Tenk T-62

4

Tenk T-62

offline
  • kljift 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Okt 2009
  • Poruke: 7399








T 62 u valjda D varijanti u Avganistanu. "Veteranski" primjerci obično su sa zadnje strane kupole obmotani gusjenicom.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 13842

lav ::U principu T-62 i jest T-55 prerađen pod top 115mm. Razlike između njih se mogu porediti sa razlikama između Američkih M-60A1 i M-60A2 ili M-1 i M-1A1.
Ne bih se složio. Ako bi se govorilo o razlici onda pre između M-48 i M-60, a ne samo dve verzije M-60. Iz nekog raloga na T-55 nije stavljen top većeg kalibra.

Evo zanimljiv primer gde je zamenjen top.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



offline
  • Kos93  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 11 Sep 2007
  • Poruke: 7609

Први прототипи тенка Т-62 су биле уствари тенкови Т-55 са побољшаним топом, али је после установљено да је купола Т-55 премала за већи топ, те је урађена нова купола, а затим и веће тело. Т-62 је и степен између тенкова Т-55 и Т-72.

offline
  • lav 
  • Super građanin
  • Pridružio: 13 Sep 2011
  • Poruke: 1061

Baš tako. T-62 i T-72 su razvijeni u Njižnjem Tagilu (Ural), T-64 i verzija T-80UD u Harkovu (Ukrajina), a T-80 u Lenjingradu. Harkovci su pedesetih radili na potpuno novom projektu koji je doveo do T-64, a Uralci su usavršavali T-54 i dobili T-55 i kasnije T-62. Daljim razvojem te linije, ali i pozajmicom nekih rešenja sa T-64 i nekim novim rešenjima nastao je T-72.
U Ruskoj literaturi sam čitao da je često odnos između raznih konstruktorskih biroa bio ''napet'', bilo je krađa rešenja, raznih spletki i podmetanja. Možda je i to uticalo na šarenolikost Sovjetcke tehnike i to ne samo tenkova.
Neću dalje, udalji se daleko od teme.

offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113845

Egipcani

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 13842

Prva slika sa topom 105mm.

offline
  • Pridružio: 10 Feb 2010
  • Poruke: 3824

Dobar video.

offline
  • Oscar  Male
  • Počasni građanin
  • Pridružio: 06 Maj 2010
  • Poruke: 807

Omsk 2011


offline
  • Pridružio: 23 Nov 2010
  • Poruke: 113845

Napisano: 12 Okt 2011 13:20

Egipcani



Dopuna: 01 Nov 2011 11:15

Sirija

offline
  • Pridružio: 23 Apr 2011
  • Poruke: 1358
  • Gde živiš: Brcko

Dobar je ovo tenk a Rusi su pametni cuvaj sve ko zna kad ce ti zatrebat a ne kom rezi t 55 , prage unisti i masu druge tehnike dal Rusi imaju i t 34 u rezervi .

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 3654 korisnika na forumu :: 51 registrovanih, 5 sakrivenih i 3598 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: _Rade, advokat84, AirSremac, Apok, bokicacar, BSD, Buzdovan, Civa, Colt D, Daba75, Dioniss, draganca, Draganeli, DragoslavS, dskrlec33, esx66, foka106, Folkstar, goran.vvv, gzoki, igorpet, Još malo pa deda, K-1A, kihot, Kobrim, Kruger, lacko, Laske, M74AB3, MILO-VAN, OKT, Orc, Phaeton, pirke96, Prometeus, Pururin, S.Palestinac, S2M, sap, sasovsky, Shinobi, skok, stefan95, suton, tm, Valter071, vidra1, VJ, Vojkan Petrovic, vuksa72, Zemunikola