Oduvek ste hteli da znate, a niste imali koga da pitate

422

Oduvek ste hteli da znate, a niste imali koga da pitate

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27359
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Citat:VP6919
Bravo Siriuse....lepo si se setio fenomenalne pesme iz serije "Moskovska saga"....:

Хвала друже! Драго ми је да је неко препознао. Иначе, ту мелодију имам у мобилном телефону. Zagrljaj

ПС

Према причама, изгледа да је ''Маршал Тито'' у Скопљу била највећа. Међутим, уопште узевши касарне у ЈНА су биле врло комотне по површини, хектари и хектари су у питању. Полигон, игралишта, писта, зграде, парковски простор, стајанке, магацини...Није се штедело. Што се простора тиче, мислим (и субјективно и објективно) да круг Гарде без конкуренције највећи. Од Гардијске улице и гардијског дома у Топчидеру , Плавог воза у Раковици до капије четири у Јована Мариновића код Железничке болнице на Дедињу...па горе, до Маршалата у Октобарске револуције 72. Велико брате па то ти је...



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 03 Nov 2009
  • Poruke: 5916
  • Gde živiš: U podrumu,mučim električara...

KAsarna Vrbas u Banjaluci imala je i otvoreni bazen Very Happy



offline
  • Pridružio: 19 Feb 2006
  • Poruke: 11141
  • Gde živiš: Banja Luka

@Misirac...

Tu je bio skolski centar OMJ JNA, a ako se ne varam, svi skolski centri su imali otvoren, ili zatvoren bazen.
Obuka u plivanju, skijanju i voznji morornih vozila bila je deo skolskog programa.

offline
  • gloyer  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 23 Feb 2007
  • Poruke: 3761
  • Gde živiš: Banat

А касарна у Вршцу и тенковски полигон...

offline
  • Pridružio: 19 Feb 2006
  • Poruke: 11141
  • Gde živiš: Banja Luka

@easy...

Pretpostavljam da je tu bio centar za obuku vojnika.
Ovde se radi o SVS gde su skolovane buduce staresine.

offline
  • Sad radim sve ono što pre nisam stizao.
  • Pridružio: 17 Maj 2006
  • Poruke: 27359
  • Gde živiš: I ja se pitam...

Не рачунамо вежбовне полигоне, већ само оне са тв вежбање (са препрекама) у кругу касарне (унутар жице). Они су увек у касаранама. Иначе, ваљевски пук је имао две локације за ''занимање'' - ''Пети пук'' и ''Бијело поље''. Велико и дуго као гладна година.

offline
  • Pridružio: 07 Nov 2007
  • Poruke: 8369
  • Gde živiš: Ravni Banat

Misirac ::KAsarna Vrbas u Banjaluci imala je i otvoreni bazen Very Happy
И "Стевица" у Панчеву...

offline
  • Pridružio: 03 Apr 2008
  • Poruke: 5955

И скоро сви војни аеродроми. Smile

offline
  • N-60  Male
  • Ugledni građanin
  • Pridružio: 28 Jul 2006
  • Poruke: 313
  • Gde živiš: Titograd

Sta znaci skracenica OBŠC? Embarassed

offline
  • Pridružio: 26 Dec 2005
  • Poruke: 4703

Pretpostavljam da misliš na nekadašnju VP 5000

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1288 korisnika na forumu :: 91 registrovanih, 11 sakrivenih i 1186 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: Akiro, aleksandar89, Alen1987, ALEXV, Andy, Avalon015, Bojan198527, BORUTUS, bpop, Bubimir, Car89, carinko, Cicumile, crnogorac, dane007, debeli, Dejan_vw, dekiz, djboj, Djota1, DJUNTA, djuradj, DonRumataEstorski, Dorcolac, drale12, drimer, Dzigy, Electron, Frunze, geo.dule, Georgius, goran.vvv, Ice, Jaxupa, Jeremiah, Jester, Kamov, kaput21, kikisp, klepesina, Lazur_01, lucianovercetti, Markan90, Marko Marković, medaTT, Metanoja, miki69, milanpb, Miler88, MiloradKomadic, miodrag, momcilob55, munem, narandzasti, Ne doznajem se u oružje, nebidrag, Nebojsa Georgijev, nenaddz, pablojepao, Paklenica, Panter, peradetlić, pfc74, ping15, pobeda, Polifon, Posmatrac77OKB, Prečanin30, proka89, radovanstojkov023, repac, Rogan33, rovac, S-lash, saputnik plavetnila, sasics, sedan, Semberija, shiro, Siti2, sony771, tamno.nebo, Tas011, tomigun, tooooom, Veber Zoltan, veljkovicdani, vjetar, vladaa012, ziro, Zmajac