Borbeno vozilo pešadije CV-90

3

Borbeno vozilo pešadije CV-90

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29320
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Možda se CTA jednom nađe na CV 90, dotle L70 može dosta toga da odradi sa APFSDS i 3P municijom.







Mora se priznati da obavlja spektar zadataka koje ne mogu ni spareni 100+30mm(nedostatak savremenog upaljača). APFSDS municija L70 probija bok svakog tenka, dok Bastion nemože probiti čelo ni jednog savremenog zapadnog tenka- čemu onda komplikacija.
Rusi su i sami uvideli univerzalnost jakih srednjih topova tako da rade na usavršavanju topa i municije 57mm.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 05 Apr 2009
  • Poruke: 3842
  • Gde živiš: JAGODINA

Preleteh preko teme, možda je neko već spomenuo... Ali trenutno sam baš u žurbi!
Da li CV90 sa topom 105mm može da poveze i onih 7 vojnika kao standardno borbeno vozilo pešadije???



offline
  • Oscar  Male
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 06 Maj 2010
  • Poruke: 807

^Citat:The CV 90105 TML has a crew of four consisting of commander, gunner, loader and driver. In addition, three or four infantrymen can be carried in the rear troop compartment, which is fitted with a large door.
Znaci upola manje iskrcno odeljenje.

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet



offline
  • Kibo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 03 Okt 2007
  • Poruke: 7461
  • Gde živiš: gde i mnogi Srbi pre mene

Ova sara je super za grad, kamenjar i zimu. U zelenisu nije bas pozeljna. Naravno, vozilo je ekstra, ali cena, mnogo je to kume ...

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113963

Danci-CV-9035DK

offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16327
  • Gde živiš: Lublana

Nov model CV90 sa 40 mm CTA topom.


offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113963

Citat:BAE has tested its new Adaptiv ‘invisibility cloak’ system on a CV90120 armored vehicle; the system appears particularly effective in infra-red mode.



BAE Systems Conjures Up Invisibility Cloak

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Artiljerac
  • Pridružio: 07 Nov 2009
  • Poruke: 3113


s bilom

offline
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7400

Napisano: 06 Sep 2011 19:46

Instalirali su mu PT - rakete. Sad je kompletan.

Dopuna: 06 Sep 2011 19:50

Mada, kad malo bolje razmislim, te PT - rakete, hm, BVP - vs tenk, čak i za samoodbranu je riskantno. Možda ima smisla što PT - rakete nisu instalirane u prvobitnim varijantama. Takođe nije rentabilno gađati sa PT - raketom jeftinu vatrenu tačku.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 3658 korisnika na forumu :: 93 registrovanih, 10 sakrivenih i 3555 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 04bokibole, 9k38, Akiro, Apok, bankulen, blue, bokicacar, borya90, brandža84, Bubimir, C-Gun, Car89, Cigi, Comyymoc, curiosity, cuvarkuca, darkkran, dekan.m, djonsule, Djota1, DJUNTA, Dolinc, DonRumataEstorski, Dovla 1980, Džekson, Flanker-G, galijot, geo.dule, Giskard, Glavonja049, Grebostrek, Hans Gajger, ikan, Ilija84, Ir, jalos, Jaz, JK, JOntra, K a s p e r, K2, Karaula, kori, Kruger, Lance Guest, LostInSpaceandTime, lukac, marko308, Mihailo Gazdić, miki kv, Milan A. Nikolic, milenko crazy north, miljannis, MILO-VAN, milos97, mirkoro, mishkooo, momcilob55, pablojepao, Papadubi, Parker, PenzosGSP, Permaldar, pirke96, pobeda, porticco, raptorsi, Ray1973, repac, Ripanjac, rovac, Sale0501, saputnik plavetnila, sekretar, shiro, skok, Smiljkovich, Sone0883, T55, tanakadzo, Tvrtko I, v82, vathra, Vica1958, Vlada1389, Vlada76, Vladoj, vrgudinac, Witcher, wolverined4, Zastava, Zorge, Đurđevdan