Vojni kviz '' Nagradno prisustvo''

1025

Vojni kviz '' Nagradno prisustvo''

offline
  • EOD 
  • Legendarni građanin
  • UES
  • Pridružio: 03 Okt 2011
  • Poruke: 3574
  • Gde živiš: Tanhauser Gate

bf-109 e7 tp (trop ili tropen)



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11628
  • Gde živiš: Vranje

vathra ::Oxygen ::vathra ::dobri covek ::To samo znači da neću postavljati pitanje. Daj malo (please) bližu odrednicu, po mestu, po vremenu ...pa da damo i poneki tačni odgovor. Naravno, ne ja.
На слици су Совјети у Авганистану, возило је МТ-ЛБ, а на њему је...

"Василек" 82 мм?

Јесте, аутоматски МБ 82мм.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Изволи даље.


Malo me je mučilo, ali vidim da nisam pogrešno učio ruski. Naime, nije "vasilek" kako smo mi naučili, nego "Vasiljok". Pošto sadrži u imenu slovo "ё" (koje se čita jo).
Vadi nas sve, što, bar ja, sve ove godine mislimo da je u pitanju "Vasilek"!



offline
  • Oxygen 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 14 Mar 2012
  • Poruke: 688

.......................................

offline
  • EOD 
  • Legendarni građanin
  • UES
  • Pridružio: 03 Okt 2011
  • Poruke: 3574
  • Gde živiš: Tanhauser Gate

e sad, koja je i zbog čegaje baš ta riječ bila odabrana kao radio šifra koju je komandant 617. ekadrile RAF-a "The Dam Busters" trebao poslati kako bi komandi potvrdio da je brana Moehne - prva napadnuta, srušena u čuvenom napadu na brane u Ruhru koji je izveden (po meni) još čuvenijim Wallisovim 'odskačućim' bombama?

offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11628
  • Gde živiš: Vranje

"Nigger" po psu kojeg je imao komandant 617. skvadrona. A i radi se o reči koja, kada se preda Morzeovim kodom sadrži kratka slova (može se brzo predati i lako primiti)

offline
  • EOD 
  • Legendarni građanin
  • UES
  • Pridružio: 03 Okt 2011
  • Poruke: 3574
  • Gde živiš: Tanhauser Gate

tačno

inače psa komandanta eskadrile Guya Gibsona je noć uoči naopada ubio automobil na cesti pokraj baze.

tjeraj dalje

offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11628
  • Gde živiš: Vranje

Hvala.
Današnji dan je "važan" za planinski vrh poznat kao K2. A povezuje ih ...?

offline
  • vrabac 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 30 Dec 2010
  • Poruke: 4957

Да га нису Италијани освојили на данашњи дан ?

offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11628
  • Gde živiš: Vranje

Blizu, vrlo vrlo blizu, ali nije

offline
  • Zastitar planete Zemlje i majke Prirode
  • Pridružio: 24 Jul 2012
  • Poruke: 3869
  • Gde živiš: Zemun

Ceo zivot se bavim planinarskom istorijom, najvise Everestiom a sad si me namucio posteno.
Da nije neuspela Italijanksa ekspedicija iz 1909?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1884 korisnika na forumu :: 68 registrovanih, 9 sakrivenih i 1807 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 6.5lapua, AirSremac, bojan313, bojcistv, Bosnjo, Bozjidar87, cemix, Cicumile, cuvarkuca, debeli, deks, Dimitrise93, Djota1, doom83, Dusko_Dugousko, eagle.rs, fijufijukrozkapiju55, flavius89, Folkstar, goxin, Hans Gajger, hellenic, HogarStrashni, InzenjerBL, jalos, Jomini, kaisarevic1, Kalem, Khalid ibn al-Walid, Kvaka22, ljuba.b, MagicniHerpes, markolopin, Mcdado, mikrimaus, Miler88, mitja2512, Miškić, mocnijogurt, moldway, nebkv, nekdo, Niki2024, nikoli_ca, niksa517, nobutado, OKT, Pale2025, pisac12, Primus17, Pururin, Radio operater, raso76, rodoljub, ruma, Seeker, Siti2, Smiljkovich, stalja, TheDictator, VanZan, vathra, VJ, Vrač, Weah88, x9, Yugol33, zemljanin