|
Poslao: 10 Jan 2017 12:43
|
offline
- Cvijo_ue
- Zaslužni građanin
- Pridružio: 03 Sep 2010
- Poruke: 522
- Gde živiš: Uzice
|
^ Smesna cifra za PPU.Ne znam sto su se uopste i prijavljivali, inace reciprocitet je preko potreban u odnosima sa latinima.
|
|
|
|
|
Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
|
|
|
Poslao: 10 Jan 2017 16:55
|
offline
- rosha
- Novi MyCity građanin
- Pridružio: 07 Jan 2017
- Poruke: 3
|
Cvijo_ue ::^ Smesna cifra za PPU.Ne znam sto su se uopste i prijavljivali, inace reciprocitet je preko potreban u odnosima sa latinima.
Tržište je čudna stvar, a da bi opstao, pridobio ili zadržao kupca, moraš da se boriš za svaku paru. 1.2 miliona će sutra da bude 12 miliona i tako dalje. pozz
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Jan 2017 01:08
|
offline
- Pridružio: 01 Jan 2012
- Poruke: 742
|
Hoces da kazes da ce hrvatska sutra kupovati 10x vise municije nego do sada?
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Jan 2017 01:55
|
offline
- proka89

- Legendarni građanin
- Pridružio: 29 Avg 2011
- Poruke: 5468
|
rosha ::
Tržište je čudna stvar, a da bi opstao, pridobio ili zadržao kupca, moraš da se boriš za svaku paru. 1.2 miliona će sutra da bude 12 miliona i tako dalje. pozz
Ako neko ne zeli da kupi od tebe iz politickih razloga, ne vidim kako onda mozes pridobiti i zadrzati kupca.
A i sam ugovor kao i njegova vrednost su stvarno smesni kada se pogleda ukupan obim proizvodnje PPU na godisnjem nivou.
PPU je trenutno recimo treci najveci izvoznik municije na trziste US.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
Dok ovu godinu treba da zavrse sa nekih 300 miliona proizvdenih komada municije, i nekih 12 miliona evra profita. U ostalom u trenutnoj situaciji u svetu robu uopste nije tesko plasirati, i tome u prilog govore konstantna ulaganja u proizvodnju i PPU i Igmana u BiH, kao i izgradnja nove fabrike municije u Srbiji pod patronatom Yugoimporta u Uzicima, ciji bi kapacitet na godisnjem nivou trebao da bude oko 140 miliona komada municije.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Jan 2017 08:58
|
offline
- Pridružio: 03 Feb 2013
- Poruke: 3106
|
proka89 ::
Dok ovu godinu treba da zavrse sa nekih 300 miliona proizvdenih komada municije, i nekih 12 miliona evra profita.
Skoro 5 dinara po komadu im profit.
Kada se saglegleda koliki je posao krajnje skromno, a opet, municija je potrošna roba, ne mora da se brinu za budućnost.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Jan 2017 10:07
|
offline
- aramis s

- SuperModerator
- Pridružio: 18 Jul 2007
- Poruke: 29304
- Gde živiš: iznad smoga Beograda
|
Ma municija je uvek bila lep izvor zarade. Utrošak je neprekidan, pa zanavljanje, pa civilni korisnici. Kada se na to dodaju usvojeni egzotični kalibri uz ekskluzivu...
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Jan 2017 14:59
|
offline
- Pridružio: 01 Jan 2012
- Poruke: 742
|
Uskoro ću da postavim poslovne rezultate svih fabrika namenske industrije u 2015 godina na odgovarajućoj temi, Tako da će se videti i rezultati PPU-a. Prezentovaću i neke razvojne planove kao i izvozne poslove.
|
|
|
|
|
|
|
Poslao: 11 Jan 2017 15:23
|
offline
- Pridružio: 19 Maj 2011
- Poruke: 625
|
Napisano: 11 Jan 2017 15:17
A može li ovdje samo kratki odgor vezan za PPU?
Zanima me odnos Igman vs PPU, nemam osjećaja koliki su.
Igman je u 2015. imao prihod od cca 47,6 miliona EUR
Dopuna: 11 Jan 2017 15:23
Evo našao sam: PPU je u 2015. imao prihod od oko 59 miliona EUR
Ko još proizvodi municiju ispod 12,7 u ex-YU?
|
|
|
|
|
|
|
|