Tendencije razvoja savremenih tenkova

212

Tendencije razvoja savremenih tenkova

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2010
  • Poruke: 130

mean_machine ::Valjda su Rusi batalili Crni orao? To je bio privatni projekat fabrike koja bas ne stoji dobro tj. radila je T-80 cini mi se a ruska vojska se odlucila da tenkovske snage cine T-72 i njegove modifikacije (T-90) a T-72 i T-90.

Da ne idemo u OT ipak Crni Orao je samo bio prototip koji po nekim stvarima je bio i ispred danasnjih naj tenkova ali po nekim drugim stvarima je dosta zaostajao.

Eto da jos dodam za Kniks-a XK-2 crni panter ima battlefield management system.
Moderan tenk se ne moze zamisliti bez tog sistem. Kako Rusi stoje sa tim sistemom?

Nego jel neko cuo nesto o japanskom buducem tenku? Ja sam samo nesto naucuo i koliko sam shvatio posada je tu ako pade operativni sistem Mr. Green

P.S. XK-2 kazu Koreanci moze da funkcionise i sa jednim clanom posade(vozac) Shocked jer FCS ima radar koji bi zajedno sa IC i BFS odredio koje neprijatelj a vozac bi samo potvrdjivao metu.

OPASNI SU TI AZIJATI Smile
Sve je to nesigurno i neisprobano u borbenim uslovim poput abramsa,merkave......za sad je samo svilena pticica !!!!!!!!



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

Kanađanima isporučeno 20 modernizovanih LEOPARD 2 A4M CAN

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Pridružio: 22 Sep 2009
  • Poruke: 629
  • Gde živiš: planeta Earth

RJ ::Kanađanima isporučeno 20 modernizovanih LEOPARD 2 A4M CAN

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



ovi Kanadski idu pravo u misiju u Afganistanu , inace jos prosle godine Kanadjani su od Svaba trazili da im posude 20 -tak "Leoparda" za Afganistan
ima li iko podataka kao su se "Leopardi" pokazali u Afganistanu ?
koliko ih je izgubljeno ?
koliko su izdrzljivi na IED i RPG-e ?
znamo za Abramse u Iraku , (oko stotine unisteno )
a Leopardi ?

offline
  • Artiljerac
  • Pridružio: 07 Nov 2009
  • Poruke: 3113

pokazali se ok, koliko znam. Ali šta je Leo naspram starih RPG-a. U Iraku su imali i RPG-29, koji je odličan.

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2010
  • Poruke: 130

flyby68 ::RJ ::Kanađanima isporučeno 20 modernizovanih LEOPARD 2 A4M CAN

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



ovi Kanadski idu pravo u misiju u Afganistanu , inace jos prosle godine Kanadjani su od Svaba trazili da im posude 20 -tak "Leoparda" za Afganistan
ima li iko podataka kao su se "Leopardi" pokazali u Afganistanu ?Na IE
koliko ih je izgubljeno ?
koliko su izdrzljivi na IED i RPG-e ?
znamo za Abramse u Iraku , (oko stotine unisteno )
a Leopardi ?
Na IED nije nijedan tenk imun : ) sa time se dizu i zgrade u vis a ne tenkovi !!!!!!

offline
  • Pridružio: 29 Avg 2007
  • Poruke: 732

Interesantno mi je resenje modularnog oklopa na ovim Kanadjanima.Ovaj deo oko topa se dize zajedno sa cevi.Da li je to tako na svim novim varijantama i modernizacijama,ili su ovi Kanadjani izuzetak?Na ovom pored,na prvoj slici,vidim da nije tako.


offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 33452

Izraelci ce na vezbi prikazati u akciji sistem aktivne zastite Trophy na Merkavama MK IV Cool

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Zaboravio sam da stavim juce Razz Znaci danas je bila vezba.

offline
  • sebab 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 19 Dec 2007
  • Poruke: 4193

@VASTE

zavisi kakav je ied. imas ied napravljen od minobacacke mine, a imas i ied od bojlera od 100 kg. od ovog drugog nema odbrane.

@darios

dodatni oklop se okrece zajedno sa blendom topa.

offline
  • Pridružio: 29 Jul 2010
  • Poruke: 84
  • Gde živiš: Niš

Neznam dali se vodila rasprava o ovome ali izgleda da je T-95 otkazan, kao i Koalitziya-SV,BMD-4, Sprut-SD i BMPT.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 12 Jan 2010
  • Poruke: 130

sebab ::@VASTE

zavisi kakav je ied. imas ied napravljen od minobacacke mine, a imas i ied od bojlera od 100 kg. od ovog drugog nema odbrane.

@darios

dodatni oklop se okrece zajedno sa blendom topa.

Da samo sto se sad IED koriste i od preko 150 kg! Nema sta i oni napreduju. : )

Dopuna: 14 Okt 2010 17:15

sebab ::@VASTE

zavisi kakav je ied. imas ied napravljen od minobacacke mine, a imas i ied od bojlera od 100 kg. od ovog drugog nema odbrane.

@darios

dodatni oklop se okrece zajedno sa blendom topa.


Uostalom kad nameravaju dici tenk u vazduh sigurno planiraju koristiti ovaj drugi IED!

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1075 korisnika na forumu :: 64 registrovanih, 8 sakrivenih i 1003 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: acov34, alex71, AMX72, Asteker, AudioTehnica, bankulen, Belac91, Bozjidar87, CHARLIE JA., cifra, Cirkon, Crazzer, darionis, Djokislav, Djota1, dolinalima, Flanker-G, france93, gomago, goran.vvv, helen1, Helket, igorkozar83, Insan, Jeremiah, kaisarevic1, Kajzer Soze, Kalem, kunktator, Kvaka22, leopard83, lord sir giga, MaksicZoran, miki kv, milenko crazy north, MILO-VAN, Milometer, Mićko, mm1811, nebidrag, Nikoletina Bursac, nobutado, ObelixSRB, OKT, Orc, Papadubi, Pero, Posmatrac77OKB, Pv123, sasa87, savuni, Seeker, Smiljkovich, sony771, stegonosa, troki1971, Tvrtko I, v82, vathra, Velizar Laro, Vlada76, Vojkan Petrovic, Zec, Zoca