offline
- Pridružio: 18 Apr 2009
- Poruke: 74
|
JUGOSLOVENSKA NARODNA ARMIJA (JNA)
SAOBRAĆAJNA SLUŽBA
Pregled starešina koji su bili na dužnostima u: Saobraćajnoj upravi, JNA, Saobraćajnim odelenjima armija i vojnih područja, Saobraćajnom odelenju Ratnog vazduhoplovstva i protiv vazdušne odbrane, Saobraćajnom odelenju Vojno-pomorske oblasti, Vojnoj delegaciji na jugoslovenskim železnicama i školama u vremenu od 1945. do 1985. godine.
I
A. NAČELNICI:
1. Ing. Smirnov, Ing. Vladimir, pukovnik, gen. Ppk – 1944 god.
2. Ilić Vojislav, pukovinik, 1945/46;
3. Ivanović Djoko, pukovnik, 1946/47;
4. Savićević Djordje, pukovnik, 1947/47, general-pukovnik;
5. Veselinović Ljubiša, pukovnik, 1949-1956;
6. Teodorović Jovan, pukovnik, 1954/1956;
7. Drulović Čedomir, general-major, 1956-1962;
8. Joksimović Savo, general-pukovnik, 1968-1974;
9. Bilobrk Mate, genral, potpukovink, 1968-1971;
10. Ristić Miroslav, pukovnik-major, 1976-1976;
11. Kalajžić Marko, general-major, 1974-1976;
12. Vujičić Vukosav, gereral-major, 1976-1982;
13. Jakić Fikret, general-major, od 1982.
B. ZAMENICI NAČELNIKA UPRAVE:
1. Djurić Radovan, potpukovnik;
2. Ilić Vojislav, pukovnik;
3. Teodorović Jovan, pukovnik;
4. Knežević Rade, pukovnik;
5. Ristić Miroslav, pukovnik/general-major;
6. Kalajžić Marko, pukovnik;
7. Nemčić Miro, pukovnik;
8. Jelenković Aleksandar, pukovnik;
9. Škopac Romano, pukovnik i
10. Dozet Stevo, pukovnik.
C. NAČELNICI ODELENJA U SAOBRAĆAJNOJ UPRAVI:
1. Djurić Radovan, pukovnik;
2. Švara Dušan, pukovnik;
3. Škondrić Mihajlo, pukovnik;
4. Pavlović Miroslav, pukovnik;
5. Knežević Rade, pukovnik;
6. Trajanovski Djordje, pukovnik;
7. Kalajžić Marko, pukovnik;
8. Hadžimurtenzić Halil, pukovnik-general, major;
9. Stefanović Miodrag, pukovnik, glavni inženjer Uparve;
10. Nemčić Miro, pukovnik;
11. Jelenković Aleksandar, pukovnik;
12. Škopac Romano, pukovnik;
13. Dozet Stevo, pukovnik.
II
NAČELNICI SAOBRAĆAJNIH ODELENJA ARMIJA
VPO, RVIPVO I ŠKOLA
A. PRVA ARMIJA:
1. Imanović Jusuf;
2. Petrović Stojan, pukovnik;
3. Kogoj Vlado, pukovnik, general-major;
4. Knežević Rade, pukovnik;
5. Batinica Savo, pukovnik, general-major;
6. Čornenki Slavko, pukovnik;
7. Srdić Lazo, potpukovnik;
8. Rokvić Stevo, pukovnik;
9. Kajtez Savo, potpukovnik;
10. Jelenković Aleksandar, pukovnik;
11. Škopac Romano, pukovnik;
12. Arsić Miroslav, pukovnik;
13. Gjeldum Mladen, pukovnik.
B. DRUGA ARMIJA:
1. Filipović Ljubomir;
2. Mandić Jovan; pukovnik;
3. Nikolić Dušan, pukovnik;
C. TREĆA ARMIJA:
1. Janković Vladimir,
2. Jerinić Miloje, pukovnik;
3. Samardžić Jovan, potpukovnik;
4. Omanović Hamdija, pukovnik, general, major;
5. Kovačević Kruno, pukovnik;
6. Kalajžić Marko, pukovnik;
7. Todorovski Stojan-Largo, pukovnik;
8. Kogoj Vlado, pukovnik, generalmajor;
9. Todorović Spasoje, pukovnik, general pukovnik;
10. Čejović Ljubomir, pukovnik;
