Enigma JNA - Podzemni Aerodrom "Željava"

433

Enigma JNA - Podzemni Aerodrom "Željava"

offline
  • Pridružio: 01 Okt 2007
  • Poruke: 496
  • Gde živiš: Ogulin

Ako misliš na komandu baze ne, tu već policija postaje jako mrzovoljna da se ulazi, mislim da je nedavno NUF Pula bili unutra i poljaci isto neka udruga.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 19 Jul 2007
  • Poruke: 105
  • Gde živiš: Prekoputa nove godine

Nova stvar je palikuća/piroman koji je na par mjesta zapalio nešto u objektu pred jedno mjesec dana...

a kada mu je bilo vruće skinuo je jaknu koju je zaboravio u kk prekoputa zvijezde

Najteže je stradala učionica 352iae u kojoj je sve što se nalazilo izgorilo...



Djadjo



offline
  • Pridružio: 01 Okt 2007
  • Poruke: 496
  • Gde živiš: Ogulin

Što ovo?

Jedna stvarno preljepa slika:


Izvor: [Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 19 Feb 2006
  • Poruke: 11141
  • Gde živiš: Banja Luka

@LupusREBEL....
Citat:Što ovo?
Zaista nejasno i neprecizno pitanje.
Jedino, sto mi je iz fotke jasno, je to, da je karta uradjena po kodu VOJIN
Pokusaj biti jasniji Smile

offline
  • Pridružio: 01 Okt 2007
  • Poruke: 496
  • Gde živiš: Ogulin

Nešto od VOJIN-a je, nemrem precirat kad nisam vido...

offline
  • S2M  Male
  • Legendarni građanin
  • No pasarán – Sie kommen nicht durch
  • Pridružio: 21 Nov 2009
  • Poruke: 6802

@lupus
Sigurno je nešto do VOJIN-a,vide se kvadranti na karti.

Dopuna: 02 Jan 2010 12:35

Sretna Nova 2010-ta

offline
  • Pridružio: 01 Okt 2007
  • Poruke: 496
  • Gde živiš: Ogulin

A mapa i od radio amatera je slična,ali ima tko da pojasni!?

BTW I tebi sretna Nova

offline
  • Pridružio: 19 Jul 2007
  • Poruke: 105
  • Gde živiš: Prekoputa nove godine

Evo repariran papir s kartom... Smile




Djadjo

offline
  • Pridružio: 19 Feb 2006
  • Poruke: 11141
  • Gde živiš: Banja Luka

@...

Pretpostavljam da je karta koriscena prilikom analize neke od vezbi.
Pretstavlja mars rute leta treceg izlaza, prvog dana vezbe.
Na vezbama je obicno planirano 3-4 izlaza po danu.
Analizama vezbi su prisustvovali svi akteri vezbe, tj. zvanicni predstavici jedinica.

Karta s kodom VOJIN daje mogucnost preciznijeg lociranja letelice, a i kompatibilna je sa tadasnjim oznakama koda.

Npr.
YM.......ipsilon-mostar
LF........lika-foca
CN......cetinje-nis
PE.......pirot-evropa
ZD......zagreb-drvar
NQ..... nis-ku
KI.......kosovo-istra, itd.

Svaki kvadrant je podeljen na 9 manjih, a svaki od njih na jos 9 manjih. Taj najmanji na jos 4. Takva podela daje prilicno preciznu lokaciju letelice.
Npr.
Prema ovoj karti pozicija Bjelovara je PE 134.
Cita se: pirot-evropa-jedan-tri-cetiri.

offline
  • zixo  Male
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2006
  • Poruke: 23212
  • Gde živiš: Beograd

Mozda je vec negde bilo pa se unapred izvinjavam, mene zanima da li je tacan info da je Zeljava mogla da izdrzi nuklearni udar od 200 kT a Slatina 50?

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 839 korisnika na forumu :: 68 registrovanih, 9 sakrivenih i 762 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16981 - dana 24 Jun 2026 07:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 015, A.R.Chafee.Jr., alternator, annon, BlackTower, bojcistv, brandža84, Bubimir, C-Gun, carinko, Cirkon, Clouseau, cojapop, Comyymoc, Darko Jovanovic, Darth Wader, dejan1972, deLacy, Djota1, DonRumataEstorski, draganca, Georgius, Gitzherai, glados, goran.vvv, Great White, Ilija Cvorovic, Insan, Ivan Germanovic, Jager715510, Jester, Joksss, Karaula, konstruktor, Koser, laki_bb, lukac, M74AB3, macak44, markolopin, mercedesamg, metallac777, milanpb, mirkoro, mrvica78, nebkv, Oscar, Petar25, precan, Qvazimodo, Remarqe, repac, Romibrat, sajorg, Sharpshooter, skok, SOVO515, stegonosa, styg, suponik, t.e.m.p.l.a.r., tanakadzo, vidra boy, vrgudinac, vuksa72, YugoSlav, zrno, |_MeD_|