Pala dva miga hrvatskog ratnog zrakoplovstva

20

Pala dva miga hrvatskog ratnog zrakoplovstva

offline
  • Pridružio: 06 Avg 2009
  • Poruke: 316

Meni ovo najvise lici na gresku pilota. Najverovatnije su se sudarili. Malo je neverovatno jedan se raspao u letu i delovi pogodili drugog.



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • bbaco 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2010
  • Poruke: 5

zna se to povremeno dogoditi Wink youtube.com/watch?v=VG56n5nHm8E



offline
  • Pridružio: 17 Maj 2008
  • Poruke: 13013
  • Gde živiš: Srbija

bbaco ::zna se to povremeno dogoditi Wink http://www.youtube.com/watch?v=VG56n5nHm8E

Ovo nije snimak gde su piloti pogresili.

offline
  • bbaco 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2010
  • Poruke: 5

Citat:Ovo nije snimak gde su piloti pogresili.

znam ovo je snimak di je bomba otpala s jednog i pogodila drugog, to sam napisao misaivu jer kaže da je malo vjerovatno da su djelovi otpali sa jednog i pogodili drugog... pa čisto da se vidi da nije ni to nemoguće Wink[/url]

rip
  • Pridružio: 15 Apr 2010
  • Poruke: 2082
  • Gde živiš: Beograd

bbaco ::zna se to povremeno dogoditi Wink http://www.youtube.com/watch?v=VG56n5nHm8E

Ne mogu tačno sa se setim šta je bio cilj ovog eksperimenta.
Gledao sam to na nekoj od kablovskih televizija (Eksplorer, Nacionalna geografija i sl.)

Prvi je nosio bombu izlivenu od betona. Drugi je imao zadatak da snima eksperiment.
Niko nije očekivao opstrujavanje koje će bombu, posle odbacivanja, podići u vis, tako da pogodi drugi avion.

offline
  • Sale  Male
  • Elitni građanin
  • Pridružio: 30 Jul 2010
  • Poruke: 1674
  • Gde živiš: Z-moon

Sirius ::Koliko znam, procedura je takva da se svi avioni tog tipa prizeme, osim ako nije povećan stepen gotovosti. To rade sve zemje.
Tačno. Mene je zanimalo konkretno da li su i u HR prizemljeni svi avioni tog tipa, jer nigde nisam našao tu informaciju iako sam "prelistao" dosta .hr sajtova. Zato sam pitanje uputio forumašima iz HR jer oni možda više znaju.

offline
  • bbaco 
  • Novi MyCity građanin
  • Pridružio: 27 Sep 2010
  • Poruke: 5

padobranac75:
Citat: Ne mogu tačno sa se setim šta je bio cilj ovog eksperimenta.
Gledao sam to na nekoj od kablovskih televizija (Eksplorer, Nacionalna geografija i sl.)




evo tu čovjek objašnjava o čemu je riječ

youtube.com/watch?v=7ZmoVXW-l2M

u svakom slučaju jako neugodno, on je još i pokušao uspostaviti kontrolu, ali nije imao nikakve šanse... nije to f-15 pa da će bez krila letit Wink

offline
  • Pridružio: 09 Jan 2009
  • Poruke: 667

Migovi su prizemljeni tako sam načuo,da stvar bude ljepša,koji klipani ti musavci u foteljama
Blam pred Šveđanima,Otkazali obuku pilota jer MORH nema za dnevnice?
[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]
izvor.net.hr

offline
  • Pridružio: 29 Feb 2008
  • Poruke: 1497

...neslužbeno se u krugovima HRZ-a može čuti da je riječ tek o izgovoru. Naši piloti nisu krenuli u Švedsku iz prozaičnog razloga – jer bi to impliciralo želju da RH nabavi Gripene koje su Šveđani namjeravali ponuditi na međunarodnom natječaju za prodaju zrakoplova Hrvatskoj...

Ima logike i ovo.
Bar meni ima...jer stvarno se može reći da se tako favorizuje Gripen...

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 1090 korisnika na forumu :: 70 registrovanih, 9 sakrivenih i 1011 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 16114 - dana 07 Apr 2026 22:02

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: aleksandar11332, Avalon015, bankulen, bojankrstc, brufen, Chainsaw, Cirkon, crazydkure, Darth Malak, dejno, Dekanovic, Devil city 1989, dexteroza, divison, djonsule, dozorni, dushan, ElGenius, esko_hz, Frunze, Georgius, goxin, Helket, hyla, iceburn, Igor Antonic, Kaplar2, Kapo64, king011, Koplje, Kriglord, Kurgan, lcc, Litostroton, Marko Marković, MaschinenPistole, Mcdado, mean_machine, medaTT, metallac777, mino bosanac, mocnijogurt, Natuzzi, nekdo, Nepopravljivi, Nikolajevic, nobutado, Nole, oblivion, Pantaaa, Papadubi, Petarvu, proka89, rajkoplje, rodoljub, shaja1, ShtagodShtagod, Sinduk, sspp, stegonosa, styg, Tvrtko I, Vanderx, vathra, Vlada76, Volkhov-M, Vozd0714, vuksa72, Wehicle, ZetaMan