Borbeno vozilo pešadije M-80

355

Borbeno vozilo pešadije M-80

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22301

Da li se zna da li je ikako povecana protiv-minska zastita?



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Shilok 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 10 Feb 2006
  • Poruke: 8

bojank ::Da li se zna da li je ikako povecana protiv-minska zastita?

Evo sta kaze General major Slavko Rakić (bez detalja kako osim sedista):
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Nevezano za protuminsku zastitu ima nedoumica oko povecanja snage motora,
VTI spominje koncanih 415KS, a po Rakiću povecanje je od 20% originalne snage ili 30% obrtnog momenta (oko 370 ks).
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



online
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20886



offline
  • Pridružio: 03 Nov 2009
  • Poruke: 5916
  • Gde živiš: U podrumu,mučim električara...

VRS

offline
  • Night 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 15 Mar 2025
  • Poruke: 3

Izvinjavam se ako je pitanje glupo, ali kakav je ovaj top od 30 mm u poređenju s topom od 30 mm na pumama/risovima ili onim od beše 25 mm na bredlijima?

offline
  • Pridružio: 14 Mar 2017
  • Poruke: 2898

Ok kad je pravljen (ni konkurencija nije bila nešto posebno još tad), dobre i napredne fore sa SUV na kupoli, ali dan danas je suboptimalan za besposadnu kupolu (previsoka brzina paljbe, taloži barutne gasove i garež po sklopovima besposadne kupole), a dvostrano hranjenje kategorički numemo da odradimo.

E da, i dalje nisu sto posto sigurni dal uopšte radi

offline
  • pein 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 09 Jan 2012
  • Poruke: 39701

Hrčak pa rekoše da šljaka al na maloj kedanci beše 100-200 granata u minuti sa jednog od TT zborova od pre koju godinu.
Tad valjda ne glavi. Mr. Green
Mislim da je neko na temi o Partneru preneo da su valjda vojnici zadovoljni sa preciznošću istog.

offline
  • Night 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 15 Mar 2025
  • Poruke: 3

Što me dovodi do sledećeg glupog pitanja: da li je fizički i tehnički izvodljivo montirati kupolu lance 2.0 sa wotanom 30 mm, ili čak 35 mm na M80?

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22301

Razne 30mm verovatno mogu barem po tezini.
35mm tesko.

offline
  • Pridružio: 15 Maj 2019
  • Poruke: 1863

Night ::Što me dovodi do sledećeg glupog pitanja: da li je fizički i tehnički izvodljivo montirati kupolu lance 2.0 sa wotanom 30 mm, ili čak 35 mm na M80?
Прескупо за 300 возила,зато се и иде на домаћи топ 30mm,јефтиније доста...

А 35mm неправимо муницију у нежелимо ланчани топ на струју а Оерликон потежи за видру...мада ми је 35mm најбољи универзални калибар...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1710 korisnika na forumu :: 119 registrovanih, 6 sakrivenih i 1585 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 33 bren, airsuba, Apok, Asteker, b_z_b, bbrasnjo3, bigbear, blejač, Bobrock1, Bojan85, Boris.A, BOXRR, bozomotika, branko7, burevesnik, Buzdovan, cenejac111, CHARLIE JA., Colt D, cvrle312, darkojbn, debeli, dekiau, deLacy, Dimitrise93, Djokislav, Djuza, DM1994, Dorcolac, Dovla 1980, Dragon Order, dule10savic, dulleo, Dzoni2412, Džekson, EVIDENTICAR, g_g, Georgius, Goksi95, Goxy1, gregorxix, iceburn, IQ116, Jager715510, jalos, jarovitt, Jeremiah, Jeremija98, Joint Chief, K a s p e r, Kajzer Soze, Korle, Kriglord, Krusarac, kunktator, kybonacci, lanishtefm, liki83, lima, LostInSpaceandTime, m94j, Macalone, Marko Marković, marko308, mauglibn, mercedesamg, mile.ilic75, milenko crazy north, Mićko, Moldovan, N.e.m.a.nj.a., Nepopravljivi, Nikola9223, Nikoletina Bursac, nixos, nuki1234, oganj123, OgnjenMitric, Opeshek, opt1, Orc, orjen, ozzy, proka89, Pururin, Pv123, Radio operater, Ray1973, Redred, Remain, repac, royst33, ruma, Rupert, s0ne, S2M, Sharpshooter, Sirius, skvara, tanakadzo, theNedjeljko, Tvrtko I, ulogovan, vaci, VanZan, Velizar Laro, vidra1, VJ, Vladoj, vpetrovic, vzd1389, Wehicle, XBMC, zeka013, zemljanin, Zoran1959, zrno, |_MeD_|, Žoržo