Vojni kviz '' Nagradno prisustvo''

1148

Vojni kviz '' Nagradno prisustvo''

offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11628
  • Gde živiš: Vranje

Ipak je preteča podmornice, iz amerkenjskog gradjanskog rata, a cevka odozgo je sadržavala torpedo. Bar tako mislim, jer sam u jednoj drugoj knjizi naleteo na crtež iste.

Iz nekog razloga, stalno mi se u glavi mota ime "delfin", otuda i prvo pitanje.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • vampire and philosopher, po©smt, rhd©t
  • Pridružio: 13 Dec 2013
  • Poruke: 6078
  • Gde živiš: Esgaroth

Збуњен сам... Не личи ми ни на Ханли, ни на Алигатора...




offline
  • Pridružio: 13 Avg 2011
  • Poruke: 1485
  • Gde živiš: Zajecar

Torpedni čamac Konfederacije "CSS David". Cev na prvoj slici je položeni dimnjak.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • WS2 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 01 Okt 2012
  • Poruke: 4062

@aleksmajstor, odgovor je tacan
torpedni camac , David
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
izvolte, postavljaj pitanje.

offline
  • Pridružio: 13 Avg 2011
  • Poruke: 1485
  • Gde živiš: Zajecar

Jedno iz malog mozga: koja je puška na slici?

offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11628
  • Gde živiš: Vranje

aleksmajstor ::Jedno iz malog mozga: koja je puška na slici?


finski valmet m76 pretvoreno u ono što se danas zove bul-pup? mislim da mu je kasnija oznaka bila m82

offline
  • Pridružio: 13 Avg 2011
  • Poruke: 1485
  • Gde živiš: Zajecar

Jeste, Valmet M-82, finski pokušaj "bullpup" Kalašnjikova.
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Teraj dalje.

offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11628
  • Gde živiš: Vranje

Pa, ja sam dva dana bio na putu, jedan dan se odmarao od toga i lečio glavobolju... Izvinjavam se što nisam tri dana pratio kviz

Šta povezuje Adrijanu Limu (koja ima više nadimaka, ali kućni joj je Adrijanka...) srpsku, rusku i francusku vojsku iz prvog svetskog rata?

offline
  • Pridružio: 10 Mar 2011
  • Poruke: 458

Пређена километража? Very Happy

offline
  • Pridružio: 06 Nov 2010
  • Poruke: 11628
  • Gde živiš: Vranje

Ima osnova za to, ali nije. Ni blizu.

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1075 korisnika na forumu :: 95 registrovanih, 8 sakrivenih i 972 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 4thFlavian, aleph_one, Areal84, Asteker, Ba4e, Ben Roj, bobomicek, bojcistv, boromir, bpop, BrcakRS, carinko, cemix, CHARLIE JA., Cirkon, Citalac, Comyymoc, cyprus, darcaud, Denaya, Djota1, drale12, dule10savic, dulleo, Dzuki, elenemste, esko_hz, expanse, Feller, Flanker-G, g_g, gasa97, Georgius, glados, Goxy1, HogarStrashni, Ikica977, IvanMiletic, Jaz, JK, jon istvan, K a s p e r, kalens021, kibihrchak, kikisp, Kontrausluga, ljubo70, lucko1, M74AB3, Marko Marković, mexo, Milan 84, Milan A. Nikolic, milanpetkovicv, Mis uz pusku, mist-mist, mkukoleca, Mrav Obrad, Naj-Turs, Natuzzi, nenad81, Papadubi, pein, Pilence, pisac12, pobeda, raptorsi, Ray1973, redstar011, RiV, RJ, rodoljub, rovac, S-lash, sap, Sharpshooter, skok, skvara, spalev, Srky Boy, stegonosa, Stevan2026, stibium51, styg, t.e.m.p.l.a.r., tamno.nebo, Tanasko95, vathra, Veless, Vica1958, Vrač, XBMC, Yekaterinburg, YugoSlav, zemljanin