloti iz 160th SOAR koji se racunaju u najbolje narocito za teske terene za manevrsinje.

offline
  • Pridružio: 23 Dec 2006
  • Poruke: 12669

Kantastrofa ::
Ovo je ta slika pracenja "direktnog prenosa utakmice"
Inace SEAL tim nije bas i bio najbolji izbor koji su imali i malo je falilo da sve zavrsi kao napad na Teheran koji su, koje slucajnosi isto oni izvrsavali.


Ala se usukala "ratna soba"



Mr. Green

offline
  • Pridružio: 29 Avg 2007
  • Poruke: 732

Jbt,ne budite takvi hejteri.Pricamo o vrhunskoj vojnoj jedinici.Medju top 5 u svetu.Treba imati muda,pa preleteti pola tudje drzave,cije stanovnistvo je neprijateljski nastrojeno.u najvecoj tajnosti.Znaci,bez podrske apaca,aviona i ostalog.Zatim,upasti u objekat za koji znas da je dobro branjen.I sve to izvesti uz 4 zrtve na protivnickoj strani,od kojih je jedna primarni cilj. (Ako je ova zvanicna verzija tacna)
Za sve ovo im mozemo samo iskreno skinuti kapu.
A sto se tice helikoptera.Pa nije pilot svemoguc,pa da leti sa helikopterom koji je pogodjen,ili kod kog se nesto pokvarilo.Uostalom,i da jeste pilot kriv,to nista ne govori o sposobnosti i obucenosti 10 ljudi koji sede iza njega.

online
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37728
  • Gde živiš: ovalni kabinet

N-60 ::
Ajde leba ti kakve veze SEALs tim ima sa rusenjem helikoptera? Svoju obucenost su pokazali a za helikopter treba pitati pilote i eventualno one koji su ga odrzavali. Inace pominje se da su piloti iz 160th SOAR koji se racunaju u najbolje narocito za teske terene za manevrsinje.


Problem je u tome što niko nikad za zasluge ne pominje pilote i osoblje koje učestvuje u planiranju akcije već su uvek specijalci u prvom planu - SEAL tim je samo egzekutor i oni se jedini pominju, svi ostali ostaju u senci.
Ovim helikopterom prevozio se deo SEAL tima - boli me k*... ko je upravljao njim. U njemu su bili "specijalci" SEAL-a.
Gde god oni poture svoju njušku nikad ništa ne ide kako treba pa tako i u ovom slučaju - baksuzi ostaju baksuzi.

toliko o tome.

Inače, i Hitleru su saopštili da je ubijen Bin Laden Smile

offline
  • Pridružio: 29 Avg 2007
  • Poruke: 732

Nego,najveca nedoumica meni oko svega ovoga je sama ta gradjevina.Ne mogu da verujem da su ulozili milion u gradnju,a nisu smislili ne jednu,nego dve-tri izlazne strategije u slucaju ovoga.Pa nisu valjda mislili da je siguran iz zida od tri metra i to je to.OVo mi je nekako amaterski odradjeno.Mislim na citavu operaciju skrivanja.I na kraju,jos jedan dokaz da se u danasnjem svetu sa gomilom pratilaca tesko moze neko sakriti.Najbolji nacin koji sam video je bio Karadzicev.Utopiti se u masu,promeniti identitet i ziveti neki drugi zivot.Pa dok traje.A trajalo je duze nego Osamino skrivanje.

offline
  • Pridružio: 20 Feb 2008
  • Poruke: 446

TOP GUN ::Napada ne Teheran je radio Delta Force(koji je tada bio nov) i propao je zbog "pouzdanosti" helikoptera i nekih drugih faktora. Jbt kad ti od 8 helikoptera koji samo treba da te prevezu od tacke A do tacke B odustane 2 zbog toga sto nemogu da se navode kroz pescanu oluju(jedan se slupa), jedan jos ostane pokvaren, ... Onaj sto se slupao sa C-130 je greska pilota. I ovde im je od 3-4 jedan opet riknuo pa su ga unistili. Da li to mozda nesto govori o tehnici...
Tacno tako. SOAR je stvoren bas zbog Teheranskog incidenta a u njemu su ucestvovale Delte. Sestice su stvorene tu negde oko ovog dogadjaja i NISU ucestvovali u spasavanju. Izvinjavam se zbog zabune koju sam stvorio.

Inace, akcija je verovatno trajala oko 40 minuta tako da je devgru i baksuzan kao Gospodin Bin, ipak su imali premalo vremena da uprskaju stvar.

Helihopter je vrlo verovatno pao zbog sloma uzgona a ne mehanicke greske ili napada sa zemlje.

Kuca u kojoj se nalazio Osama je izgradzena pre 2005 godine sa samo jednom namenom i to da se on licno zastiti od moguceg napada a unutrasnji raspored je skoro kao lavirint.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1134 korisnika na forumu :: 146 registrovanih, 12 sakrivenih i 976 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 33 bren, 9k38, A.R.Chafee.Jr., A3C, AirSremac, airsuba, ALEXV, alternator, ArchaBasha, Ares12356, Arhiv, AS, Asparagus, Asteker, Avalon015, Ba4e, BaneM75, Bo96, Bob.Rock, BOOM COMPANY, boxbole, Brot, brufen, celik, Cirkon, Colt D, comi_pfc, croato, Czrweni, d.arsenal321, Dannyboy, Dare, dekan.m, Deki Duga Devetka, deks, deLacy, Demi87, Dimitrise93, djboj, Djokislav, djonsule, DM1994, DonRumataEstorski, Dragon Order, drimer, DrNeoCortex, dros, dskrlec33, dusan2022, dusanobr, Džekson, Electron, fijufijukrozkapiju55, g_g, Gall, Gitzherai, glados, Glavonja049, gregorxix, GveX, Helket, HogarStrashni, HrcAk47, igorkozar83, ILGromovnik, indja, ivanR164, jaeger, Jeremija98, Jester, kinderpingvin, KizJ, klepesina, kunktator, kuntakinte, kybonacci, Lance Guest, LeGrandCharles, leptirleptir, Lošmi, M74AB3, m94j, Maki1981, maksi007, marewfc, Marko Marković, mercedesamg, mexo, mile79, MiljanXD, MILO-VAN, mm1811, momcilob55, Mr. Majevica, nenomir, niksa517, nixos, nuke92, ObelixSRB, OgnjenMitric, OldKresoje, Orc, Orijen, ozzy, pein, Petrusci, Polifon, proka89, radza1, raketaš, Remarqe, RJ, Rok A Bit, S-lash, s0ne, sabros, Sami_1ali, sasakrajina, sekretar, sistem22, Sky diver 29, SlaKoj, Smiljke, Sonic, sonico, Stevan2026, stevanito, strn, Tandrkalo, Tanjagre, tritonus, v82, Valter071, VaRvArI 85, vazduh, Vlada78, VP6919, Wehicle, wolverined4, xAlex2, YugoSlav, Zec, Zjmc, Zoran1959, Zorge, šumar bk2