Ruski "Kaspijski Monstrumi"

2

Ruski "Kaspijski Monstrumi"

offline
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 13861

Pa mislim da je vrme da pokrenemo pricu o cudovistu.
Nesto se suska da bi Rusi mozda mogli da naprave novih 5 -10 komada. Naime za brza iskrcavanja recimo 200 specijalaca ili 5 tenkova.
Zasto pokrecem ovu temu. Pa jednostavno to cudoviste i zasluzuje. Nadam se da ce te bitni i vi voljni da krenemo u lov na informacije zajedno.
Bilo je price i o njegovoj komercijalnoj upotrebi.

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]



Registruj se da bi učestvovao u diskusiji. Registrovanim korisnicima se NE prikazuju reklame unutar poruka.
offline
  • Pridružio: 23 Dec 2006
  • Poruke: 12622

He he sada se setis spice Red Alerta 2. Kada u NY luci iz hoverkrafta izlaze apokalipse. Umesto hovera bolje da su stavili Ekranoplan mnogo mocnije bi izgledalo Twisted Evil

Hm ma ekranoplan je odilcan za search&rescue operacije doduse Rusi sada prave mnogo skuplje podmornice pa ima valjda takva vozila nece trebati.
Nisam siguran da Rusi zele da imaju uopste ofanzivnu mornaricu. Oni su odlucili da budu u defanzivi sto im je oduvek najbolje funkcionisalo. Pojesce te zima ako ne ruska vojska Laughing
Takodje rusija nema potrebe nigde da intervenise jer sve sirovine se nalaze u njenim ogromnim prostranstvima.



offline
  • Pridružio: 17 Maj 2007
  • Poruke: 13861

Ni ti ni ja neznamo sta se tamo napolju sprema. Tako da Rusi ako ih ponovo prave znaju sta rade.
Znam da su odlicne platforme za lansiranje raketa.
Ako nebude para za stealth brodove eto ti letece grdosije Smile
Mada kad sam ih prvi put video nisam bio siguran za sta ih prave. I danas nisam sigura. Ok znam. Ali da li su stvarno toliko upotrebljivi za iskrcavanje trupa ostaje jos da se vidi.
Ali svakako sa stanovista tehnologije pravi dragulj.

offline
  • Pridružio: 09 Jan 2006
  • Poruke: 1519
  • Gde živiš: Beograd

Pa mislim da je napisano dosad, postoje dve verzije u razmatranju: prva je borbena koja bi nosula PBR rakete i njena prednost je da bi lako i brzo, čak i prilično nevidljivo stigla u neki rejon, ispalila rakete i otišla. Dakle, za ruse je tada kad je razvijan a i sada to verovatno interesatan prozvod. Razlog je da je Ruska morska obala velika, treba je štititi i pokrivati, ekranoplani su relativno mali i brzi, traže mali broj posade, tehnologija je poznata većim delom sa avijacije itd.
Druga verzija je desantna verzija, opet su prednosti da na nju slabo utiče samo ponašanje mora na pravac leta, zatim najbitnije je da je izuzetno brza, brža od bilo čega što danas postoji, što je vrlo bitno u početnom delu iskrcavanja desanta jer tada su najveći gubici desantnih snaga. Bitan faktor je da se može isporučiti i velika količina opreme direktno na obalu, ili celi bataljon sa opremom, ili šta već što znači da je znatno smanjeno vreme formiranja borbeno potentne jedinice na obali. Zbog brzne znatno je smanjeno vreme za koje može da reaguje protivnik da bi se predupredio i zaustavio desant, itd, itd. Nezaboravi da daanas nijedna mornarica na svetu pa ni američka danas nema dovoljan broj brodova da bi uvela i izvršila desant snaga većih od jedne divizije a to je mali broj vojnika za uspeh samog pomorskog desanta osim ako nije reč o Grenadi i slično, dakle malim ostrvima. Na ovaj način se dosta multiplicira snaga desantnih jedinica, jer brzina i dolet su takvi da se za par dana sa daljine od hiljadu i više km može da prbace više od te jedne divizije sa opremom i da je snabdevaju sredstvima. Jedna od njenih verzija je i spasilačka verzija.

Nije baš tačno da je u Rusiji sad stavljen akcenat samo na fregate, oni danas imaju dosta savremene velike brodove klasa krstarica i razarača, ali su tanki sa malim brodovima klasa fregata, a to su brodovi koji su najvažniji u nekoj mornarici, oni obavljaju gomile poslova koje su bitne od kontrole akvatorije, preko zaštite konvoja i većih sastava itd. Pri tome one su znatno jeftinije od većih brodova i jeftinije obavljaju svoje poslove. Dakle, ekonomija ih tera na pravljenje fregata, i to onih većih jer one mogu da obave date zadatke na otvorenom moru ali i u priobalju. Nije mornarica najveći optrošač para nikad bila u Ruskoj vojsci, kod njih je angro para uvek odlazilo na KoV i na RV.

offline
  • marat 
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 10 Mar 2007
  • Poruke: 592

Eto nesto o planovima za razvoj ruske flote>

Russia to Boost Ocean Fleet in 20 Yrs to Reach USSR Time’s Level
The Russian fleet is to receive six full-fledged aircraft-carrying attack groups within the next twenty years with additional forces and one aircraft-carrier in each, the Russian Fleet’s Commander-in-Chief Admiral Vladimir Masorin told reporters on Tuesday.
Three attack groups are to be based in the Northern Fleet with three others in the Pacific Fleet. This number of ships will make it possible to keep two aircraft-carrying vessels on duty and two more in alertness while two others can undergo repair and modernization works.

