Tenk T-14 "Armata"

205

Tenk T-14 "Armata"

offline
  • boksi  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Jun 2008
  • Poruke: 8017



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 114002



offline
  • Pridružio: 04 Jul 2009
  • Poruke: 42

Ima logike da tako izgleda bez limova. Samo bočne ploče nisu kose ni malo? I po ovome izgleda da je kupola slabo oklopljena? Ona je znatno manja,ali je višlja nego kod T-90? Verovatno zbog mehanizma za punjenuje topa koji je drugačiji...? Previše pitanja,premalo odgovora. U principu,čudna koncepcija. Za sada...

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22302

Kupola je visa jer je trazeno minimum 8 stepeni negativne elevacije topa + potencijal za 152mm sa istom negativnom elevacijom.

Zakosen oklop na bokovima kupole danas jako malo znaci. I na celu kupole, pogledaj T-90A bez ERO-a, kocka, kocka, kockica.

offline
  • Pridružio: 07 Jul 2009
  • Poruke: 431

top 152mm če imati olučenu cijev il neolučenu, kave su cjevi stavljali na ranije projekte

offline
  • Pridružio: 18 Jan 2012
  • Poruke: 634
  • Gde živiš: Split

Armata kao da traži veći top Very Happy

offline
  • Neimar i savremeni farmer.
  • Pridružio: 24 Nov 2010
  • Poruke: 12167
  • Gde živiš: U sremu voljenome...

_commandos_ ::top 152mm če imati olučenu cijev il neolučenu, kave su cjevi stavljali na ranije projekte

2A83 152мм топ који је резвијан за Т-95 има глатку цев, такође и топови који су развијани за све совјетске пројекте су имал иисто глатку цев..

offline
  • Pridružio: 09 Apr 2016
  • Poruke: 81

Može li mi neko od vas reći koje su najveće prednosti a koje mane ovog oklopnjaka?

offline
  • Pridružio: 03 Jul 2014
  • Poruke: 1051

Dok neprodje vatreno krstenje mozemo samo da spekulisemo.

Najveca prednost je bezposadna kupola,tj ''kapsula'' koja stiti posadu i nalazi se u telu tenka.

Istovremeno ona moze i da bude najveca mana tenka T-14,jer neznamo kako ce se ta koncepcija pokazati u borbi,pre svega zbog novog polozaja komandira tenka.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 114002

Napisano: 17 Jun 2016 18:55

Минобороны согласовало цену танков "Армата"

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Dopuna: 29 Jun 2016 21:21

Цена "Арматы" упала и отжалась

Arrow [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1289 korisnika na forumu :: 109 registrovanih, 11 sakrivenih i 1169 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: A.R.Chafee.Jr., Aleksej, amaterSRB, Ares12356, Arhiv, Bgorando, Boskovic, Bosnjo, bounty hunters, branko7, branko87, BSD, burevesnik, Buzdovan, carinko, Centauro, Cicumile, cikadeda, cvrle312, d.arsenal321, dekan.m, Deki Duga Devetka, desmeki, djboj, dmarx1, doktor097, Dorijan Grej, Džekson, Ezbuck, fijufijukrozkapiju55, france93, g_g, GH69, Glavonja049, goxsys, Great White, GveX, iceburn, Incognito, Iskander, jon istvan, Jozo74, Južnjak, Karaula, Khaless, kinderpingvin, kinez88, klepesina, Kobrim, kolle.the.kid, komenski, Kozi-RS, kybonacci, Lep1na, Lester Freamon, Lucije Kvint, m94j, MarijaC84, Marko Marković, markusx, maxim_von_burdengate, mean_machine, Medojed, mercedesamg, mikidragi, mikrimaus, Milan1996, milenko crazy north, Miler88, Milovan Dinic, mm1811, Moldovan, moldway, nevjerna beba, nuke92, OgnjenMitric, OldKresoje, pein, Piani Jazzer, PitterBg, posmatrac300, Radoslava, Raso75, ruma, S-lash, Sale0501, Sass Drake, Sirius, Slingshot, Sonic, sonico, spalev, spikespiegel832, stegonosa, suton, synergia, t.e.m.p.l.a.r., Titan, tomigun, umpah-pah, vaci, vazduh, Vlada78, Vlado82, Volfero, vrgudinac, Zmajac, Zoran1959, 79693