Tenk T-62

10

Tenk T-62

offline
  • RJ 
  • SuperModerator
  • Gavrilo Milentijević
  • Komandir stanice milicije Gornje Polje
  • Pridružio: 12 Feb 2005
  • Poruke: 37727
  • Gde živiš: ovalni kabinet

T-62 i britanski Chieftain




Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 14 Apr 2014
  • Poruke: 1500

Имали су сличну дебљину оклопа?



online
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7401

Iscepaše irački T 62 iranske Čifove tokom njihovog makljanja, odnosno pokušaja Iranaca da vode tenkovsku bitku. Sad jesu li bili pogrešni taktički postupci, močvaran teren, preteški i zaglavljivi Čifovi sa nervoznim bokserom pozadi ko će ga znati. Sa druge strane, T 62 em je radio dobro, em je bio shvatljiv Iračanima, em je imao top po mjeri "zapadnjaka".

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20883

Што јес' - јес'..

..Operation Nasr
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22299

mikrimaus ::Имали су сличну дебљину оклопа?

Ali je Chieftain imao bolji nagib. Za T-62 je Chieftain bio veoma zeznut protivnik u slucaju ispravnog koriscenja. Posto su Iranci "usrali motku"...

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20883


[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 14 Apr 2014
  • Poruke: 1500

А ко има бољи топ?

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20883

offline
  • Pridružio: 31 Dec 2011
  • Poruke: 22299

Napisano: 20 Apr 2016 15:03

VJ ::
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


Leva nije proboj. Ima u knjizi Rob Griffin-a jos dosta malo poznatih slika pogodjenih.

Dopuna: 20 Apr 2016 15:06

mikrimaus ::А ко има бољи топ?

Chieftain, sto je nebitno jer je T-62 mogao biti probijen 105mm topom.

offline
  • VJ 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 16 Apr 2014
  • Poruke: 20883

А што је много помогло Иранцима да их Ирачани добију са мањим бројем Т - 55 и Т - 62.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 891 korisnika na forumu :: 34 registrovanih, 0 sakrivenih i 857 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Andy, awathorn, Borski1977, Citalac, comi_pfc, djonsule, Dvojac005, Georgius, GrammaticalAnalysis, GT, HawX, istina, J - 6, jalos, Jozo74, kljift, Kriglord, Laluvr, LjubisaR, Lucky 6, marsi, Medojed, Raso75, rednap, Rogan33, Romibrat, scimitar19, Steeeefan, Topaz9, tritonus, Tvrtko I, ulogovan, vlada035, Zastava