Kupovina novog visenamenskog helikoptera

74

Kupovina novog visenamenskog helikoptera

offline
  • dinja  Male
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 23 Jul 2008
  • Poruke: 688
  • Gde živiš: Beograd

zixo ::Постоји недоумица да ли се заиста узима и Ми-17 (Ми-17В-5 из Казања) и Ми-171 (из Улан Удеа).

2 * МИ-17В-5 из Казања.
То је онако, Жиле, како да ти кажем, отприлике.... Ziveli....између редова....



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Troja 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 02 Okt 2014
  • Poruke: 675

Znaci ipak kupujemo 2 nova,picali su o 1 novom i 1 polovnom.Ili je to pretpostavka?



offline
  • dinja  Male
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 23 Jul 2008
  • Poruke: 688
  • Gde živiš: Beograd

@Troja
апсолутно нема ни говора о причама које спомињеш.
2 нова, чекић, па ми.

offline
  • Pridružio: 03 Sep 2010
  • Poruke: 522
  • Gde živiš: Uzice

Mi-17V-5 je ovaj model?Moze li ko se razume da kaze nesto vise o njemu?

offline
  • Pridružio: 25 Dec 2007
  • Poruke: 1097

dinja ::@Troja
апсолутно нема ни говора о причама које спомињеш.
2 нова, чекић, па ми.
У нормалној држави, у којој се зна шта се и како се ради и колико и шта може да купи, не би купили 2 "источна" и два "западна" хеликоптера, већ би купили за те паре 8 (осам) половних, наравно са пуном опремом, а од једног произвођача. Тиме би драстично побољшали стање транспортних капацитета, омогућили већем броју пилота да набијају налет и искуство, а одговарајући уговор са продајном страном би подразумевао одговарајућу дугорочну сарадњу наших економија који би био у интересу обе стране. Са овим је слична ситуација у авијацији, где су изгледа већ решили да се миговима 21 продуже ресурси за 10-ак година.
Гашић је плаћен да пре свега нађе добар пословни аранжман којим би платио купљену робу, и да се тиме хвали на телевизији а не самом куповином хеликоптера коју за туђе паре свака шуша можа да уговори.
Заправо би на тај начин већ следеће године могао да реши проблем транспортних хеликоптерских капацитета.
А када, по обећању његовог команданта, следећих година почне економски просперитет, онда ћемо куповати и нове апарате, што да не.

offline
  • Pridružio: 08 Nov 2008
  • Poruke: 2845
  • Gde živiš: U vecnoj Srbiji

Cvijo_ue ::Mi-17V-5 je ovaj model?Moze li ko se razume da kaze nesto vise o njemu?

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

offline
  • Pridružio: 03 Sep 2010
  • Poruke: 522
  • Gde živiš: Uzice

vranjanac29 ::Cvijo_ue ::Mi-17V-5 je ovaj model?Moze li ko se razume da kaze nesto vise o njemu?

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]


Odlican!Nema sta nema od opreme + naoruzanje.

offline
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8106
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
opisan je mi 17 1v i napravljena razlika izmedju ovog i modela v5, glavna vizuelna razlika je upravo u tom delfinskom nosu, obadva imaju spustajucu utovarnu rampu na zadnjem djelu.

offline
  • Pridružio: 21 Maj 2012
  • Poruke: 2320

Ukratko najbolja moguca verzija Mi 17 ali ne bih se ja nadao nivou Indijskih V5, pre ce biti kao Tajlandski ili Afganistanski...

offline
  • goxin 
  • Legendarni građanin
  • Pridružio: 20 Dec 2013
  • Poruke: 8106
  • Gde živiš: Srpsko Sarajevo

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1190 korisnika na forumu :: 97 registrovanih, 10 sakrivenih i 1083 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: amstel, Ares12356, Banovo Brdo, Beardonitch, berste23, Bgd123, bigfoot, Bombona, boromir, BrcakRS, brundo65, bufanje, Chainsaw, Daba75, DaliborVukadinovic, darkojbn, dejankm, dejanlule72, djile1, Dovla 1980, Duschi, esko_hz, g_g, Georgius, ghoost, goran.vvv, gost321, Goxy1, gregorxix, GveX, IQ116, Ivoo, jalos, JK, kinez88, king111, Kontrausluga, Kozi-RS, kunktator, kuntakinte, Lj_ubo, luka35, lukac, Macalone, Magarac, Magistar78, Manjane, mačković, Medojed, mercedesamg, Metanoja, Mi lao shu, Miler88, mm1811, moldway, monomah, MR Z, Mrav Obrad, nenooo, nezavisni mislilac, nnnnnnnnnn, nnovakis, NorthWind, novator, nuke92, pacika, Pavel Medved, pein, pfc74, PoolbegD02, PrincipL, probisic, Pururin, rovac, Sami_1ali, sap, saputnik plavetnila, Shinobi, ssekir75, Stevan Visoki, tecataki, TheDictator, trutcina, UncleSAM, vaci, vidra1, Vlad000, volimpivuvolimrakiju, Vrač, vrlenija, Weah88, XBMC, Zastava, zax22r, zubri, zziko, šumar bk2