Borbeno vozilo pešadije M-80

351

Borbeno vozilo pešadije M-80

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 21692

Napisano: 13 Sep 2025 8:49

2T5 pokusavaju da nateraju. Rezultati su za sada mrsavi i verovatno ce i ostati mrsavi.

Dopuna: 13 Sep 2025 8:52

dusanobr ::Pa naravno da to što ih sami prizvodimo,

2T5 nije u proizvodnji

Citat: i što imaju domet od 5km
Za sada na papiru.

Citat:, i probijaju 1000mm homogenog čelika
U teoriji. Realnije je nesto manje. I dalje OK, ali 1000 je... bas onako broj, lep, okrugao, pa da narodu bude milo.

Citat:Sistem bolji od TOW, što ga ne bismo ugradjivali?
TOW je sistem iz 1971. (Maljutka iz 1963.) i niko ga danas ne ugradjuje na nova i modernizovana vozila koja ga vec nemaju.
PS. TOW je proizveden u bog te pita koliko komada i pouzdano radi od pocetka '70ih. 2T5... pa jos ne, ali samo sto nije, veruj mi brate...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 29 Avg 2011
  • Poruke: 5460

Da ne pricamo da od stare maljutke nije ostalo skoro nista u 2T5, tako da se postavlja pitanje sta je uopste poenta celog projekta. Razumem modernizaciju postojecih sa novim bojevim glavama i novim sistemom vodjenja, jer im se znacajno dize upotrebljivost, a ima ih mnogo. Ali ceo ovaj projekat sa 2T5 od pocetka je jako cudan. Plus moj neki licni utisak kada sam pricao sa ljudima iz VTI koji su radili ili rade na tom projektu, tokom sajma i raznih prikaza je bio da ni oni sami nisu odusevljeni sto uopste rade na tome.



offline
  • Pridružio: 14 Mar 2017
  • Poruke: 2831

Baš naprotiv, ostalo je ono najgore, kilav motor sa mlaznicama sa strane. A sad je i dupliran, pa sad izgleda ko da gađaš sa Lunom.

offline
  • boksi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 7912

Treba da završe onu NOVA raketu po meni

offline
  • Pridružio: 02 Avg 2008
  • Poruke: 8030

NOVA je super iako nije za ove potrebe. Mislim kapiram, racunaju da ce solidno da se proda 2T5 kao jeftini naslednik Maljutke. Ali ako mozes da zavrsis naslednika Bubara do 3km ili nešto jače i da ga zavrsis i ispitas za dve godine, pa ofarbaj ga u zeleno, nazovi ga Maljutka 3000 i teraj. Ovako ni vamo ni tamo i tako godinama... Nije da i EDEPRO nema poneki projekat koji su mogli da izguraju sa VTI. Ali gomilu projekata ovakvog tipa uporedo završiti nema šanse dok je sama 2T5 ipak značajno ulaganje u nešto što nema perspektivu čak i da proradi kako je zamišljena. Ona je kraj svih krajeva te koncepcije.

offline
  • Pridružio: 10 Jun 2008
  • Poruke: 4604

Ta crna kutija, da li je to optika ili antena za daljinski upaljac? Malo mi je cudno da se stavi optika na sam top Confused

Vidim i btr je dobio istu kutiju

Nepopravljivi ::Lepe vesti, 10 komada BTR80 sa lepo uklopljenim oklopom, sredstva veze takodje instalirana kao i nova optika na kupoli (vidi se nova crna kutija), a sama cev topa 30mm je izgleda bolje stabilisana dodatkom. Nema kamera za situacionu svesnost.

Moja fotka:

offline
  • boksi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 7912

offline
  • Pridružio: 23 Feb 2025
  • Poruke: 192

Deluje mi da ova kupola jos nije zavrsena. Jos ima da se dizajnira.
Najvece pitanje je zasto su lanser Maljutki prebacili na levu stranu kupole.
Da li ce nesto stavljati na desnu stranu kupole, i ako hoce sta?

offline
  • Insan 
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 12 Okt 2015
  • Poruke: 1925

Medojed ::Deluje mi da ova kupola jos nije zavrsena. Jos ima da se dizajnira.
Najvece pitanje je zasto su lanser Maljutki prebacili na levu stranu kupole.

Da li ce nesto stavljati na desnu stranu kupole, i ako hoce sta?


Mozda jos jedan par Maljutki, ma daj 5 Maljutki ko je bre sirotinja Mr. Green Mr. Green

offline
  • Pridružio: 23 Feb 2025
  • Poruke: 192

Dal vidite ovde negde na ovoj novoj kupoli mitraljez PKT?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1190 korisnika na forumu :: 15 registrovanih, 0 sakrivenih i 1175 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 15204 - dana 01 Feb 2026 12:26

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 33 bren, bbrasnjo3, bobomicek, branko7, dekir, draganl, goxin, knutveliki, Kontrausluga, pinci01, PrincipL, Saša31LPB, ShurikSST, Tas011, zziko