Oduvek ste hteli da znate, a niste imali koga da pitate

422

Oduvek ste hteli da znate, a niste imali koga da pitate

online
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27328
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Citat:VP6919
Bravo Siriuse....lepo si se setio fenomenalne pesme iz serije "Moskovska saga"....:

Хвала друже! Драго ми је да је неко препознао. Иначе, ту мелодију имам у мобилном телефону. Zagrljaj

ПС

Према причама, изгледа да је ''Маршал Тито'' у Скопљу била највећа. Међутим, уопште узевши касарне у ЈНА су биле врло комотне по површини, хектари и хектари су у питању. Полигон, игралишта, писта, зграде, парковски простор, стајанке, магацини...Није се штедело. Што се простора тиче, мислим (и субјективно и објективно) да круг Гарде без конкуренције највећи. Од Гардијске улице и гардијског дома у Топчидеру , Плавог воза у Раковици до капије четири у Јована Мариновића код Железничке болнице на Дедињу...па горе, до Маршалата у Октобарске револуције 72. Велико брате па то ти је...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 03 Nov 2009
  • Poruke: 5916
  • Gde živiš: U podrumu,mučim električara...

KAsarna Vrbas u Banjaluci imala je i otvoreni bazen Very Happy



offline
  • Pridružio: 19 Feb 2006
  • Poruke: 11141
  • Gde živiš: Banja Luka

@Misirac...

Tu je bio skolski centar OMJ JNA, a ako se ne varam, svi skolski centri su imali otvoren, ili zatvoren bazen.
Obuka u plivanju, skijanju i voznji morornih vozila bila je deo skolskog programa.

offline
  • gloyer  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 23 Feb 2007
  • Poruke: 3761
  • Gde živiš: Banat

А касарна у Вршцу и тенковски полигон...

offline
  • Pridružio: 19 Feb 2006
  • Poruke: 11141
  • Gde živiš: Banja Luka

@easy...

Pretpostavljam da je tu bio centar za obuku vojnika.
Ovde se radi o SVS gde su skolovane buduce staresine.

online
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27328
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Не рачунамо вежбовне полигоне, већ само оне са тв вежбање (са препрекама) у кругу касарне (унутар жице). Они су увек у касаранама. Иначе, ваљевски пук је имао две локације за ''занимање'' - ''Пети пук'' и ''Бијело поље''. Велико и дуго као гладна година.

offline
  • Pridružio: 07 Nov 2007
  • Poruke: 8369
  • Gde živiš: Ravni Banat

Misirac ::KAsarna Vrbas u Banjaluci imala je i otvoreni bazen Very Happy
И "Стевица" у Панчеву...

offline
  • Pridružio: 03 Apr 2008
  • Poruke: 5955

И скоро сви војни аеродроми. Smile

offline
  • N-60  Male
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 28 Jul 2006
  • Poruke: 313
  • Gde živiš: Titograd

Sta znaci skracenica OBŠC? Embarassed

offline
  • Pridružio: 26 Dec 2005
  • Poruke: 4703

Pretpostavljam da misliš na nekadašnju VP 5000

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1108 korisnika na forumu :: 79 registrovanih, 6 sakrivenih i 1023 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: amaterSRB, Asteker, Avalon015, avijacija, Bahuss, Bojke549, bolenbgd, BOXRR, BraneS, bufanje, BWG, Cicumile, CrazyDiablo, Crniant, Deki Duga Devetka, Dežurni_Automatičar, Dimitrise93, djboj, djile1, djonsule, doktor1964, g_g, Gerilac, goranperović66, GORDI, Hans Gajger, hyla, Ice, igorpet, Ir, JOntra, Još malo pa deda, Kajzer Soze, klepesina, kybonacci, luka35, Marko00, matejman, mercedesamg, Metanoja, mgolub, Mi lao shu, miki kv, MILO-VAN, MiloradKomadic, mist-mist, N.e.m.a.nj.a., nenad81, novator, obsc, paja69, pein, Pekman, Pilence, ping15, probisic, Pururin, raketaš, RJ, sekretar, Semprini, Sirius, Solunac na steroidima, Sone0883, spektorsky, stalja, TripleTwo, tubular, v82, Velizar Laro, vladaa012, Vojo06, Vrač, vrgudinac, Weah88, wulfy, Zgembo78, zil10, 1324