11. Elemirov Jovan, pukovnik.
D. PETA ARMIJA:
1. Milić Milutin;
2. Milošević Zvonko, pukovnik;
3. Milinović Pero, pukovnik;
4. Dukić Dušan, pukovnik;
5. Kezele Zvonko, pukovnik i
6. Trifković Mihajlo, pukovnik, general-major.
E. SEDMA ARMIJA:
1. Hadžimutrezić Halil, pukovnik, general-major;
2. Rokvić Stevo, pukovnik;
3. Petrović Stojan, pukovnik;
4. Tanasković Stojan, pukovnik;
5. Vujičić Vukosav, pukovnik, general-potpukovnik;
6. Ilić Ivan, pukovnik;
7. Kukolj Boško, pukovnik;
8. Jakić Fikret, general major;
9. Radivojević Mirko, pukovnik.
F. DEVETA ARMIJA:
1. Kogoj Vlado, pukovnik, general-major;
2. Stanković Mladen, pukovnik;
3. Žvegelj Anton, pukovnik;
4. Timić Živorad, pukovnik;
5. Inkret Stanko, pukovnik;
G. VOJNO-POMORSKA OBLAST:
1. Viličić ..........., major;
2. Tišma Milan, kapetan bojnog broda;
3. Vlašić Blagoje, kapetan fregate;
4. Plećaš ............, major;
5. Damnjanović Stevo, kapetan fregate;
6. Tadin Dušan, kontra admiral;
7. Gvardijančič Stojan, pukovnik;
8. Vučković Čedomir, pukovnik;
9. Barić Ante, pukovnik;
10. Miljuš Gojko, pukovnik.
H. VOJNO PODRUČJE TITOGRAD/PODGORICA:
1. Obradović Mile, potpukovnik;
2. Šoć Dušan, pukovink;
3. Milosavljević Aleksandar, pukovnik;
4. Bogdanović Živojin, potpukovnik.
I. RATNO VAZDUHOPLOVSTVO I PROTIV VAZDUŠNA ODBRANA:
1. Stevanović Stevan, pukovnik;
2. Ćirović Dušan,
3. Dimnić Karlo, potpukovnik;
4. Pantelić Momčilo, pukovnik;
5. Šaban Dušan, pukovnik;
6. Popović Milivoje, pukovnik;
7. Kajganić Miloš, pukovnik;
8. Mećava Milovan, pukovnik;
9. Vitasović Nikola, pukovnik;
10. Gordić Miloš, pukovnik.
J. VOJNA DELEGACIJA NA JUGOSLOVENSKIM ŽELEZNICAMA:
1. Malnarič Jože, pukovnik, general-potpukovnik;
2. Zagorac Jože, potpukovnik;
3. Medić Branko, pukovnik;
4. Mavrović Ivan, pukovnik;
5. Kovačević Kruno, pukovnik;
6. Car Ivan, pukovnik;
7. Kukolj Boško, pukovnik;
8. Gordić Miloš, pukovnik.
K. KOMANDANTI AUTOMOBILSKE OFICIRSKE ŠKOLE:
1. Dragičević Ivan, kapetan I klase;
2. Bjelac Nikola, potpukovnik;
3. Djurić Radomir, potpukovnik;
4. Ratković Bude, pukovnik, general-major;
5. Djurić Jovan, pukovnik.
L. KOMANDANTI SAOBRAĆAJNOG ŠKOLSKOG I NASTAVNOG CENTRA:
1. Vulelija Slavko, pukovnik;
2. Dude Branko, general-major;
3. Lazić Dušan, general-major;
4. Vrbica Dimitrije, general-potpukovnik;
5. Čornenki Slavko, pukovnik;
6. Luković Slavko, pukovnik;
7. Vujošević Milovan, pukovnik;
8. Magić Šime, pukovnik;
9. Rakić Zvonko, pukovnik;
10. Russo Aleksa, pukovnik;
11. Boteri Ivan, pukovnik.
M. NAČELNICI KATEDRE U VOJNO-TEHNIČKOJ AKADEMIJI U ZAGREBU:
1. Miladinović Vitomir, pukovnik;
2. Cvetanović Lazo, pukovnik.
N. KOMANDANT KURSA ZA PREKVALIFIKACIJU OFICIRA RODOVA ZA SAOBRAĆAJNU SLUŽBU: 1953 DO 1955 GODINE:
1. Debeljak Borisav, potpukovnik.
|