Borbeno vozilo pešadije M-80

356

Borbeno vozilo pešadije M-80

online
  • Pridružio: 23 Feb 2025
  • Poruke: 301

Koji tip municije ce da koristi Zastava M12 na BVP-u?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Night 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 15 Mar 2025
  • Poruke: 3

Sve je preskupo, pa i 3-4 milijarde za rafale Smile Ali da li zapravo znamo koliko je to skupo, odnosno kolika je jedinična cena po jednoj lance kupoli? Doduše, u svetlu nove saradnje s Izraelom, možda lokalna proizvodnja Samson mk. 2 nije van pameti. Ovo sve pod pretpostavkom nekog višedecenijskog procesa modernizacije, uz saradnju sa nekim strancima, pošto nešto sumnjam u naše kapacitete mimo integracije spolja nabavljenih komponenti.



offline
  • Pridružio: 12 Jan 2006
  • Poruke: 3314
  • Gde živiš: Gde ja zivim...

Постављено поодавно у тему о шемама, али није лоше да се подсетимо.

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22302

Medojed ::Koji tip municije ce da koristi Zastava M12 na BVP-u?
U kalibru 30x173mm moze da ispaljuju svu municiju koja se koristi za isti.

online
  • Pridružio: 23 Feb 2025
  • Poruke: 301

Dobro to, ali ako top nema dvostruko hranjenje municijom, onda ce se skoro uvek koristiti samo jedan tip municije. Na Originalnom M-80 to je HE-T. Pretpostavljam da ce i na M12 biti uvek koriscen HE-T.

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22302

Mislim da se standardno u redenik za M-80 slaze TF, TFZ i pancirna, 2:1:2, ako se ne varam. Pa se dejstvuje "mesavinom" na sve mete.
I kod dvostruko hranjenih topova se u jednom redeniku cesto mesa vise vrsta srodne municije, najecesce TF i TFZ u jednom, dok se jedan redenik cuva za pancirnu/potkalibarnu.

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39716

Bojane kolika je realna potreba u našem okruženju za potkalibarnom ajde pancirna je nekako standardna međutim potkalibarna Question
BVP ima PORS pa iz zasede sa relativno bezbedne daljine može da dejstvuje po nekom tenku ili utvrđenoj tački.

offline
  • Pridružio: 24 Maj 2005
  • Poruke: 4109
  • Gde živiš: Beograd

Ovo se dezintegrisalo kao da je u pitanju maketa. Ko može neka potvrdi da li je ovo M-80A:
Citat:Uništenje jugoslovenskog BMP M-80A ukrajinske vojske pogotkom, verovatno 152mm vođenim projektilom 3OF95 "Krasnopol-M2", severoistočno od Konstantinovke.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 05 Mar 2025
  • Poruke: 225

Malo je verovatno da su pravili makete M80. Premalo ih imaju da bi se cimali sa tim.

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20889


МУП РС

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 3030 korisnika na forumu :: 122 registrovanih, 8 sakrivenih i 2900 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 357magnum, 9k38, A.R.Chafee.Jr., Abebe Bikila, airsuba, AK - 230, amaterSRB, Apok, bokicacar, Bombarder, boromir, boxbole, Bozjidar87, braca57, brandža84, branko7, branko87, brufen, BrusLi, BSD, Bubimir, Bvp, carinko, casual03, cenejac111, Ciri1994, Cirkon, Comyymoc, Dare, davorb, deki1001, Df410, doktor097, dolinalima, Dragon Order, dule10savic, dusanobr, Dvojac005, Dzambas, Dzoni70, Džekson, eagle.rs, elviper2, Feller, GeoM, Glavonja049, Goksi95, Grebostrek, Hans Gajger, Hitri, Hyde, ivan1973, Jager715510, Jaxupa, Jeremiah, Jester, jodzula, Kaponi, kinderpingvin, klepesina, knutveliki, komenski, komsija1, konstruktor, Kozi-RS, lanishtefm, LeGrandCharles, lima, lord sir giga, M74AB3, madza, Marko Marković, MB120mm, Medojed, mercedesamg, Metanoja, mexo, Miler88, milimoj, moldway, momcilob55, nebkv, nebojsag, nenomir, Nikola9223, nixos, Novakomp, novator, ozz, ozzy, padamacki, panonski mornar, Papadubi, peho_atropin, Piicoki, ping15, pristinski korpus, proka89, royst33, s0ne, sabros, Savantije, Savkec, sekretar, Sharpshooter, Sirius, Sićko, Sky diver 29, sonico, Spinosa, Srle993, stegonosa, tmanda323, Troja, VekiJ, vidra1, Wehicle, wolverined4, XBMC, Xland, Zmaj Tolak, Zoran1959