Borbeno vozilo pešadije CV-90

8

Borbeno vozilo pešadije CV-90

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33465

djox ::Norvezanima isporuceno 12 CV90


Evo ga, sipa ga u metu 1/1... Samo mi nije jasna ovakva putanja leta granate, kao haubica ?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29320
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Toni ::
Evo ga, sipa ga u metu 1/1... Samo mi nije jasna ovakva putanja leta granate, kao haubica ?

Bacač granata 40mm na tureli.



offline
  • jazbar 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 28 Dec 2009
  • Poruke: 16329
  • Gde živiš: Lublana

Dobro si primetio, prilično impresivan domet i preciznost granata bacača.

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33465

Estonija kao dopunu uz onih 44 CV-90 od Holandije nabavila 35 hodnih delova od Norvezana za 695 000 evra + transport, dzaba. Napravice na bazi njih razna vozila za podrsku.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 21 Jul 2008
  • Poruke: 10454

Ova RCWS je komicno visoko postavljena.

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33465

Svedjani remontuju i modernizuju, ali ne pise za koliko para

Citat:The Swedish government has awarded BAE Systems a contract to refurbish 262 Combat Vehicles 90 (CV90) for the Swedish Army. The company’s work will include refurbishing the chassis and upgrading the vehicle’s survivability and turrets, as well as enhancing combat system performance. Together, these efforts will help increase the vehicles’ lifespan in support of Army capabilities.

Citat:The Swedish Army has a fleet of 509 CV90s

Bice viska ?

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 114002

Estonci u oktobru ocekuju prvu isporuku od 14 CV90

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 114002

Ponuda za kengure
CV90 Infantry Fighting Vehicle Makes Australian Debut
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 114002

Danci modernizuju
BAE Wins Contract to Upgrade Danish Army CV90s
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 114002

djox ::Estonci u oktobru ocekuju prvu isporuku od 14 CV90
Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


Stigli su
Citat:The first dozen of Infantry Fighting Vehicles CV90 arrived to Estonia
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 5039 korisnika na forumu :: 123 registrovanih, 9 sakrivenih i 4907 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, 9k38, A.R.Chafee.Jr., Abebe Bikila, AK - 230, annon, Apok, Ares12356, bankulen, bobo85, bokicacar, Bombarder, Bozjidar87, braca57, brandža84, branko87, brufen, BrusLi, BSD, Bubimir, Burovnyak, Bvp, casual03, cenejac111, Chileee, Ciri1994, Cirkon, cvrle312, Dare, davorb, deki1001, desmeki, Df410, doktor097, dolinalima, Dovla 1980, Dragon Order, dulleo, dusanobr, Dvojac005, Dzambas, Dzoni70, Džekson, elviper2, Feller, GeoM, goran.vvv, Grebostrek, Hitri, Igritelj, ivan1973, Ivoo, Jager715510, Jaxupa, Jeremiah, Jester, jodzula, Kaponi, klepesina, komenski, komsija1, konstruktor, Krusarac, lanishtefm, LeGrandCharles, lima, Lucky 6, M74AB3, m94j, madza, Marko Marković, MB120mm, Medojed, mercedesamg, Metanoja, mexo, Miler88, MilosKop, moldway, momcilob55, nebkv, nebojsag, nenomir, Nikola9223, Nikoletina Bursac, nixos, Novakomp, ozz, ozzy, padamacki, Papadubi, pavlo, pein, Piicoki, ping15, PITT, pristinski korpus, proka89, royst33, s0ne, sabros, Savkec, sekretar, Sharpshooter, shlauf, Sirius, Sićko, Sky diver 29, sonico, Spinosa, Srle993, StankoVrankovic, stegonosa, tmanda323, Troja, VekiJ, W123, Wehicle, wolverined4, XBMC, Xland, Zmaj Tolak, Zoran1959