The new vessels will exceed the number of aircraft-carriers of the Soviet fleet in the late 1980s with four heavy carriers, Kiev, Minsk, Novorossiysk and Baku.

The construction of the first new aircraft-carrying ship for the fleet is to start in the next decade. Until then, Russian is going to start using a new series of surface battleships to accompany the aircraft-carriers, fight planes and submarines. Russia is also going to build a flight simulator for pilots of seaborne aircrafts to replace an old one situated in Ukraine.

The reform will raise the fleet to 300 battleships. The share of vessels in the ocean zone will grow dramatically.

offline
  • Zidam zgrade i fasade .......... I armiram, betoniram. Utovaram, istovaram i nikad se ne odmaram
  • Pridružio: 14 Dec 2005
  • Poruke: 27411
  • Gde živiš: Na istoj adresi ali promenih četiri države

The Russian mysterious Ekranoplanes

part 1


part 2

offline
  • Toni  Male
  • SuperModerator
  • Pridružio: 18 Jun 2008
  • Poruke: 32161

Nesto ovako veliko se nece u skorijoj buducnosti praviti,a mozda i nikad vise.
Sto se tice manjih modela za iskrcavanje trupa prilikom desanta na primer to je vec moguce jer pruzaju bolju zastitu od desatnih camaca ili nekih manjih plovila.

offline
  • Nele  Male
  • Zaslužni građanin
  • Pridružio: 03 Avg 2008
  • Poruke: 648



offline
  • Pridružio: 26 Avg 2009
  • Poruke: 506
  • Gde živiš: Beočin selo

Mogucnosti ekranoplana jos nisu iskoriscene.
Logicno je da ekranoplan bude najveca(najteza) letelica, jer koristi vazdusni jastuk, tj. "efekat tla"(preko mora), sto daje veci uzgon.
Za sada Antonov-225 Mriya nadmasuje "Kaspijskog monstruma" za nekih 100 t maksimalne poletne tezine, ali mi se cini da je "Kaspijski monstrum" drugi po maksimalnoj poletnoj tezini ikada.
Antonov An-124 Ruslan ne moze da ima poletnu tezinu 540 t, a ni C-5 Galaxy.

offline
  • član biblioteke
  • Pridružio: 18 Jul 2007
  • Poruke: 29052
  • Gde živiš: iznad smoga Beograda

Pogled izbliza na Экраноплан "Лунь" проект 903

[Link mogu videti samo ulogovani korisnici]

I pored očite oronulosti i dalje moćno izgleda

Ko je trenutno na forumu
 

Ukupno su 2651 korisnika na forumu :: 87 registrovanih, 9 sakrivenih i 2555 gosta   ::   [ Administrator ] [ Supermoderator ] [ Moderator ] :: Detaljnije

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 4234 - dana 08 Nov 2025 09:46

Korisnici koji su trenutno na forumu:
Korisnici trenutno na forumu: 4. Ozrenska, amaterSRB, AMX72, Andrija 1993, Ba4e, Baždaranac, Bbbggg1979, bobomicek, bokicacar, Boris BM, boro975, Botovac, brandža84, bunker, Carl Gustaf, chichabg, cifra, d.arsenal321, Deki Duga Devetka, djboj, dmarx1, Dogma21, dolinalima, DonRumataEstorski, Dovla 1980, Draganeli, draganl, DrMrak, Drugard72, dunavzed, Electron, ElvisP, Ercomero, esx66, flash12, FOX, FULCRUM1389, gagidjuric, Gall, Gerilac, Gheljda, gobrad, GrobarPovratak, hyla, Istman, ivan1973, Jaxupa, Jomini, Kajzer Soze, kiki123, Kobrim, Kosmos Banja Luka, L A Z A R, lacko, Laluvr, LjutaGuja, luka35, MaRtInsrbija1993, Metanoja, milos97, nextyamb, nikolapetkovic, oddsock, oganj123, Orc, Paklenica, Pavle29L, peradetlić, precan, Pv123, Radio operater, Shajlok, slowhand, Smiljkovich, stegonosa, Tihi86, Tomo988, trutcina, Udvar, vathra, vidra1, Vucko11, XBMC, yrraf, zemljanin, zeo, Čivi